سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فراخوان تکبیر در حمایت از زندانیان بند 350؛ چهارشنبه 10 شب...
» درخواست شورای هماهنگی راه سبز برای پایان اعتصاب غذا زندانیان

فراخوان تکبیر در حمایت از زندانیان بند 350؛ چهارشنبه 10 شب

چکیده :ملت قدردان ایران، ندای حق خواهی شما را شنید و از شما می خواهد به اعتصاب غذای خود خاتمه دهید. مردم ما به پاس حرکت قهرمانانه ی شما دوازده قهرمان و به یاد هاله و هدی چهارشنبه اول تیرماه از ساعت 10 تا 11 شب ندای تکبیر خود را بام ها سرخواهند داد تا همراهی شان را به گوش شما و شهیدان راه آزادی...


شورای هماهنگی راه سبز امید در بیانیه ای خطاب به 12 زندانی اعتصاب کننده در اوین با تاکید بر اینکه ندای حق خواهی شما به گوش ملت رسیده است از آنان خواست که به اعتصاب غذای خود خاتمه دهند.

همچنین در این بیانیه آمده است: مردم ما به پاس حرکت قهرمانانه ی شما دوازده قهرمان و به یاد هاله و هدی چهارشنبه اول تیرماه از ساعت 10 تا 11 شب ندای تکبیر خود را بام ها سرخواهند داد تا همراهی شان را به گوش شما و شهیدان راه آزادی برسانند.

متن کامل این بیانیه که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به افتخارآفرینان ملت ایران

عزیزان گرانمایه!

اگر خودکامگان صدای اعتراضتان را نشنیدند، مردم شریف و آگاهی که شما به پاس پاسداشت از حقوقشان در بند شده اید، شنیدند. شما سرمایه ها و امیدهای مردم ما هستید، همانطور که هاله و هدی بودند. انسان های شریفی که از آسودگی زندگی ذلت بار چشم پوشیدید و با قامتی استوار در راه احقاق حقوق حقة ملت ایستاده اید. حاکمیت نشان داده که در راه حفظ قدرت خویش حرمت هیچ حریمی را نگه نمی دارد و جان انسان ها را بی مقدار می شمرد.

ملت قدردان ایران، ندای حق خواهی شما را شنید و از شما می خواهد به اعتصاب غذای خود خاتمه دهید. مردم ما به پاس حرکت قهرمانانه ی شما دوازده قهرمان و به یاد هاله و هدی چهارشنبه اول تیرماه از ساعت 10 تا 11 شب ندای تکبیر خود را بام ها سرخواهند داد تا همراهی شان را به گوش شما و شهیدان راه آزادی برسانند.

شورای هماهنگی راه سبز امید

31 خرداد 1390


 • احمد از قم

  الله کبر …
  ندای حق خواهی شما را شنیدیم…

 • ناشناس

  خواسته بحق و بجا و منطقي ميباشد .همين مدت تاثير گذار بود. ادامه ان خودكشي و بنفع حاكميت بود

 • ايران مكران

  الله اكبر الله اكبر

 • ناشناس

  الله اكبر

 • قابل توجه شورای هماهنگی

  دوستان شواری هماهنگی ضمن تشکر از این اقدام, باید بگویم در برنامه های خود موضوع اطلاع رسانی را در نظر بگیرید.باید حداقل 3 روز قبل از تکبیر گویی اعلام شود. اینکه 1 روز قبل آن هم شب قبل از آن اعلام شود خیلی دیر است. انشالله در برنامه های بعدی این مهم را لحاظ کنید.
  در ضمن برنامه ریزی گسترده برای نافرمانی مدنی را فراموش نکنید

 • سبز سبزي

  دوستان شوراي هماهنگي سلام
  زمان براي هماهنگي کم است فقط يک روز ،لطفا در برنامه هاي بعدي رعايت فرماييد.
  از ساعت ده تا يازده ،يعني يکساعت نشدني است يک ربع کافي است.
  کنش هاي ديگر مانند تجمع در پارک ها ئ انجام راهپيمايي سلامت مد نظر قرار گيرد. راهپيمايي بيست و دو خرداد عالي بود.
  يک پنجشنبه از ساعت چهار تا هشت از مردم بخواهيد در منزل بمانند اين گونه حرکات در صورت تداوم مي تواند پايه گذار اعتصابات باشد.
  انشاا… زندانيان عزيز ما به سلامت از اين مبازره بيرون بيايند

