• صفحه اصلی
  • » بابا غواص بود، مفقودالاثر شد، و حالا شهید...

» آخرین خبرها

بابا غواص بود، مفقودالاثر شد، و حالا شهید

نفسم بالا نمیاد، امان از دل مادر و زن و بچه و معشوقِ اون ۱۷۵ تا جنازه. شاید رفقای بابا باشن که ۱۲ سال دیرتر برگشتن. شاید اصلا خود بابا باشه. تند تند پلک می زنم، نفسم به شماره اس. عکس غواص ها رو که می بینم چشم میگردونم که شاید بابا هم باشه توی عکس. جوون، رعنا، بیست و دو ساله و زنده.

استاد اخلاق دولت احمدی‌نژاد: اختلاس‌ها و دزدی‌ها ربطی به نظام و رهبری ندارد

مرتضی آقاتهرانی که از شاگردان مصباح یزدی است، با بیان اینکه باید وجود ولایت‎فقیه را پاس بداریم و مطالبات رهبر انقلاب را با جدیت دنبال کنیم، گفت: کسی‎که اختلاس می‎کند هر کس‎که می‎خواهد باشد عمل او ربطی به نظام، رهبری و انقلاب ندارد.

سید هادی خامنه‌ای: حرف‌هایی در مورد انتخابات ۸۸ هست که به آنها توجه نشد/ آقای محتشمی می‌تواند در این باره توضیح دهد

اصلاحات پدیده‌ای نیست که برای حاکمیت عده‌ای و محکومیت گروهی دیگر بر سر کار بیاید، در واقع اصلاح‌طلبی برای احقاق حقوق همه کسانی است که از آنها به عنوان شهروند نام ‌می‌بریم. هر کس که محبوب و مطلوب مردم است باید مورد احترام باشد.

تثبیت قیمت ۱۰۰۰ تومانی بنزین

قیمت بنزین تک نرخی و با قیمت ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ تومان عرضه می شود. دارندگان سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی که در ماه‌های پیشین واریز شده می‌توانند سهمیه خود را تا شهریورماه مصرف کنند.

هاشمی رفسنجانی: مردم به فریبکاری‌های ظاهرالصلاح‌ها توجهی نمی‌کنند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به بعضی از گلایه های رزمندگان نسبت به برخی مسائل و میدان داری جبهه ندیده ها، گفت: نگران نباشید و مطمئن باشید مردم هوشیار و بیدار ایران دیگر به فریبکاری های ظاهرالصلاح ها که توخالی باشند، توجهی نمی کنند.

عراقچی: کریمی قدوسی و خبرگزاری فارس را به خدا واگذار می‌کنم

عراقچی در صفحه اینستاگرام خود تصویری از «فارس ۲۴» که ضمیمه خبرگزاری فارس است منتشر کرده که در آن عکس او دیده می شود و بالای آن نوشته شده است: بازرسی از مراکز نظامی را پذیرفته ایم.

برای جانبازان زندانی چه کرده‌ایم؟

آیا واحد و یا ادارۀ مشخصی در این نهاد عریض و طویل وجود دارد تا خدمات پزشکی به جانبازانی که به هردلیل گرفتار زندان شده اند را وجهه همت خود سازد؟ جانبازانی که به دلیل شرایط زندان امکان پیگیری امور درمانی شان فراهم نیست و هر لحظه ممکن است تن رنجورشان در برابر کهنه زخم ها مقاومت خود را از دست بدهد؟

ممانعت از اعزام سعید پورحیدر به بیمارستان

با وجود تاکید پزشکان بهداری زندان رجایی شهر، همچنان از اعزام سعید پورحیدر به بیمارستان جلوگیری می شود.

علی مطهری: دادستانی فکر می‌کند رئیس قوه قضاییه غیر قابل انتقاد است

هیات منصفه مطبوعات، احمد توکلی نماینده مردم تهران و مدیر مسئول سایت الف را مجرم در خصوص اتهام توهین به مسئولان و قوه قضائیه، مجرم دانست. این در حالی است که علی مطهری در حاشیه دادگاه با انتقاد از سختگیری دادستانی، گفته بود: گویی ریاست قوه قضاییه غیرقابل انتقاد است.

دوم خرداد، جنبش اجتماعی تأثیرگذاری که نیازمند نقد است

هشت سال حاکمیت اصلاح‌طلبان، با همه فراز و فرودهایش، گامی بزرگ در پیشبرد مطالبات ملی مردم ایران به شمار می‌رود. در این باب فراوان سخن گفته شده و ضرورتی به تکرار آن نمی‌بینم. اما حیات هر جنبش اجتماعی به ارزیابی و نقد مستمر کارنامه اش سخت وابسته است.

