• صفحه اصلی
  • » سکه به زیر یک میلیون تومان رسید/ تحولات بازار ارز و سکه...

» آخرین خبرها

سکه به زیر یک میلیون تومان رسید/ تحولات بازار ارز و سکه

در روز دوشنبه سکه تمام بهار آزادی به قیمت زیر یک میلیون تومان رسید. در سومین روز هفته، سکه روندی کاهشی نسبت به روز گذشته داشت و به زیر یک میلیون تومان رسید.

هفته‌نامه «۹ دی» توقیف شد/ سه نشریه تذکر گرفتند

دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، در جلسه مورخ ٩۵/٣/١٠ روند محتوایی هفته نامه ٩ دی، بررسی و به دلیل انتشار مطالب مغایر با بند ٨ و ١١ ماده ۶ قانون مطبوعات و بی‌توجهی به مصوبات شورای عالی امنیت ملی، نشریه مذکور توقیف و پرونده آن به دادگاه ارجاع شد.

ارجاع شش پرونده احمدی‌نژاد به قوه قضاییه؛ اراده‌ای برای رسیدگی به تخلفات وجود ندارد

در حالی که سه سال از پایان دولت محمود احمدی‌نژاد می‌گذرد و پرونده‌های فساد مالی و اداری دولت نهم و دهم در حالی رسیدگی قضایی است اما همچنان احمدی‌نژاد به دور از پاسخگویی و محاکمه نگه داشته شده است. این در حالی است که خباز نماینده پیشین مجلس گفته است که شش پرونده به قوه قضائیه ارجاع داده شده و انتظار این است که ماحصل این رسیدگی در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد

بعد از ۲۸ سال حضور در مجلس؛ تناقض‌ در ادعاهای باهنر و ادامه سکوت درباره خطاها

هرچند باهنر این روزها تلاش دارد تا تحزب و حزب‌گرایی در کشور را نهادینه کند و یکی از دلایل بازنشستگی خود از مجلس را نیز همین مسئله ذکر می‌کند، اما او طی هفت سال گذشته توضیح نداده است که چرا نسبت به اقدامات غیرقانونی قوه قضاییه و نهادهای امنیتی مبنی بر انحلال احزاب ریشه‌داری چون سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی سکوت کرده و در این رابطه اظهار نظری نکرده است.

اصغر فرهادی: هدفم این است که اندوه موجود در فیلم باعث ایجاد اندیشه و آگاهی شود

فرهادی در پاسخ به این سؤال که چرا شخصیت‌های فیلم‌هایش رستگار نمی‌شوند، گفت: دو نگاه به مسئله رستگاری در فیلم وجود دارد. یک نگاه این است که چرا شخصیت‌های فیلم رستگار نمی‌شوند و بهتر است در پایان فیلم قهرمان خودش را از مشکلات رها کند؛ این نگاه خوبی است و می‌توان با این نگاه فیلم‌های خوبی که قهرمان دارد؛ ساخت ولی یک وقت فیلمی می‌سازیم که تماشاگر وقتی نگاه می‌کند بعد از تماشای فیلم می‌رود و درباره موضوع فیلم فکر می‌کند تا خودش را تغییر دهد و خودش را رستگار کند، من از بین این دو نگاه به نگاه دوم معتقدم.

سرمایه‌گذاری در مترو ونک – تجریش منتفی شد

با این مصوبه و دستور جدید شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور، مراحل طی‌شده با انواع و اقسام پیچ‌و‌تاب متوقف می‌شود و مالک و شهرداری تهران برای اجرای مجتمع ایستگاهی خط مترو ونک تا تجریش (درصورت تصویب در شورای‌عالی ترافیک) باید محل دیگری، غیر از این زمین را در نظر بگیرند.

راغفر: تدبیر تیم احمدی‌نژاد این بود که جامعه را همواره در حال شوک نگه دارند

این دولت‌ مسائل روزمره‌ را طوری طراحی می‌کرد که مردم هر روز با یک پدیده جدید و غیرمترقبه روبه‌رو شوند؛ مثل این بود که شما هر روز می‌خواهید جامعه را در شوک نگه دارید. در چنین شرایطی هر راه‌حلی ارائه دهید که مردم احساس کنند می‌توانند از وضعیت شوک خارج شوند، آن را می‌پذیرند.

وزش باد شدید و گرد و خاک در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: سامانه ای بارشی از محدوده شمال غرب به کشور وارد می شود.

ذوب‌آهن قهرمان جام‌حذفی شد

تلاش دو تیم استقلال و ذوب آهن در پایان وقت‌های قانونی و وقت‌های اضافه با نتیجه یک بر یک همراه بود اما در ضربات پنالتی این شاگردان گل‌محمدی بودند که قهرمانی را جشن گرفتند

علیرضا هاشمی، دبیرکل سازمان معلمان از زندان اوین آزاد شد

علیرضا هاشمی، دبیرکل سازمان معلمان که حکم ۵ ساله ی خود را در بند ۸ زندان اوین می گذراند، در لیست عفوهای اعیاد شعبانیه قرار گرفته و عصر امروز آزاد شد.