 • ناشناس

  الله اکبر

 • استقامت

  همه با هم الله اكبر

 • ناشناس

  ALLAHO AKBAR,,, Edalat Rahbar

 • نداى آزادى

  آزادى هميشه بوى خون داده بس ماهم بايد خون ها بدهيم …راه هاله وهدى ادامه دارد

 • ناشناس

  ضمن اعلام مخالفت با نظر شوراي هماهنگي مبني بر اعمال فشار رواني بر زندانيان سياسي براي خاموش كردن شعله‌ي مبارزه، و به اصطلاح جناب ارجمند، «گريز از خشونت» يا در واقع «گريز از مبارزه»، با فراخوان اين شورا براي حمايت اعتراضي پشت‌بامي در شامگاه چهارشنبه بسيار موافقم و در فرصت باقي مانده تمام توان خود را براي بسيج تمام دوستان و اقوام و همسايگان در اين راه به كار خواهم گرفت. اما چند پيشنهاد براي بسط دادن مبارزان پشت بامي:
  1. در شرايط اوج مبارزات پشت بامي، تضاد در ميان همسايگان يك ساختمان و حتي يك محله بالا گرفت. دلايل آن فشارها و تهديدهاي حكومتي و اختلاف نظر و اختلاف منافع در ميان همسايگان و مسائلي از اين دست بود كه نياز به بررسي ميداني دارد. به همين دليل، رهبري جنبش سبز، بدون بررسي عوارض مبارزات شبانه پشت بامي، هيچ اقدامي براي سازماندهي به اين مبارزات بسيار مؤثر انجام نداد و استقاده‌ي نا به جا از اين بهترين و مؤثرترين تكنيك‌هاي مبارزه‌ي بي خشونت در ايران امروز، اين ابزار فرسوده و كم‌اثر شد.

  2. در شرايط فعلي، در بعضي محلات، افراد لباس‌ شخصي سازماندهي شده‌اند تا مردمي را كه بالاي پشت‌بام‌ها مي‌روند. بترسانند.

