سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال پنج زندانی اعتصاب کننده اوین به بهداری...
» در هفتمین روز اعتصاب غذا در بند 350 اوین

انتقال پنج زندانی اعتصاب کننده اوین به بهداری

چکیده :عبدالله مومنی، محسن امین زاده، ابوالفضل قدیانی، مهدی کریمیان اقبال و بهمن احمدی امویی در هفتمین روز اعتصاب غذای خود در بند 350 با مشکلات شدید جسمی مواجه شده اند و برای دریافت کمک های پزشکی به بهداری زندان اوین منتقل شده...


عبدالله مومنی، محسن امین زاده، ابوالفضل قدیانی، مهدی کریمیان اقبال و بهمن احمدی امویی در هفتمین روز اعتصاب غذای خود در بند ۳۵۰ با مشکلات شدید جسمی مواجه شده اند و برای دریافت کمک های پزشکی به بهداری زندان اوین منتقل شده اند.آنها در اعتراض به جان باختن هاله سحابی و هدی صابر از زندانیان سیاسی همین زندان از یک هفته پیش دست به اعتصاب غذا زده اند.

براساس خبرهای رسیده به کلمه، این پنج نفر با تاخیر به بهداری منتقل شده اند .در همین حال خانواده های زندانیان اعتصاب کننده پس از اتفاقی که برای هدی صابر در بهداری زندان رخ داد و منجر به مرگ وی شد، اعتمادی به این بهداری ندارند.هدی صابر، زندانی سیاسی در زمانی که در اعتصاب غذا به سر می برد، در بهداری اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفت و یکی دو روز بعد جان باخت.

خانواده های اعتصاب کنندگان اوین از دادستان تهران که مسوولیت مستقیم سلامت زندانیان سیاسی با وی است ، انتظار دارند عزیزان شان به جای انتقال به بهداری اوین به بیمارستان های مجهز و قابل اعتماد منتقل شوند تا خانواده های بتوانند بر نحوه درمان آنها نظارت کنند و فاجعه مرگ هدی صابر تکرار نشود.

خانواده محسن امین زاده در همین باره گفته اند که وی مشکل فشار خون دارد و دائماً باید دارومصرف کند و در چنین اعتصاب غذا برای وی خطرناک است

همسر محسن امین زاده اضافه کرده است :مسؤولیت جان همسر من با مسؤولان زندان و مسؤولان قضایی است. ایشان دو سال است که به دلیل بی عدالتی ها در زندان به سر می برند و در طول این مدت از نظر جسمانی بسیار ضعیف شده اند. ما به شدت نگران هستیم فاجعه ای که در اثر سهل انگاری مسؤولان زندان رخ داد و آقای هدی صابر عزیز را از دست دادیم دوباره اتفاق بیفتد. من از مسؤولان می خواهم هرچه سریعتر از وقوع فجایع بیشتر جلوگیری کنند.

ابوالفضل قدیانی ۶۵ ساله به بیماری قلبی مبتلا است و به گفته خانواده اش حتی در مواقع عادی قادر به روزه داری هم نبوده است و اکنون تحمل اعتصاب غذا برای وی بسیار دشوار است.

براساس همین گزارش، سایر اعتصاب کنندگان بند ۳۵۰ اوین نیز در شرایط مشابهی به سر می برند و اوضاع جسمی اغلب آنها نامساعد گزارش می شود

بهمن احمدی امویی، حسن اسدی زیدآبادی، مهدی کریمیان اقبال، عماد بهاور، قربان بهزادیان نژاد، محمد داوری، امیرخسرو دلیرثانی، فیض الله عرب سرخی، ابوالفضل قدیانی، محسن امین زاده، محمدرضا مقیسه و عبدالله مومنی ۱۲ زندانی اعتصاب کننده زندان اوین هستند که در بیانیه ای اعلام کرده اند : “هاله سحابی فرزند وارسته مردی چون مهندس عزت الله سحابی که در مرخصی از زندان به سر می برد و در مراسم تشییع و تدفین پدرش، با هجوم نابخردانه ماموران به شهادت رسید و هدی صابر هم بندیما که در اعتراض به این حادثه ناگوار دست به اعتصاب غذای تر و محدود زد اما دست اجل او را از میان ما برد، اما دو مساله شهادت او را به چالش مشروعیتی بزرگ برای نظام کنونی تبدیل می سازد: اول حبس او به مدت ده ماه بدون محکومیت و هر قرار قانونی و کاملا خودسرانه و جبارانه، آن هم در پیش دیدگان دستگاههای مسوول و مدعیان قضاوت و عدالت و دیگری رفتار سهل انگارانه و مغرضانه در برابر آثار اعتصاب غذای او به همراه ضرب و شتم که منجر به شهادت مظلومانه اش شد.

