سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمد توکلی: داستان چند جن گیر و رمال نیست، رانت خوری ها وحشتناک است...

احمد توکلی: داستان چند جن گیر و رمال نیست، رانت خوری ها وحشتناک است

چکیده :مردم بدانند كه كتمان اطلاعات به تصميمات نادرست منتهي مي‌شود و فشار را برقدرت خريد خانوارها و تداوم بيكاري بيشتر مي‌كند و رانت خواري‌هاي وحشتناك اين سال‌ها را دامن مي‌زند خدا كند رسيدگي به پرونده‌هاي دستگير شدگان اخير و آناني كه بايد دستگير شوند زودتر پايان يابد تا ابعاد فاصله بين شعار و عمل آشكار شود و معلوم شود كه وقتي از انحراف سخن گفته مي‌شود داستان فقط داستان چند جن گير و رمال نيست....


احمد توکلی با انتقاد از عدم ارایه اطلاعات توسط دولت به مردم تصریح کرد: اگر اطلاعات در دسترس نباشد یا به موقع ارایه نشود تصمیم گیری مقدور نیست و تصمیمات غلط اتخاذ می‌شود .

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، احمد توکلی در نطق حین دستور خود تاکید کرد: به بهانه این که در بند الف ماده ۵۴ قانون برنامه پنجم، مرکز آمار مسوول رسمی‌تهیه آمار ذکر شده، بانک مرکزی از ارایه آمار منع شده است، در حالی که در بند ج همین ماده دستگاه‌های اجرایی از جمله بانک مرکزی برای ارایه آمارهای تخصصی حوزه خود مجاز شناخته شده اند.

وی با بیان اینکه رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده که دیگر نرخ تورم را اعلام نخواهند کرد ، گفت: آمارهای بانک مرکزی به مراجع بین المللی ارایه خواهد شد؛ علت ندادن اطلاعات به ملت ایران دستور احمدی نژاد است و علت ارایه آن به مراجع خارجی تعهد دولت ایران به صندوق بین المللی پول است؛ طبق قانون مصوب سال ۱۳۲۴ چرا باید یک سیستم جا افتاده تهیه آمارهای ملی از جمله شاخص تورم که ده‌ها سال سابقه کار و تکامل دارد از دادن اطلاعات به مردم ایران بر خلاف قانون برنامه پنجم منع شود؟ همان آمارهایی که به هزینه ملت ایران تهیه و به بیگانگان داده می‌شود.در این وضعیت است که احمدی نژاد می‌تواند بی محابا اعلام کند که نرخ رشد ۵/۳ غلط است و نرخ رشد ۱۰ درصد است این نحوه رفتار قانونی است؟ اغوای مردم را نتیجه نمی‌دهد؟

وی ادامه داد: مورد دیگر ندادن گزارش مالی دولت به مجلس است؛ طبق روال تاریخی هر ماه وزارت اقتصاد عملکرد مالی ماه قبل را تهیه و برای تصمیم گیران می‌فرستاد از بهمن ۸۹ این کار نشده گزارش سالانه نیز حداکثر تا آخر اردیبهشت سال جدید ارایه می‌شد الان به ماه پنجم سال جدید رسیده‌ایم ولی گزارش ماهانه پنج ماه اخیر و گزارش سالانه مالی دولت ارایه نشده است آیا دولت می‌خواهد مردم و نمایندگان آنان ندانند که به جای اجرای قانون هدفمند سازی با فشار رییس جمهور مسوولان ضعیف بانک مرکزی دست به انتشار اسکناس زده اند وپول پرقدرت را روانه بازار کرده اند که با ضریب ۵/۴ نقدینگی را زیاد می‌کند و فشار تورم را بر دوش مردم کوچه و بازار هر روز زیادتر می‌سازد؟

توکلی خاطرنشان کرد: مورد دیگر کتمان اطلاعات، مصوبات کمیته تدابیر ویژه اقتصادی برای مقابله با تحریم هاست که تصمیماتی بعضا غیر قانونی می‌گیرد و با مهر به کلی سری صادر می‌کند عجیب این است که این تصمیمات سری با سرنوشت ده‌ها هزار نفر از فعالان بخش خصوصی مرتبط است .