نرخ تورم به ۱۴ درصد رسید

نرخ تورم دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۶٫۴ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه (۱۷ درصد) کاهش یافته است.

شعرهای فریدون مشیری برای شاعران وطن

چون آتش و خون، سرخ بر آمد خورشید/ شرمنده شد از خون جوانان رشید/ چون لاله، فرو شکست و پژمرد، که دید/ از هر قطره، هزار خورشید دمید!

توفیقی: بورسیه‌های غیرقانونی و تخلف در وزارت علوم، هنوز هم برایم غیرقابل باور است

برایم بحث‌ها بورسیه‌ها و تخلف در وزارت علوم که مکانی دانش بنیان است هنوز هم غیر قابل باور است. قطعا همه مواردی که از جذب هیئت علمی گرفته تا مواردی مانند بورسیه‌ها تا محدودیت تشکل‌های دانشجویی را باید مدیران دولت نهم و دهم پاسخگو باشند.

تشنج در صحن علنی مجلس/ کوچک‌زاده: ظریف بی‌ادبی کرد و جوابش را گرفت

جلسه غیر علنی مجلس با موضوع مذاکرات هسته ای، در پی حمله لفظی چند نماینده تندرو به وزیر امور خارجه، به تشنج کشیده شد. کوچک زاده در این باره گفت: ایشان [ظریف] بی جهت صدا را برد بالا و بی ادبی کرد و جوابش را هم گرفت و رفت.

مجمع مدرسین و محققین حوزه: علما و روشنفکران برای نجات مردم یمن تلاش کنند

از همه علمای مسلمان، روشنفکران جهان اسلام، خیرخواهان و دست اندرکاران تقاضا داریم برای خروج از این وضعیت اسفناک، همفکری و همکاری کنند و با نصیحت و حق خواهی از این منکر عظیم نهی کنند و برای برون رفت جهان اسلام از وضع موجود چاره اندیشند.

ادامه حبس محسن میردامادی به رغم پایان مدت محکومیت/ دادستان مانع آزادی او شده است

با گذشت ۴ روز از پایان محکومیت ۶ ساله محسن میردامادی دبیرکل جبهه مشارکت، او همچنان در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی است. چرا که مرخصی های آقای میردامادی را به محکومیت زندان او اضافه کرده اند و علیرغم حکم قاضی و نامه سپاه، دادستان تهران مانع از آزادی او شده است.

رهامی: در هیچ دوره‌ای از ۳۵ سال اخیر اینقدر فساد مالی و اداری وجود نداشت

انتخابات حزبی و استانی آن وقت است که احزاب نقش بیشتری پیدا کنند، معلوم شود که این لیست مال کدام حزب است و با تابلو رسمی بیایند وسط مسوولیت انتخابات را بپذیرند هزینه ها و درامدها مشخص شود که از کجا آمده و کجا هزینه شده طبق قانون احزاب ثبت شود و در پایان طبق قانون به اطلاع وزارت کشور برسد تا فردا معاون اول دولت نیاید بگوید آقای رییس جمهور شما که می گویید این پول ها چیست ۱۷۰ نفر از آنانی که وارد مجلس شده اند را ما از این طریق پرداخت کردیم. مجلس آینده باید مجلسی پاک دست باشد و آدم های پاک و دلسوز بروند آنجا و به جای اینکه به جیبشان و حزبشان فکر کنند به مردم فکر کنند.

عکس/ سانسور تصویر موسوی و خاتمی در هفته‌نامه صدا‬

بازجویی از همسر و دختر رسول بداقی، معلم زندانی در اوین

روز شانزدهم اردیبهشت که رسول در انفرادی بود، در اقدامی عجیب ماموران به منزل او رفته و آنجا را مورد تفتیش قرار می دهند. ستایش و شکیبا دوقلوها بسیار ترسیده بودند و بعد از رفتن ماموران از شدت ترس حالت تهوع داشتند. ماموران لب تاپ، کامپیوتر، تعدادی سی دی ، دوربین و… با خود می برند. بعد همسر رسول و شبنم دختر بزرگ او را روز هفدهم اردیبهشت به شعبه ششم بازپرسی برای بازجویی احضار می کنند … روز شنبه نوزدهم که همسر و دختر رسول به اوین می روند، در آنجا مورد بازجویی قرار می گیرند. ماموران قصد داشتند از شبنم به زور اقرار بگیرند اما با اعتراض شدید مادرش؛ او را رها می کنند.

