• صفحه اصلی
  • » مصطفی معین: از مجلس شریک مفاسد دولت نهم و دهم نباید انتظار رای اعتماد به فرهیختگان ...

» آخرین خبرها

مصطفی معین: از مجلس شریک مفاسد دولت نهم و دهم نباید انتظار رای اعتماد به فرهیختگان دانشگاهی داشت

این همان مجلسی است که با تایید، سکوت و نظاره گری خود عملا شریک هشت سال ترویج آلودگی و فساد، تخریب بنیان های اخلاقی – فرهنگی و زیرساخت های اقتصادی کشور در دولت های نهم و دهم بود. شریکی که در عین حال به عنوان وکیل مردم، شاهد فقر روزافزون موکلین خود هم بود و دم نزد!

مراسم دومین سالگرد شهادت ستار بهشتی + گزارش تصویری

مراسم دومین سالگرد شهادت ستار بهشتی با حضور جمعی از خانواده های شهدای سبز و زندانیان سیاسی، فرزند ارشد آیت الله منتظری، جمعی از فعالان مدنی و سیاسی و اهالی رباط کریم برگزار شد. مادر و خواهر ستار بهشتی در این مراسم، ضمن تشکر از حاضران برای همدردی و همدلی شان، به شدت از پاسخگو نبودن مسئولان حکومتی درباره شکنجه منجر به قتل ستار بهشتی انتقاد کردند.

آیت‌الله دستغیب: تکلیف مراجع و علما در زمینه امر به معروف، سنگین‌تر از توصیه به حجاب و نماز است

امام حسین علیه السلام در مسیر کربلا به اصحاب خود فرمود: آیا نمى‌بینید به حق عمل نمى‌شود و از باطل دست برنمى‌دارند؟ به طورى که مومن حق دارد به مرگ و دیدار خدا مشتاق باشد. به راستى من چنین مرگى را جز سعادت ندانم و زندگى در کنار ظالمان را جز هلاکت نخوانم! همانا مردم دنیاپرستند و دین از سر زبان آنها فراتر نرود و دین را تا آنجا که زندگى‌شان را رو به راه سازد بچرخانند و چون در بوته آزمایش گرفتار شوند، دینداران اندک گردند.

محمود عباس ممنوعیت ورود به بیت‌المقدس را اعلام جنگ خواند

به دنبال تنش‌های بعد از تیراندازی به یک فعال یهودی، رژیم اسراییل ورود به اماکن مورد مناقشه بیت المقدس را موقتا ممنوع اعلام کرده است.

مخالفان دولت نمی‌خواهند دانشگاه را از دست دهند

یک عضو بنیاد باران گفت: ترکیب آرای نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی علوم نشان داد که عوامل اصلی پرونده بورسیه‌های غیرقانونی از پیگیری دولت درباره این پرونده عصبانی هستند.

قائم مقام دبیر کل سازمان ملل: تفاهم میان کشورهای منطقه راهکار مقابله با گسترش افراطی‌گری است

قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: با توجه به سوابق دیرینه دوستی و همکاری‌های فراوانی که بین من و مسئولان ایران وجود دارد امیدوارم که گفت‌و‌گوها در این کشور گام موثری در جهت برقراری صلح و ثبات جهانی باشد.

عراقچی: پیشرفت‌های ایران در شرایط تحریم‌های ناعادلانه برخی قدرت‌ها حاصل شده است

مراسم بزرگذاشت روز سازمان ملل متحد صبح امروز چهارشنبه در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه با حضور یان الیاسون، معاون دبیر کل سازمان ملل ، گری لوییس، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران و عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه در امور حقوقی و بین‌المللی برگزار شد.

ایران به سمت خشکسالی می‌رود

ایران به سمت خشکسالی حرکت می‌کند و رودخانه زاینده رود و دریاچه ارومیه نیز دستخوش این تغییرات شده است و باید به صورت جدی به این مساله پرداخت.

