سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فراخوان تکبیر در حمایت از زندانیان بند ۳۵۰؛ چهارشنبه ۱۰ شب...
» درخواست شورای هماهنگی راه سبز برای پایان اعتصاب غذا زندانیان

فراخوان تکبیر در حمایت از زندانیان بند ۳۵۰؛ چهارشنبه ۱۰ شب

چکیده :ملت قدردان ایران، ندای حق خواهی شما را شنید و از شما می خواهد به اعتصاب غذای خود خاتمه دهید. مردم ما به پاس حرکت قهرمانانه ی شما دوازده قهرمان و به یاد هاله و هدی چهارشنبه اول تیرماه از ساعت 10 تا 11 شب ندای تکبیر خود را بام ها سرخواهند داد تا همراهی شان را به گوش شما و شهیدان راه آزادی...


شورای هماهنگی راه سبز امید در بیانیه ای خطاب به ۱۲ زندانی اعتصاب کننده در اوین با تاکید بر اینکه ندای حق خواهی شما به گوش ملت رسیده است از آنان خواست که به اعتصاب غذای خود خاتمه دهند.

همچنین در این بیانیه آمده است: مردم ما به پاس حرکت قهرمانانه ی شما دوازده قهرمان و به یاد هاله و هدی چهارشنبه اول تیرماه از ساعت ۱۰ تا ۱۱ شب ندای تکبیر خود را بام ها سرخواهند داد تا همراهی شان را به گوش شما و شهیدان راه آزادی برسانند.

متن کامل این بیانیه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به افتخارآفرینان ملت ایران

عزیزان گرانمایه!

اگر خودکامگان صدای اعتراضتان را نشنیدند، مردم شریف و آگاهی که شما به پاس پاسداشت از حقوقشان در بند شده اید، شنیدند. شما سرمایه ها و امیدهای مردم ما هستید، همانطور که هاله و هدی بودند. انسان های شریفی که از آسودگی زندگی ذلت بار چشم پوشیدید و با قامتی استوار در راه احقاق حقوق حقه ملت ایستاده اید. حاکمیت نشان داده که در راه حفظ قدرت خویش حرمت هیچ حریمی را نگه نمی دارد و جان انسان ها را بی مقدار می شمرد.

ملت قدردان ایران، ندای حق خواهی شما را شنید و از شما می خواهد به اعتصاب غذای خود خاتمه دهید. مردم ما به پاس حرکت قهرمانانه ی شما دوازده قهرمان و به یاد هاله و هدی چهارشنبه اول تیرماه از ساعت ۱۰ تا ۱۱ شب ندای تکبیر خود را بام ها سرخواهند داد تا همراهی شان را به گوش شما و شهیدان راه آزادی برسانند.

شورای هماهنگی راه سبز امید

۳۱ خرداد ۱۳۹۰


 • احمد از قم

  الله کبر …
  ندای حق خواهی شما را شنیدیم…

 • ناشناس

  خواسته بحق و بجا و منطقی میباشد .همین مدت تاثیر گذار بود. ادامه ان خودکشی و بنفع حاکمیت بود

 • ايران مكران

  الله اکبر الله اکبر

 • ناشناس

  الله اکبر

 • قابل توجه شورای هماهنگی

  دوستان شواری هماهنگی ضمن تشکر از این اقدام, باید بگویم در برنامه های خود موضوع اطلاع رسانی را در نظر بگیرید.باید حداقل ۳ روز قبل از تکبیر گویی اعلام شود. اینکه ۱ روز قبل آن هم شب قبل از آن اعلام شود خیلی دیر است. انشالله در برنامه های بعدی این مهم را لحاظ کنید.
  در ضمن برنامه ریزی گسترده برای نافرمانی مدنی را فراموش نکنید

 • سبز سبزي

  دوستان شورای هماهنگی سلام
  زمان برای هماهنگی کم است فقط یک روز ،لطفا در برنامه های بعدی رعایت فرمایید.
  از ساعت ده تا یازده ،یعنی یکساعت نشدنی است یک ربع کافی است.
  کنش های دیگر مانند تجمع در پارک ها ئ انجام راهپیمایی سلامت مد نظر قرار گیرد. راهپیمایی بیست و دو خرداد عالی بود.
  یک پنجشنبه از ساعت چهار تا هشت از مردم بخواهید در منزل بمانند این گونه حرکات در صورت تداوم می تواند پایه گذار اعتصابات باشد.
  انشاا… زندانیان عزیز ما به سلامت از این مبازره بیرون بیایند