گزارش تصویری/ استقبال از مسعود پدرام در مقابل زندان اوین

گزارش تصویری/ استقبال از مسعود پدرام در مقابل زندان اوین

صفایی‌فراهانی: اصلاح طلبان به خاطر حضور در قدرت به منافع مردم خیانت نمی‌کنند

آن وقتی که آقای جزایری را گرفتند، بهانه این بود که دویست – سیصد میلیون پول به افراد داده تا آنان را در اختیار بگیرد. امروز ما می‌بینیم که رانت‌ها با ارقام ۲۵هزار میلیارد تومان و ارقام مشابه مطرح می‌شود.

کیانوش‌راد: اصلاح‌طلبی راه آینده ایران است

دولت اصلاحات از لحاظ اقتصادی سیاست‌های اقتصادی آقای هاشمی را کم و بیش با همان نحو دنبال کرد. در دولت اصلاحات مردم کم وبیش از لحاظ اقتصاد آرامش بیشتری داشتند.

حاجی: پخش روزنامه‌ سلام از همان فرودگاه متوقف می‌شد

آن موقع روزنامه سلام فعالیت داشت و با دیدگاه اصلاح‌طلبانه کار می‌کرد. بعضی از جاها روزنامه را با هواپیما می‌بردند، اما برخی می‌آمدند و روزنامه‌ را از فرودگاه می‌بردند و اجازه نمی‌دادند پخش شود.

داعش برای برده‌داری زنان تبلیغ می‌کند

خشونت “دولت اسلامی” علیه زنان اسیر که تا کنون مورد اعتراض نهادهای جهانی بوده، ابعاد جدیدی یافته است. داعش با توسل به احکام شرع، بهره‌کشی جنسی از زنان اسیر ایزدی را در لفاف پرهیز از فحشا و گناه کبیره توجیه کرده است.

بازداشت ده‌ها نفر از هواداران فتح‌الله گولن در ترکیه

در ترکیه شماری دیگر از هواداران فتح‌الله گولن، اسلام‌گرای مخالف رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور بازداشت شده‌اند. شماری از دادستان‌ها و روسای دادگاه‌ها نیز از کار برکنار شده‌اند.

جلایی‌پور: در دوره اصلاحات رسانه‌ها مردمی شدند

اعتماد مردم به رسانه‌ها را می‌توان از این مسئله فهمید که وقتی روزنامه‌نگاران در مجلس ششم از تهران یک لیست دادند، هر ۳۰ نفر آنها از سوی مردم رای آورد.

اوباما طرح نظارت کنگره بر توافق نهایی با ایران را امضا کرد

باراک اوباما طرح نظارت کنگره بر توافق احتمالی نهایی با ایران را امضا کرد. این طرح که اینک تبدیل به قانون شده به کنگره ۳۰ روز مهلت می‌دهد تا بعد از توافق نهایی، متن را بازبینی کرده و در صورت لزوم آن را رد کند.

سید حسن خمینی: راه جلوگیری از تکرار اشتباهات نسل های قبل، اعتماد بین نسلی است

یادگار گرامی امام گفت: راه جلوگیری از تکرار اشتباهات نسل های قبل وجود اعتماد بین نسلی است.

طرحی برای محدود کردن هرچه بیشتر احزاب سیاسی

طرح اصلاح قانون نحوه فعالیت احزاب عملا نادیده گرفتن قانون مجازات اسلامی است که به تصویب همین مجلس رسیده است. در تبصره ماده ۲۴ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ که به روشنی و با دقت محرومیتهای اجتماعی ناشی از ارتکاب جرایم را تعریف کرده، آمده است که دادگاه حداکثر به مدت دو سال می تواند به عنوان مجازات تکمیلی، حکم به محرومیت از برخی حقوق اجتماعی از جمله عضویت در احزاب صادر کند.

باز شدن فضای سیاسی به میزان فعالیت احزاب بستگی دارد

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) با بیان این که باز شدن فضای سیاسی به میزان فعالیت احزاب بستگی دارد، گفت: هنگامی که دریچه‌ای باز می‌شود باید به سرعت از آن استفاده کرد و تلاش شود که به حالت اولیه خود برنگردد. احزاب و گروه‌ها باید حداکثر استفاده را از فضا کنونی ببرند و بی‌تفاوت نباشند.