عرصه‌ای که جواد ظریف برای جواد لاریجانی خالی گذاشت

متاسفانه وزارت امور خارجه در زمینه ایجاد فضای مشارکت جامعه مدنی در تهیه گزارش ایران و انتشار گزارش رسمی دولت در رسانه ها هیچ گامی بر نداشت و دکتر جواد ظریف که تا پیش از بازگشت به عرصه دیپلماسی در دانشگاه درس حقوق بشر می داد، بار دیگر سکان را به دست جواد لاریجانی داد که همزمان با وجود ستاد حقوق بشر، حتی یک ساعت در سر کلاس های دانشکده حقوق حضور نداشته است.

طرح حمایت از آمران به معروف: خصوصی‌سازی سرکوب

آنچه از سوی طراحان اصلی این طرح دنبال می شود، به مواردی که قرار نیست “کش” داده شوند، مربوط نمی شود. چرا که از 88 تاکنون افراد زیادی تنها به دلیل انجام همین فریضه امر به معروف و نهی از منکر به شیوه های زبانی و نوشتاری، مورد سنگین ترین برخوردهای قضائی و امنیتی قرار گرفته اند. از این رو می توان گفت که اقتدارگرایان در صددند تا بخشی از کار سرکوب حکومتی را “خصوصی سازی” کنند.

رانت یک میلیاردی و مصلحت‌اندیشی دولت

به چه مناسبت افرادی که به خارج فرستاده شده‌‏اند، باید کماکان بمانند؟ چرا وجهه سیاسی کشور به خطر می‌افتد؟ آیا فرستادن افراد کم‌سواد برای ادامه‌تحصیل به کشورهای خارجی در شرایطی که از حداقل شرایط بی‌بهره‌اند، به وجهه ایران لطمه نمی‌زند؟ کدام صلاح سیاسی و اجتماعی در این است که افراد ناکارآمد با هزینه بیت‌المال راهی فرنگ شوند و از مواهبی بهره‌مند باشند که افراد شایسته داخل کشور هم از آن بی‌نصیبند؟

تجمع دانشجویان علامه در اعتراض به اسید پاشی

کوته نگری خواهد بود اگر صرفا خواهان رهگیری افراد و پیگیری پرونده‌های قضایی‌شان باشیم و ضرورت اهتمام جدی در مسیر اصلاح ساختارها و فوریت برخورد قاطع با کژسازه‌های درون زای اجتماعی را نادیده انگاریم. سلامت حیات مدنی، اینک بیش از هر زمان دیگری به جا اندازی یک انسانیت از یاد رفته در سلوک یکان یکان شهروندان وابسته است. ما به زبانی ملایم، بیانی خرد خیز، ساختاری مهرورز، نگاهی منشور وار، باورهایی انعطاف پذیر و ظرفیت هایی فراخ نیازمندیم

احمد توکلی: نمایندگانی که در دولت قبل از بورسیه استفاده کردند، علیه دولت یازدهم موضع می‌گیرند

ممکن است چند نماینده هم از این بورسیه‌ها استفاده کرده باشند ولی آنها در مجلس خاموش هستند و علیه وزارت علوم دولت یازدهم موضع می‌گیرند، در صورتی که همه می‌خواهند با بورسیه‌های غیر قانونی برخورد جدی صورت بگیرد.

فرهنگ عاشورا فرهنگ اربعین

این بازسازی‌های مکرر در فرهنگ عاشورا می‌تواند موضوع یک تحقیق تاریخی قرار بگیرد. عناصر زیادی در فرهنگ عاشورا وجود دارد.کسی که درصدد بازسازی فرهنگ عاشوراست، از میان انبوه داده‌ها، گزینش می‌کند و عاشورای خود را می‌سازد یعنی فرهنگی را که عملی‌تر و کاربردی‌تر باشد و بتواند به مسائل او پاسخ دهد. در عمل حتی روضه‌خوان‌ها هم همین کار را می‌کنند و مثلا درمجلس ختم یک بچه کوچک، روضه علی‌اصغر می‌خوانند. این قبیل معماری‌ها و بازسازی‌ها تا به حال الی ماشاا… صورت گرفته است. مرحوم مطهری کوشش کرد عناصر افزوده شده به فرهنگ عاشورا را نشان دهد، ورود این عناصر به فرهنگ عاشورا گاه به مقتضیاتی، شخص ناچار می‌شده چیزهایی را به ماجرا ضمیمه کند