 • ناشناس

  الله اکبر

 • استقامت

  همه با هم الله اکبر

 • ناشناس

  ALLAHO AKBAR,,, Edalat Rahbar

 • نداى آزادى

  آزادى همیشه بوى خون داده بس ماهم باید خون ها بدهیم …راه هاله وهدى ادامه دارد

 • ناشناس

  ضمن اعلام مخالفت با نظر شورای هماهنگی مبنی بر اعمال فشار روانی بر زندانیان سیاسی برای خاموش کردن شعله‌ی مبارزه، و به اصطلاح جناب ارجمند، «گریز از خشونت» یا در واقع «گریز از مبارزه»، با فراخوان این شورا برای حمایت اعتراضی پشت‌بامی در شامگاه چهارشنبه بسیار موافقم و در فرصت باقی مانده تمام توان خود را برای بسیج تمام دوستان و اقوام و همسایگان در این راه به کار خواهم گرفت. اما چند پیشنهاد برای بسط دادن مبارزان پشت بامی:
  ۱٫ در شرایط اوج مبارزات پشت بامی، تضاد در میان همسایگان یک ساختمان و حتی یک محله بالا گرفت. دلایل آن فشارها و تهدیدهای حکومتی و اختلاف نظر و اختلاف منافع در میان همسایگان و مسائلی از این دست بود که نیاز به بررسی میدانی دارد. به همین دلیل، رهبری جنبش سبز، بدون بررسی عوارض مبارزات شبانه پشت بامی، هیچ اقدامی برای سازماندهی به این مبارزات بسیار مؤثر انجام نداد و استقاده‌ی نا به جا از این بهترین و مؤثرترین تکنیک‌های مبارزه‌ی بی خشونت در ایران امروز، این ابزار فرسوده و کم‌اثر شد.

  ۲٫ در شرایط فعلی، در بعضی محلات، افراد لباس‌ شخصی سازماندهی شده‌اند تا مردمی را که بالای پشت‌بام‌ها می‌روند. بترسانند.