  3 . به نظر مي‌رسد هيچ سازماندهي خاصي براي مديريت و هدايت مبارزات شبانه‌ي پشت بامي وجود ندارد. در حاليكه به نظر من، اين تكنيك مبارزه بي‌خشونت يكي از اثربخش ترين و كارآمدترين روش‌هاي اعتراضي عليه ظلم و سركوبي است. به همين خاطر، لازم است، دست كم در دنياي مجازي، سايت‌هايي با جمع‌بندي و تحليل تجربه‌هاي افرادي كه در گير اين نوع مبارزه بوده‌اند، روش‌هاي مناسبي براي گسترش و تعميق اين روش مبارزه طراحي كرده و به اجرا بگذارند.
  4. تصويربرداري و صدا برداري با تلفن همراه و دوربين‌هاي حرفه‌اي تر در شب و ارسال آن‌ها به شبكه‌هاي اجتماعي تأثير بسيار عالي دارد و بايد جدي‌تر گرفته شود.
  5. هرچند فرصت كمي براي تبليغ اعتراض چهارشنبه شب (فردا شب) موجود است اما راهكارهاي زير براي بسط و گسترش اعتراض‌هاي فردا شب پيشنهاد مي‌شود:
  5. 1. شخصيت‌هاي سياسي، و ملي و مذهبي، و احزاب و سازمان‌هاي سياسي بدون فوقت وقت، با صدور اعلاميه‌هايي تمام مردم را به شركت در اعتراضات پشت بامي شبانه دعوت كنند.
  5. 2. متأسفانه، هيچ تلاش قابل مشاهده‌اي براي تشويق انجمن‌هاي صنفي، علمي، صنعتي، حرفه‌اي و هنري براي ورود به جنبش سبز مشاهده نشد يا جدي نبود. در صورت امكان، بسيارعالي خواهد شد كه تمام انجمن‌ها و تشكل‌ها نيز با صدور اطلاعيه‌هايي از اعتصاب زنداينان حمايت كنند و مردم را به حمايت از آنان و از جمله به شركت در اعتراض شبانه‌ي پشت بامي چهارشنبه شب فرابخوانند و مطمئن باشند كه با گسترش اين روش‌هاي مبارزه، دستگاه‌هاي سركوب لبريز شده و وضوعيت جيوجيستو در جامعه حاكم خواهد شد كه هر سركوبي عليه خود رژيم كمانه خواهد كرد.
  5. 3. فقدان هدف‌هاي مشخص سبب هدر رفتن نيروهاي عظيم جنبش سبز شده است. هركجا جلوي ادامه‌ي اين ضرر گرفته شود به نفع خواهد بود. به نظر من بهتر است حمايت از اعتصاب زندانيان سياسي به هدف مشخص آزادي تمام زندانيان سياسي و به ويژه ميرحسن و شيخ شجاع و همسران آنان متمركز شود.
  5. 4. حتي المدور بايد مبارزه در سطح علني ادامه يابد. به همين خاطر خوب است فهرست‌هاي متعدد با نام چهرهاي مشخص در حمايت از زندانيان سياسي تهيه و منتشر شود. اين طومارها نبايد به افراد شاخص محدود بماند. هزاران نفر از دانشجويان، كارگران، استادان، معلمان، پزشكان، مهندسان و اعضاء‌ حرفه‌ها و مشاغل گوناگون مي‌توانند و بايد اين طورمار ها را امضاء و هرچه سريعتر منتشر كنند. سايت‌هاي سبز بايد اين اسامي را منتشر كنند تا خطر دستگيري افراد كمتر شود (قطعاً رژيم عده‌اي را دستگير مي‌كند. انتظار دايد نكند؟).
  5. 5. به جاي درخواست شكستن اعتصاب از سوي زندانيان، كه با فراخوان حمايت از آنان در تعارض است، بهترس است خواسته‌هاي مشخصي براي مبارزه آنان تعريف شود، و برنامه‌هاي تكميلي براي تدوام و تعميق مبارزه‌ي بي‌خشونت تدارك ديده شود.
  6. برنامه‌هاي بعدي مي‌تواند اعتكاف و تحصن و اعتصاب غذا در مراكز و امكان مقدس باشد: مرقد امام خميني، و امكان ديگري كه تا حدودي مبارزان مي‌توانند روي مديريت آن‌ها حساب كنند مناسب است.
  7. اين مبارزات مي‌تواند با طرح «نماز جمعه‌ي سبز» در تهران و شهرهاي ديگري كه آمادگي بيشتري دارند دنبال شود.
  8. مبارزه مانند جريان آب يا راه‌افتادن يك چرخ عظيم، بايد آرام آرام سرعت بگيرد و نيروي دروني آن آفزايش يابد. درست مانند يك گلوله برف كه از بالاي يك كوه به پائين حركت مي‌كنند. جنبش سبز با چنين دركي از مبارزه است كه مي‌تواند آن را به پيش براند. مبارزه‌ي مقطعي و منفصل جز مأيوس و خسته كردن مردم هيچ تأثيري ندارد. آنان كه مبارزه را دراز مدت مي‌بينند درك درستي از مبارزه بي‌خشونت ندارند. مبارزه بين دو طرف مانند يك مسابقه فوتبال است كه طي يك دوره‌ي مشخص يكي از طرفين پيروز و ديگري شكتست مي‌خورد.
  9 12 زنداني كه حتماً حساب شده عدد 12 را انتخاب كرده‌اند، در بهترين زمان ممكن همانند همان گلوله برف از قله‌هاي اوين در دامين البرز حركت خود را آغاز كرده‌اند. اكنون نبوت ماست كه به اين گلول محلق شويم و چون بهمن بر سر ظلم و ستم خراب شويم.

 • انقلاب خودجوش

  دوستان خواهشا خواهشا خواهشا
  در انتهای کامنتهایتان همیشه این دعا را ذکر کنید
  اللهم فک کل اسیر
  نگذارید اسارت میرحسین عادی شود
  اللهم فک کل اسیر

 • ناشناس

  با تمام توان اطلاع رسانی کنیم

 • یار مظلومان خداست

  ملت ایران همه با هم فریاد الله اکبر سر خواهند داد تا لرزه بر اندام دیکتاتور و مزدورانش بیندازند

  الله اکبر الله اکبر الله اکبر

  خدا از همه کس و همه چیز بزرگتر است

 • KALAME

  AZIZANE DASTDARKARE ,,,KALAME
  Az anjaei ke bish az 30 kesvare mohemme jahan, shabane rooz KALAME ra zire nazar darand
  Az anjaei ke kolliyeye kanalhaye TV,,, Irani,,, khareje keshvar akhbar ra az KALAME taghzie mikonand
  Va az anjaei ke saheb nazaran, ghablaz haar nazar dehi, KALAME ra ziroro mikonand
  HAME ROOZE BAYAD, TAHLILI,,, MATNI,,, NAZARI,,, DAR MOREDE, MAHKOM KARDANE , HASRO, GEROGANGIRI, matlabi bashad,,,,, aksare zarebate mohlek ra bad az fote zendeyad MONTAZERI, va sepasr HASR motehammel shodim