خانواده زندانیان اعتصاب کننده اوین در گفتگو با رسانه ها بار ها تاکید کرده اند که هیچکدام از این زندانیان به اعتصاب غذا تمایلی نداشته و چارهای برایشان باقی نمانده جز اینکه این گونه صدای اعتراض شان را بالا ببرند تا دیگر چنین فجایعی در زندانهای کشور رخ ندهد.


 • بابک

  هیات منصفه دربند!
  اگرچه قیاس مع الفارقی است ولی شاید به مثابه آنچه گفته شد «سعید امامی را خود کشی کردند» این بار هم می توان گفت «رضا هدی صابر را از در گذراندند!! ». این را هیات منصفه ای شهادت می دهد که خود در بند است. هیاتی که پیشتر به جرم حق گویی زندانی شده است . ۱۲ نفری که گفتن حق را با سکوت آزموده بودند، این بار آنچه را به چشم دیده اند و پیش وجدان خود به قضاوت نشسته اند، با نخوردن و نیاشامیدن ابراز می کنند. اما آنچه محیر العقول است واکنش متصدیان دادگستری در برابر لب بستن از گفتن و خوردن و آشامیدن ۱۲ نفر این هیات منصفه است. چه، تمامی این شیوه های ابراز مسالمت آمیز حرف و رای و شهادت همه جرم محسوب می شود. دوستان، ما در عدالت گاهی می زییم که نگفتن و نخوردن و نیاشامیدن جرم است و کشتن و تجاوز و … امور جاری!

 • علی

  خدایا به حق خون شهدای آزاده کربلا ، آزادگان دربند فرعونیان زمان را در پناه خودت حفظ فرما.

 • ایران مکران

  درود بر شرفتان

 • ناشناس

  یک زندانی اگر از نظر جسمی مشکلی نداشته باشد معمولاً با اعتصاب غذای تر می‌تواند حدود سی روز دوام بیاورد. اگر یادتان باشد اعتصاب بابی‌ساندز تا نزدیکی‌های ۷۰ روز همر رسید.

  اینکه روی حال نامساعد اعتصابیون تمرکز رسانه‌ای شود بسیار خوب است به شرطی که راه را برای تحقق خواسته‌های آنان بازتر کند. بنا بر این جا دارد در هر گزارش از وضعیت زندانیان اعتصابی هدف‌های آن‌ها تکرار شود تا مردم و افکار عمومی فراموش ننکند آنان چه می‌خواهند.

 • ناشناس

  متأسفانه در مورد دللایل اعتصاب غذای زندانیان کم سخن گفته می‌شود. به نظر من – به ویژه بعد از به راه انداختن شعبده‌ی «جریان انحرافی»- دیگر کم تر کسی حتی در میان اراذل و اوباش می‌تواند از در زندان نگاه داشتن سبزها دفاع کند. به همین دلیل، صرف‌نظر از اینکه زندانیان سیاسی چه خواسته‌ای را برای اعتصاب خود مطرح کرده‌اند،‌ واقعاً جا دارد که آزادی تمام زندانیان پس از انتخابات ۸۸ به ویژه و در رأس آنان میرحسین و شیخ شجاع بهترین و دستیافتنی‌ترین هدف این مرحله‌ی جنبش سبز می‌تواند باشد.

  باور کنید که استبداد طلبان در بدترین وضعیت خود در دو سال گذشته قرار گرفته اند و با یک یا حسین، تمام زندانیان سیاسی آزاد خواهند شد و تمام مردم ایران نیز آزاد خواهند شد: یا حسین میرحسین.

 • مادر سبز

  اعتصاب سراسری اعتصاب سراسری اعتصاب سراسری اعتصاب سراسری اعتصاب سراسری…………………………..

 • ناشناس

  بسه دیگه بسه تمومش کنید … تمام ایران یک صدا از شما میخواد که تمومش کنید پس چرا ادامه میدید تو شرایط فعلی ایران با این همه مشکلات ما به اندازه کافی مضطرب هستیم چرا باید کاری کنید که ما با این نگرانتون باشیم ما به بودن شما نیازمند تریم تا اعتصابتان… بشکنید این روزه اعتصاب را بشکنید ….