  ۳ . به نظر می‌رسد هیچ سازماندهی خاصی برای مدیریت و هدایت مبارزات شبانه‌ی پشت بامی وجود ندارد. در حالیکه به نظر من، این تکنیک مبارزه بی‌خشونت یکی از اثربخش ترین و کارآمدترین روش‌های اعتراضی علیه ظلم و سرکوبی است. به همین خاطر، لازم است، دست کم در دنیای مجازی، سایت‌هایی با جمع‌بندی و تحلیل تجربه‌های افرادی که در گیر این نوع مبارزه بوده‌اند، روش‌های مناسبی برای گسترش و تعمیق این روش مبارزه طراحی کرده و به اجرا بگذارند.
  ۴٫ تصویربرداری و صدا برداری با تلفن همراه و دوربین‌های حرفه‌ای تر در شب و ارسال آن‌ها به شبکه‌های اجتماعی تأثیر بسیار عالی دارد و باید جدی‌تر گرفته شود.
  ۵٫ هرچند فرصت کمی برای تبلیغ اعتراض چهارشنبه شب (فردا شب) موجود است اما راهکارهای زیر برای بسط و گسترش اعتراض‌های فردا شب پیشنهاد می‌شود:
  ۵٫ ۱٫ شخصیت‌های سیاسی، و ملی و مذهبی، و احزاب و سازمان‌های سیاسی بدون فوقت وقت، با صدور اعلامیه‌هایی تمام مردم را به شرکت در اعتراضات پشت بامی شبانه دعوت کنند.
  ۵٫ ۲٫ متأسفانه، هیچ تلاش قابل مشاهده‌ای برای تشویق انجمن‌های صنفی، علمی، صنعتی، حرفه‌ای و هنری برای ورود به جنبش سبز مشاهده نشد یا جدی نبود. در صورت امکان، بسیارعالی خواهد شد که تمام انجمن‌ها و تشکل‌ها نیز با صدور اطلاعیه‌هایی از اعتصاب زنداینان حمایت کنند و مردم را به حمایت از آنان و از جمله به شرکت در اعتراض شبانه‌ی پشت بامی چهارشنبه شب فرابخوانند و مطمئن باشند که با گسترش این روش‌های مبارزه، دستگاه‌های سرکوب لبریز شده و وضوعیت جیوجیستو در جامعه حاکم خواهد شد که هر سرکوبی علیه خود رژیم کمانه خواهد کرد.
  ۵٫ ۳٫ فقدان هدف‌های مشخص سبب هدر رفتن نیروهای عظیم جنبش سبز شده است. هرکجا جلوی ادامه‌ی این ضرر گرفته شود به نفع خواهد بود. به نظر من بهتر است حمایت از اعتصاب زندانیان سیاسی به هدف مشخص آزادی تمام زندانیان سیاسی و به ویژه میرحسن و شیخ شجاع و همسران آنان متمرکز شود.
  ۵٫ ۴٫ حتی المدور باید مبارزه در سطح علنی ادامه یابد. به همین خاطر خوب است فهرست‌های متعدد با نام چهرهای مشخص در حمایت از زندانیان سیاسی تهیه و منتشر شود. این طومارها نباید به افراد شاخص محدود بماند. هزاران نفر از دانشجویان، کارگران، استادان، معلمان، پزشکان، مهندسان و اعضاء‌ حرفه‌ها و مشاغل گوناگون می‌توانند و باید این طورمار ها را امضاء و هرچه سریعتر منتشر کنند. سایت‌های سبز باید این اسامی را منتشر کنند تا خطر دستگیری افراد کمتر شود (قطعاً رژیم عده‌ای را دستگیر می‌کند. انتظار داید نکند؟).
  ۵٫ ۵٫ به جای درخواست شکستن اعتصاب از سوی زندانیان، که با فراخوان حمایت از آنان در تعارض است، بهترس است خواسته‌های مشخصی برای مبارزه آنان تعریف شود، و برنامه‌های تکمیلی برای تدوام و تعمیق مبارزه‌ی بی‌خشونت تدارک دیده شود.
  ۶٫ برنامه‌های بعدی می‌تواند اعتکاف و تحصن و اعتصاب غذا در مراکز و امکان مقدس باشد: مرقد امام خمینی، و امکان دیگری که تا حدودی مبارزان می‌توانند روی مدیریت آن‌ها حساب کنند مناسب است.
  ۷٫ این مبارزات می‌تواند با طرح «نماز جمعه‌ی سبز» در تهران و شهرهای دیگری که آمادگی بیشتری دارند دنبال شود.
  ۸٫ مبارزه مانند جریان آب یا راه‌افتادن یک چرخ عظیم، باید آرام آرام سرعت بگیرد و نیروی درونی آن آفزایش یابد. درست مانند یک گلوله برف که از بالای یک کوه به پائین حرکت می‌کنند. جنبش سبز با چنین درکی از مبارزه است که می‌تواند آن را به پیش براند. مبارزه‌ی مقطعی و منفصل جز مأیوس و خسته کردن مردم هیچ تأثیری ندارد. آنان که مبارزه را دراز مدت می‌بینند درک درستی از مبارزه بی‌خشونت ندارند. مبارزه بین دو طرف مانند یک مسابقه فوتبال است که طی یک دوره‌ی مشخص یکی از طرفین پیروز و دیگری شکتست می‌خورد.
  ۹ ۱۲ زندانی که حتماً حساب شده عدد ۱۲ را انتخاب کرده‌اند، در بهترین زمان ممکن همانند همان گلوله برف از قله‌های اوین در دامین البرز حرکت خود را آغاز کرده‌اند. اکنون نبوت ماست که به این گلول محلق شویم و چون بهمن بر سر ظلم و ستم خراب شویم.

 • انقلاب خودجوش

  دوستان خواهشا خواهشا خواهشا
  در انتهای کامنتهایتان همیشه این دعا را ذکر کنید
  اللهم فک کل اسیر
  نگذارید اسارت میرحسین عادی شود
  اللهم فک کل اسیر

 • ناشناس

  با تمام توان اطلاع رسانی کنیم

 • یار مظلومان خداست

  ملت ایران همه با هم فریاد الله اکبر سر خواهند داد تا لرزه بر اندام دیکتاتور و مزدورانش بیندازند

  الله اکبر الله اکبر الله اکبر

  خدا از همه کس و همه چیز بزرگتر است

 • KALAME

  AZIZANE DASTDARKARE ,,,KALAME
  Az anjaei ke bish az 30 kesvare mohemme jahan, shabane rooz KALAME ra zire nazar darand
  Az anjaei ke kolliyeye kanalhaye TV,,, Irani,,, khareje keshvar akhbar ra az KALAME taghzie mikonand
  Va az anjaei ke saheb nazaran, ghablaz haar nazar dehi, KALAME ra ziroro mikonand
  HAME ROOZE BAYAD, TAHLILI,,, MATNI,,, NAZARI,,, DAR MOREDE, MAHKOM KARDANE , HASRO, GEROGANGIRI, matlabi bashad,,,,, aksare zarebate mohlek ra bad az fote zendeyad MONTAZERI, va sepasr HASR motehammel shodim