 • وطن دوست مسلمان

  از مردم بخواهید در ادارات و کار خانه ها و مراکز تولیدی اعتصاب کنند باید کمر این مزدوران

  حکومتی با اعتصاب شکسته شود

  اعتصاب
  اعتصاب
  اعتصاب

 • javane

  درود بر مردم همیشه سبز ایران الله اکبر

 • پیر سبز

  ضمن تشکر از شورا ….. عزیزان اهمیت بیشتر به برنامه ریزی بدهید. باید فرصت کافی باطلاع رسانی باشد . یکساعت خیلی زیاد است . بعد از این ده تا ده وربع پیشنهاد میشود .خیلی ها میخواهند بخوابند . صبح زود سر کار میروند و ….

 • ناشناس

  با عرض سلام

  به عنوان یک جانباز از این موضوع استقبال می کنم. ولی چند نکته را مد نظر قرار دهید:

  1- حتماً برای هر اقدامی باید یک هفته زمینه سازی و تبلیغ شود.
  2- به دلیل بایکوت خبری فعالیت های جنبش هر چند به صورت منفی توسط حامیان حضرت امام المسلمین باید روی تبلیغات چهره به چهره کار کرد. حقیقتا بنده در حال حاضر به دلیل برخی از جنگ های زرگری دیگر راهپیمائیها را مناسب نمی بینم و بیشتر نقش انتشار شب نامه و بیانیه های تحلیلی و رسوا کننده را مفید تر می دانم.
  3- حامیان امام المسلمین جهان بر روی پیوند تیم احمدی نژاد با اصلاح طلبان و جنبش سبز برنامه ریزی گسترده ایی را شروع کرده اند ما باید نه برای پاسخ آن ها و پاتک زدن بلکه با یک برنامه ریزی علمی این مسیر را به نفع خود تغییر دهیم. به طور مثال بحث بی بصیرتی که امروز با عملکرد حامیان آقا و حضرت او به خودشان بر می گردد بسیار جواب می دهد.

  در یک جمعی که اکثر آنها را حامیان دولت و حضرت آقا بودند وقتی بنده تحلیلی از موضع آقایان موسوی و کروبی در دو ساتل پیش دادم و وقتی بحث بی بصیرتی را مطرح و مواضع حضرت آقا از احمدی نژاد را مطرح کردم و نهایتا سوال کردم حالا بابصیرت چه کسی و بی بصیرت و فتنه گر کیست سکوتی وحشتناک کل جمع را در بر گرفت. البته بعدا تهدید شدم ولی اثرات بحث های محفلی برای آماده شدن مردم برای حضور خیابانی بسیار اثر گذار است

 • ناشناس

  در اين فرا خوان مردمي با تمام توان شر كت خواهيم كرد باشد كه فرياد ما رعشه اي باشد بر تن ديكتاتور زمان و مرهمي باشد بر دل داغديدگان

 • SABERE GHAVAMI

  ALLAHOAKBAR
  ALLAHOAKBAR
  ALLAHOAKBAR

 • فرزاد

  خیلی این تصمیم عالی بود ولی
  ای کاش این تصمیمو چند روز قبل تر می گرفتیدو تو این چند روز تا میشد اطلاع رسانی میکردید
  چرا که راه ها برای اطلاع رسانی خیلی کمه
  لا اقل شما باید این تصمیمو سه شنبه شب در برنامه رسا می گفتید
  الله اکبر

 • محمد

  چرا این شورا از مردم نمی خواد که پول های خودشون را از بانک ها خارج کنند. به نظر من اگه از مردم دعوت بشه که هر کس حداقل 20 یا 30 درصد پولی که در بانک داره خارج کنه ضربه بزرگی به حکومت زده می شه به علاوه این کار مزیت های زیر را هم داره
  1-به علت بی خطر بودن این کار عده زیادی از مردم در این طرح شرکت می کنند.
  2-روش هایی مثل الله اکبر منحصر به یک شب است و اگر کسی از اون اطلاع نداشت دیگه نمی تونه کاری بکنه ولی خارج کردن پول از بانک منحصر به یک روز نیست و کسی که دو ماه بعد هم از این طرح با خبر میشه می تونه شرکت داشته باشه
  3-علاوه بر بی خطر بودن بر خلاف تظاهرات و الله اکبر گویی برای حکومت بسیار فلج کننده است. مخصوصا در شرایط کنونی که دولت با کمبود بودجه مواجهه.
  4-در نهایت حتی اگر دولت با قانونی مانع این کار بشه باز هم پیروزی بزرگی برای جنبش هست چون موثر بودن این روش را نشون میده و نارضایی مردم از حکومت را بالا می¬بره. و از طر فی این کار حکومت باعث میشه دیگه کسی در بانک پول نذاره که همون نتیجه مطلوبه
  5-اگه مردم حاضر نباشن این هزینه ناچیز را بپردازن اون وقت متوجه میشیم که فعلا جنبشی در ایران وجود نداره.!!!!