۱۱۵ کارگر «معدن‌جو» طی یک هفته گذشته اخراج شدند/ ادامه تعدیل نیرو تا پایان سال

یک روز پس از تجمع کارگران در برابر فرمانداری زرند مسولین شرکت با بیان اینکه ما تنها قادر به پرداخت معوقات یک ماه از این سه ماه هستیم گفتند تا انتهای امسال مجددا در چند مرحله تعدیل نیرو خواهیم داشت

اسرائیل مسجدالاقصی را به روی مسلمانان بست

مسئولان پلیس رژیم صهیونیستی با اعلام این‌که مسجد الاقصی تا اطلاع ثانوی به روی مسلمانان بسته شده است، اعلام کردند که این تصمیم در پی ترور «یهودا گلیک» خاخام تندروی اسرائیلی اتخاذ شده است

خبرنگاران «ایسنا» آزاد شدند

«زهرا محمدی»، سردبیر ایسنا و «صنم فارسی»، دبیر اجتماعی‌ آن که روز دوشنبه به همراه دو خبرنگار دیگر این خبرگزاری و به‌دنبال وقایع اسیدپاشی بازداشت شده‌بودند بعد از دو روز آزاد شدند

شکایت ۵۰ سینماگر از ۲۰ شبکه ماهواره‌ای

سینماگرانی همچون رخشان بنی‌اعتماد، داریوش مهرجویی، جهانگیر کوثری، مجید مجیدی، رضا میرکریمی، کامبوزیا پرتوی، مهناز افضلی، حسن‌ پورشیرازی و ناصر صفاریان شکایت کرده‌اند. ما ابتدا چندین جلسه با آن‌ها در خانه سینما برگزار کردیم و بعد قرار شد رخشان بنی‌اعتماد نماینده کارگردانان سینمای بلند، فرشته طائر‌پور نماینده تهیه‌کنندگان، کتایون شهابی نماینده پخش‌کنندگان، مجتبی میرطهماسب نماینده مستندسازان و مجید برزگر نماینده فیلمسازان فیلم کوتاه باشند تا پرونده را پیگیری کنند درغیر این صورت امکان حضور تمام این ۵۰ نفر در دادگاه وجود نداشت

ملاله یوسف‌زای جایزه جهانی خود را به غزه اهدا کرد

ملاله پس ازدریافت جایزه جهانی کودک که سالانه به کودکانی متمایز اهدا می شود، در سخنانی کوتاه گفت که کودکان فلسطینی و تمام کودکان جهان حق دارند که از آموزش برخوردار باشند

مهدی کروبی: امنیت مردم بی‌نام و نشان، قربانی تفکر متحجرین خشک‌مغز شده است

کروبی از اینکه امنیت مردم بی نام و نشان، قربانی تفکر “خشک مغز و صد البته آلوده به زینت های دنیا” شده، به شدت ابراز نگرانی کرد. هیاهو و جنجال های اخیر اقتدارگرایان نیز این احتمال را تقویت کرده که خبری در پشت پرده هست که اقتدارگرایان در صدد پنهان کردن آن هستند؛ تحرکاتی همچون بازداشت فعالان رسانه ای اصفهان، جلوگیری از تجمعات اعتراضی مردمی، انتشار عکس جعلی از عامل اسیدپاشی، ادعای دستگیری مرد زن نما و عناصر منافق و سلطنت طلب در تجمعات اصفهان و نیز حملات شدید از تریبون های رسمی به کسانی که تحلیلی متفاوت از حاکمیت درباره اسیدپاشی ها دارند.