 • وطن دوست مسلمان

  از مردم بخواهید در ادارات و کار خانه ها و مراکز تولیدی اعتصاب کنند باید کمر این مزدوران

  حکومتی با اعتصاب شکسته شود

  اعتصاب
  اعتصاب
  اعتصاب

 • javane

  درود بر مردم همیشه سبز ایران الله اکبر

 • پیر سبز

  ضمن تشکر از شورا ….. عزیزان اهمیت بیشتر به برنامه ریزی بدهید. باید فرصت کافی باطلاع رسانی باشد . یکساعت خیلی زیاد است . بعد از این ده تا ده وربع پیشنهاد میشود .خیلی ها میخواهند بخوابند . صبح زود سر کار میروند و ….

 • ناشناس

  با عرض سلام

  به عنوان یک جانباز از این موضوع استقبال می کنم. ولی چند نکته را مد نظر قرار دهید:

  ۱- حتماً برای هر اقدامی باید یک هفته زمینه سازی و تبلیغ شود.
  ۲- به دلیل بایکوت خبری فعالیت های جنبش هر چند به صورت منفی توسط حامیان حضرت امام المسلمین باید روی تبلیغات چهره به چهره کار کرد. حقیقتا بنده در حال حاضر به دلیل برخی از جنگ های زرگری دیگر راهپیمائیها را مناسب نمی بینم و بیشتر نقش انتشار شب نامه و بیانیه های تحلیلی و رسوا کننده را مفید تر می دانم.
  ۳- حامیان امام المسلمین جهان بر روی پیوند تیم احمدی نژاد با اصلاح طلبان و جنبش سبز برنامه ریزی گسترده ایی را شروع کرده اند ما باید نه برای پاسخ آن ها و پاتک زدن بلکه با یک برنامه ریزی علمی این مسیر را به نفع خود تغییر دهیم. به طور مثال بحث بی بصیرتی که امروز با عملکرد حامیان آقا و حضرت او به خودشان بر می گردد بسیار جواب می دهد.

  در یک جمعی که اکثر آنها را حامیان دولت و حضرت آقا بودند وقتی بنده تحلیلی از موضع آقایان موسوی و کروبی در دو ساتل پیش دادم و وقتی بحث بی بصیرتی را مطرح و مواضع حضرت آقا از احمدی نژاد را مطرح کردم و نهایتا سوال کردم حالا بابصیرت چه کسی و بی بصیرت و فتنه گر کیست سکوتی وحشتناک کل جمع را در بر گرفت. البته بعدا تهدید شدم ولی اثرات بحث های محفلی برای آماده شدن مردم برای حضور خیابانی بسیار اثر گذار است

 • ناشناس

  در این فرا خوان مردمی با تمام توان شر کت خواهیم کرد باشد که فریاد ما رعشه ای باشد بر تن دیکتاتور زمان و مرهمی باشد بر دل داغدیدگان

 • SABERE GHAVAMI

  ALLAHOAKBAR
  ALLAHOAKBAR
  ALLAHOAKBAR

 • فرزاد

  خیلی این تصمیم عالی بود ولی
  ای کاش این تصمیمو چند روز قبل تر می گرفتیدو تو این چند روز تا میشد اطلاع رسانی میکردید
  چرا که راه ها برای اطلاع رسانی خیلی کمه
  لا اقل شما باید این تصمیمو سه شنبه شب در برنامه رسا می گفتید
  الله اکبر

 • محمد

  چرا این شورا از مردم نمی خواد که پول های خودشون را از بانک ها خارج کنند. به نظر من اگه از مردم دعوت بشه که هر کس حداقل ۲۰ یا ۳۰ درصد پولی که در بانک داره خارج کنه ضربه بزرگی به حکومت زده می شه به علاوه این کار مزیت های زیر را هم داره
  ۱-به علت بی خطر بودن این کار عده زیادی از مردم در این طرح شرکت می کنند.
  ۲-روش هایی مثل الله اکبر منحصر به یک شب است و اگر کسی از اون اطلاع نداشت دیگه نمی تونه کاری بکنه ولی خارج کردن پول از بانک منحصر به یک روز نیست و کسی که دو ماه بعد هم از این طرح با خبر میشه می تونه شرکت داشته باشه
  ۳-علاوه بر بی خطر بودن بر خلاف تظاهرات و الله اکبر گویی برای حکومت بسیار فلج کننده است. مخصوصا در شرایط کنونی که دولت با کمبود بودجه مواجهه.
  ۴-در نهایت حتی اگر دولت با قانونی مانع این کار بشه باز هم پیروزی بزرگی برای جنبش هست چون موثر بودن این روش را نشون میده و نارضایی مردم از حکومت را بالا می¬بره. و از طر فی این کار حکومت باعث میشه دیگه کسی در بانک پول نذاره که همون نتیجه مطلوبه
  ۵-اگه مردم حاضر نباشن این هزینه ناچیز را بپردازن اون وقت متوجه میشیم که فعلا جنبشی در ایران وجود نداره.!!!!