 • شهاب

  به جای این کارا از مردم بخواهید پول خودشون را از بانک خارج کنند

 • سرباز وطن

  الله اکبر کلله اکبر
  هل من ناصرن یانصرنی
  امشب ساعت 10 شب ملت ایران بکپارچه فریاد آزادی خواهی سر میدهند و اعلام براعت از ظالمان زمانه می نمایند
  اللهم فک کل اسیر

 • newkamb

  دوستان عزیزی که متوجه چرایی اعلام ساعت 10 تا 11 برای الله اکبر نشدند توجه کنند که به احتمال قوی این مدت برای آن است که اولا خستگی برای الله اکبرگویان پیش نیاید چرا که اگر یک عده خسته شوند گروه دیگر ادامه میدهند و به همین ترتیب تا یک ساعت و از آن مهمتر اینکه وقتی یک ساعت تمام شعار داده شود مسلما تاثیر آن بر اعصاب یزیدهای حاکم بسیار بیشتر خواهد بود. به هر حال به امتحانش می ارزد!

 • سرباز وطن

  الله اکبر
  انشاا… زندانیان عزیز ما به سلامت از این مبازره بیرون بیایند

  اللهم فک کل اسیر

 • sabz

  allaho akbar
  dorod bar mosavi

 • iran

  mardome iran hame ba ham
  allaho akbar
  saate 10

 • اویس

  الله اکبر.الله اکبر
  به حول و قوه الهی صبح نزدیک است .
  و خواری خوارج از خدا بیخبر مدعی دینداری نزدیکتر.

 • مرغ آزاد

  با سلام به تمامي اسراي دربند جنبش سبز

  اين شعر را به همه شما دلير مردان تقديم مي كنم :

  (سميرغ آزادي)

  در اين شامگاه غريب
  آواز دلگير سميرغ آزادي
  بغضم را شكست
  و گونه هايم خيس از موج درون
  كه ما را چه شده ست
  چرا نداي آزادي را پاسخي نيست
  مرغان در دام قهر دانه كرده اند
  تا شايد مردي! نه، سايه ي مردي
  از برون قفس آيد به تنگ
  و كاري بكند
  ولي افسوس!!
  مرغان آزاد، چه مي دانند از آزادي
  اين مرغ دربند است كه بيمار آزادي است

 • ناشناس

  الله اکبر
  اللهم فک کل اسیر
  نگذارید اسارت میرحسین عادی شود
  اللهم فک کل اسیر

 • ناشناس

  برنامه ریزی هایتان واقعا ضعیف هست، دوستان نظرات خوبی دادند، امید است که حداقل در آینده مد نظر قرار گیرند.

  الله اکبر

 • ناشناس

  آزادی در دستان ماست
  باور کنیم تا در آغوشش گیریم

  دوستان صلابت،شهامت و درایت قطعاً پیروزمان خواهد کرد

  اللهم فک کل اسیر

 • آرش yp

  با نظر محمد کاملا موافقم …………………………………………….
  من که کار محمد را می کنم و به همه پیشنهاد می کنم که این کار را بکنند

  تشکر از محمد !!!

 • حمید

  هموطن گرامی، ناشناس:

  با تمام مواردی که عنوان کردی موافقم. یک مورد دیگر هم در نظر بگیرد که شعارها تنها به الله اکبر محدود نباشد. بسیاری از هموطنان سبز مذهبی نیستند. ما نباید با شعارهای ویژه دامنه جنبش را محدود کنیم. ضمنا به اعتقاد من بیرون کشیدن سرمایه ها از بانکها به فلج شدن اقتصاد قدرت طلبان کمک میکند.

  با سپاس از زحماتی که میکشید

 • ناشناس

  زودتر اعلام کنید .تا زمان برای اگاهی مردم باشد

 • ناشناس

  نغمه نیستم که بخوانی … قصه نیستم که بگویی … من درد مشترکم مرا فریاد کن…

 • zsourkh jamegan

  نغمه نیستم که بخوانی … قصه نیستم که بگویی … من درد مشترکم مرا فریاد کن…