آیت‌الله دستغیب: امر به معروف و نهی از منکر باید با مهربانی و زبان خوش باشد

اولین هدف امام حسین علیه السلام از قیام، امر به معروف و نهى از منکر بود. این یک تکلیف الهى و بر همه‌ى مردم واجب است. همه باید ابتدا از خود شروع کنند و بعد در خانواده و بعد در جامعه، با زبان خوش و مهربانى، دیگران را به خوبى‌ها دعوت نمایند و از بدى‌ها باز دارند، همچنان که رویه‌ى ائمه اطهار علیهم السلام این بود.

محمدرضا خاتمی: برخی به جای پاسخگویی می‌خواهند مردم را دلسرد کنند

بخش هایی در درون نظام هستند که طی هشت سال گذشته مسبب همه بحران‌ها بودند از این جهت به جای آنکه پاسخگو باشند و از مردم عذر خواهی کنند می‌خواهند با این اعمال مردم را دلسرد کنند. آن‌ها باید بدانند اگر مردم دلسرد شوند از نظام دلسرد می‌شوند نه از دولت آقای روحانی.

یک استاد دانشگاه تهران: مجلس به گزینه های علمی برای وزارت علوم رای نمی دهد

استاد دانشگاه تهران معتقداست: نگاه مجلس به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سیاسی است و به همین دلیل تاکنون به گزینه های علمی و توانمند رییس جمهوری رای اعتماد نداده است.

عمادالدین باقی: رفتار مجلس مقابله با افکار عمومی است

او ادامه داد: به هر حال رییس جمهور، نماینده و منتخب اکثریت مردم است و این نوع حرکات توسط مجلس را می توان نوعی مقابله با افکار عمومی مردم تلقی کرد.

عضو شورای شهر تهران: اعلام واریز میلیاردها تومان پول به حساب یکی از اعضا بر اساس تحقیقات است

مختاباد با بیان اینکه هیات رئیسه سخنگوی شورا نیست و نباید در این مورد تکذیبیه صادر کند، عنوان کرد: صحبت‌های من در این زمینه بر اساس تحقیقات مشخص صورت گرفته است. این عضو شورای شهر باید پول دریافتی را برگرداند در غیر این صورت تا دو هفته آینده نام او را اعلام خواهم کرد.

وال استریت ژورنال: روابط آمریکا با ایران در مسیر تنش زدایی

روزنامه وال استریت ژورنال، در تحلیلی به نقل از مقامات آمریکایی مدعی گشایش تدریجی در روابط سیاسی و منطقه ای ایران و آمریکا در یک سال اخیر شد.

دومین‌ روز تجمع کارگران پتروشیمی بوعلی

در ادامه اقدام اعتراضی روز گذشته کارکنان رسمی «مجتمع پتروشیمی بوعلی» در بندر امام، حدود ۲۰۰ نفر از کارکنان رسمی مجتمع پتروشیمی بوعلی صبح امروز به نشانه اعتراض در شبستان مسجد این مجتمع صنعتی جمع شدند.

رییس فراکسیون اهل سنت مجلس: اگر قرار بود کسی توبه کند، موسوی و کروبی توبه می‌کردند

اگر قرار بود کسی توبه کند آقای کروبی و آقای موسوی توبه می‌کردند. این شرط و شروط ها پیش پا افتاده است. اینکه هر کس هر چه دلش خواست به افراد بگوید و همه را عوامل “فتنه” اعلام کند که نمی‌شود. در آن زمان حرف یک نفر و دو نفر نبود همه مردم در انتخابات شرکت کردند و فعال بودند، پس باید همه مردم را عوامل “فتنه” بدانیم.

همه با هم منتشر کنیم/ روزنامه کلمه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۳

شماره ۳۳۷ روزنامه کلمه؛ ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۳

مطهری: حساسیت ها بیشتر جناحی است

علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: رای ندادن به «محمود نیلی احمدآبادی» سومین وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در آینده به ضرر کشور، دولت، مجلس و مردم خواهد بود.