 • شهاب

  به جای این کارا از مردم بخواهید پول خودشون را از بانک خارج کنند

 • سرباز وطن

  الله اکبر کلله اکبر
  هل من ناصرن یانصرنی
  امشب ساعت ۱۰ شب ملت ایران بکپارچه فریاد آزادی خواهی سر میدهند و اعلام براعت از ظالمان زمانه می نمایند
  اللهم فک کل اسیر

 • newkamb

  دوستان عزیزی که متوجه چرایی اعلام ساعت ۱۰ تا ۱۱ برای الله اکبر نشدند توجه کنند که به احتمال قوی این مدت برای آن است که اولا خستگی برای الله اکبرگویان پیش نیاید چرا که اگر یک عده خسته شوند گروه دیگر ادامه میدهند و به همین ترتیب تا یک ساعت و از آن مهمتر اینکه وقتی یک ساعت تمام شعار داده شود مسلما تاثیر آن بر اعصاب یزیدهای حاکم بسیار بیشتر خواهد بود. به هر حال به امتحانش می ارزد!

 • سرباز وطن

  الله اکبر
  انشاا… زندانیان عزیز ما به سلامت از این مبازره بیرون بیایند

  اللهم فک کل اسیر

 • sabz

  allaho akbar
  dorod bar mosavi

 • iran

  mardome iran hame ba ham
  allaho akbar
  saate 10

 • اویس

  الله اکبر.الله اکبر
  به حول و قوه الهی صبح نزدیک است .
  و خواری خوارج از خدا بیخبر مدعی دینداری نزدیکتر.

 • مرغ آزاد

  با سلام به تمامی اسرای دربند جنبش سبز

  این شعر را به همه شما دلیر مردان تقدیم می کنم :

  (سمیرغ آزادی)

  در این شامگاه غریب
  آواز دلگیر سمیرغ آزادی
  بغضم را شکست
  و گونه هایم خیس از موج درون
  که ما را چه شده ست
  چرا ندای آزادی را پاسخی نیست
  مرغان در دام قهر دانه کرده اند
  تا شاید مردی! نه، سایه ی مردی
  از برون قفس آید به تنگ
  و کاری بکند
  ولی افسوس!!
  مرغان آزاد، چه می دانند از آزادی
  این مرغ دربند است که بیمار آزادی است

 • ناشناس

  الله اکبر
  اللهم فک کل اسیر
  نگذارید اسارت میرحسین عادی شود
  اللهم فک کل اسیر

 • ناشناس

  برنامه ریزی هایتان واقعا ضعیف هست، دوستان نظرات خوبی دادند، امید است که حداقل در آینده مد نظر قرار گیرند.

  الله اکبر

 • ناشناس

  آزادی در دستان ماست
  باور کنیم تا در آغوشش گیریم

  دوستان صلابت،شهامت و درایت قطعاً پیروزمان خواهد کرد

  اللهم فک کل اسیر

 • آرش yp

  با نظر محمد کاملا موافقم …………………………………………….
  من که کار محمد را می کنم و به همه پیشنهاد می کنم که این کار را بکنند

  تشکر از محمد !!!

 • حمید

  هموطن گرامی، ناشناس:

  با تمام مواردی که عنوان کردی موافقم. یک مورد دیگر هم در نظر بگیرد که شعارها تنها به الله اکبر محدود نباشد. بسیاری از هموطنان سبز مذهبی نیستند. ما نباید با شعارهای ویژه دامنه جنبش را محدود کنیم. ضمنا به اعتقاد من بیرون کشیدن سرمایه ها از بانکها به فلج شدن اقتصاد قدرت طلبان کمک میکند.

  با سپاس از زحماتی که میکشید

 • ناشناس

  زودتر اعلام کنید .تا زمان برای اگاهی مردم باشد

 • ناشناس

  نغمه نیستم که بخوانی … قصه نیستم که بگویی … من درد مشترکم مرا فریاد کن…

 • zsourkh jamegan

  نغمه نیستم که بخوانی … قصه نیستم که بگویی … من درد مشترکم مرا فریاد کن…