وی افزود:مثلا سال گذشته در همین ایام یکی از تصمیمات این کمیته وارد کنندگان شکر،گندم، جو، ذرت و مشابه آن را مجبور می‌کرد تنها به وسیله کشتیرانی جمهوری اسلامی ‌کالای خود را حمل کنند.همان موقع به رییس کل بانک مرکزی و وزیر بازرگانی زنگ زدم گفتم اولا وقتی کشتیرانی ما تحریم است این تصمیم به معنای تحریم خود ساخته در هشت قلم کالای اساسی است ثانیا این مصوبه به ۱۹ بانک ابلاغ شده و از طریق این ۱۹ بانک باید به صدها شعبه برود وهزاران نفر وارد کننده از آن مطلع شوند دیگر چه معنای دارد که مهر به کلی سری بخورد؟

نماینده مردم تهران در ادامه گفت: ثالثا این تصمیم دولت باعث گرانی آن هشت قلم کالا می‌شود رابعا اگر با این تصمیم و آن مهر سری عده‌ای معاون اول و شما را متهم کنند که به نفع وارد کنندگان خاصی حرکت کرده‌اید چه می‌گویید؟ عرایضم را تایید کردند ولی یک سال است که به رغم تمام تلاش‌ها آن تصمیم نادرست و مشابه آن که اکثرا ضد تولید و مصرف است به قوت خویش باقی است بنده به رییس محترم مجلس هشدار می‌دهم که در اجرای وظیفه قانونی خویش برای لغو این قبیل مصوبات غیر قانونی هیچ کوتاهی نکند.

وی تاکید کرد:مردم بدانند که کتمان اطلاعات به تصمیمات نادرست منتهی می‌شود و فشار را برقدرت خرید خانوارها و تداوم بیکاری بیشتر می‌کند و رانت خواری‌های وحشتناک این سال‌ها را دامن می‌زند خدا کند رسیدگی به پرونده‌های دستگیر شدگان اخیر و آنانی که باید دستگیر شوند زودتر پایان یابد تا ابعاد فاصله بین شعار و عمل آشکار شود و معلوم شود که وقتی از انحراف سخن گفته می‌شود داستان فقط داستان چند جن گیر و رمال نیست.


 • ناشناس

  بله آقای توکلی سر کتمان اطلاعات از مردم نامحرم بودن آنها است و اینکه مبادا مردم از خلاف کاریها مطلع شوند
  ولی آقای توکلی اگر شما هم راست میگویید پس در امر سوال و استیضاح از اینها کوتاهی نکنید و تا نوبت به سوال میشود مساله مصلحت و اجازه از دفتر رهبری را پیش نکشید . آیا همین مواردی که شما مطرح کردید مصداق بارز دروغگویی و خیانت و بی کفایتی احمدی نژاد و دار و دسته اش نیست؟

 • مهسا

  جناب توکلی چه خبره که تازه یادت افتاده دسته گل آقا همش دسته گل آب میده !من اون برنامه تلویزیونی رو که با حداد عادل اومده بودید برای موسوی دو دو تا چهار تا میکردین که محاله تقلب شده باشه و….. رو یادم نمیره.
  حرص انتخاباته نه .

 • محمد

  اقای توکلی شما خودتان این شرایط را به وجود اوردید .خود کرده را تدبیر نیست

 • بنده خدا

  آقای توکلی یکبار هم که شده از یکی به میخ یکی به نعل زدن دست بردارید . اگر شما در گفتار خود صداقت دارید . در اعتراض به آنچه که میگویید از سمت نمایندگی اسعفا داده و برای همیشه در قلب مردم ایران خود را جاودانه کنید . خودتان هم می دانید که این کار از امثال شما بر نمی آید .

 • ناشناس

  اقای توکلی میر حسین و کروبی عزیز و قهرمان و شریف ملت ایران ما همین سخنان را میگفتند اما شما به بندشان کشیدید . همانطور که تاج زاده فرمودند انان را ازاد کنید تا ایران اباد شود حضرت امام فرمود افقای توکلی و باند و لایتیش قادر به اداره یک نانوایی نیستند حالا بر همه این سخن اما خمینی ثابت و مبرهن شده شما فقط میتوانید زندانها را اباد کنید و لا غیر و الا لعنه اله علی القوم الظالمین و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون و العاقبه لاهل التقوی

 • محمد

  چه عجب آقای توکلی بعد از نصیحت آقای موسوی و کروبی به این فکر هم افتاد!

 • مازني سبز

  آقایان توکلی و مطهری فقط هشدار میدند ؛ تا کی می خواین فقط هشدار بدین ؛ اکه به قول خودتون بصیرت دارین عمل کنین نه فقط حرف و حرف و حرف,,,

 • عبدا…

  آقای توکلی بله داستان غم انگیز است.اما چو نیک بنگریم شما هم در شروع داستا ن نقش داشته اید.شرط صداقت وانصاف اینست که گذشته خود را نقد کنید.

 • ناشناس

  اقای توکلی شما هم در این جریانات شریکید بوی کباب انتخابات بلند شده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • امید

  خواجه در بند نقش و نگار خانه از پایبست ویران است

 • از ایثارگران دوران دفاع مقدس

  درمملکت آدرس اشتباهی به ملت می هند صالحان را بی بصرت وابسته به آمریکا ووووو مخالف چه وچه وبرعکس تملق چابلوسان وجن گیر ووووو را هم فکر خود امروز می شود همین حاج توکلی…!