ادامه حکومت ملوک‌الطوایفی در خراسان؛ از لغو کنسرت تا جلوگیری از اکران فیلم

لغو کنسرت‌های موسیقی که از یک سال پیش با خواست تندروها انجام شده و همچنان آنان در این عرصه یکه‌تازی می‌کنند، تبدیل به یکی از مهمترین نگرانی‌های اهالی هنر و فرهنگ دوستان شده است. و از آن نگران‌کننده‌تر سکوت مقامات دولتی و تن دادن آنان به چنین بی‌قانونی‌هاست. اظهارات امروز علم‌الهدی نشان‌دهنده پیشروی تندروی است تا جایی که برپایی کنسرت را نشانه فسادی می‌داند که باید با آن مبارزه کرد

آیت‌الله هاشمی: آنانی که در زمان شاه، مبارزه را حرام می‌دانستند حالا صاحب بساطی شد‌ه‌اند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به ابراز گلایه‌ی یکی از جوانان که چرا کسانی که مبارزه‌ی امام(ره) علیه رژیم پهلوی را نمی‌پسندیدند، ادعای میدان‌داری فکری جامعه را دارند؟ گفت: این جماعت که یک اقلیت بسیار محدود هستند، در واقع، میدان‌دار افکار جامعه نیستند، بلکه با وصل کردن خود به نهادهای تأثیرگذار کشور و به دست آوردن تریبون‌های رسمی نظام، کم‌کم صاحب بساطی شد‌ه‌اند که البته مردم در هر زمان که فرصت مناسبی یافتند، آنان را کنار زده‌اند و باز هم چنین خواهند کرد.

سرچشمه بی‌قانونی‌ها؛ بی‌توجهی رهبری به قانون

یک واردکننده خودرو با ماه‌ها دوندگی و میلیون‌ها تومان هزینه، گرفتن نمایندگی از شرکت تولیدکننده خارجی، عقد قرارداد خرید و سپس اخذ مجوزهای مختلف از وزارت صنایع و سازمان استاندارد و … توانسته بود در چارچوب ضوابط قانونی کشور مجوز ورود تعدادی از این اتومبیل را بگیرد و فقط با یک دستور رهبر در یک سخنرانی تمام آن ضوابط قانونی باطل‌شده و خرید این اتومبیل از فروشنده خارجی لغو و باعث وارد شدن میلیاردها تومان خسارت به کشور و آن واردکننده شد. و مهم‌تر از آن باعث بی‌اعتمادی طرف خارجی قرارداد و دیگر طرف‌های تجاری شد که همواره از این ترس داشته باشند که بعد از انعقاد هر قراردادی با یک شرکت ایرانی و یا دولت ایران، اگر رهبر کشور از آن خوشش نیاید دستور لغوش را می‌دهد. وقتی رهبر کشوری به پیمان‌ها و عقود منعقدشده مردم و یا دولت حرمت قائل نشود آن‌وقت چگونه از خارجی‌ها توقع التزام و احترام به قراردادهایشان را داشته باشیم؟ خطرات بی‌توجهی به قانون خصوصاً از مسئولان را جدی بگیریم.

حبس دو ساعته خانواده‌های زندانیان سیاسی زن اوین در سالن ملاقات توسط مسئولان زندان

ملاقات زندانیان زن محبوس در زندان اوین امروز با امتناع اعتراضی زندانیان سیاسی از حضور در ملاقات و حبس دو ساعته‌ی خانواده‌های زندانیان سیاسی در سالن ملاقات همراه بود. هرچند پس از سه ساعت با ورود دیرهنگام دادستانی تهران، ماجرا فیصله پیدا کرد اما خانواده‌ها از برخورد خشونت‌آمیز و غیرقانونی مسئولان زندان و حضور گارد ضدشورش خبر داده‌اند.

ادامه صدرنشینی والیبال ایران در روز دوم

نتایج مسابقات بقیه تیم‌ها در روز دوم رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک، ایران را همچنان در صدر جدول قرار داد

وضعیت نامناسب شغلی کارگران پیمانکاری ستاره خلیج فارس

کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس از عدم امنیت شغلی و تاخیر در پرداخت دستمزدها خبر دادند.

نامه نرگس محمدی از زندان: صدور احکام سنگین بر اساس دستور نهادهای امنیتی و برای ارعاب و یأس است

امتناع من از ارائه درخواست تجدید نظر در حکم ظالمانه ۱۶ سال زندان به دادگاه انقلاب به منظور اعتراض به رفتار خشونت‌بار و اصرار بر تداوم فضای امنیتی دوران سرکوب گذشته توسط نهادهای امنیتی و صدور احکام سنگین قضایی علیه فعالان مدنی و سیاسی است. احکامی که یقیناً نه بر مبادی قانون بلکه بر اساس دستور و رویکرد نهادهای امنیتی و جهت سرکوب و ارعاب و ایجاد ترس و یأس در جامعه صادر می‌گردد.

رفتار صداوسیما و جنجال حقوق‌های میلیونی بیمه

اگر دوستان صدا و سیما شفافیت ولو به قیمت مخدوش کردن اعتبار نظام و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی حتی به قیمت از بین رفتن اعتماد عمومی را مطلوب می دانند می توانند برای اثبات حسن نیت از خودشان شروع کنند.

تعیین تکلیف فیلم «ایران سرای من است» پس از هجده سال

سرنوشت فیلم «ایران سرای من است» ساخته پرویز کیمیاوی و به تهیه‌کنندگی زنده‌یاد محمدرضا سرهنگی پس از ۱۸ سال مشخص شد و این فیلم قرار است همزمان با عید فطر در گروه «هنر و تجربه» اکران شود.

حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی شد

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی، محمدرضا حسین زاده را به عنوان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران منصوب کرد.

برآورد ارزش دارایی‌های به جا مانده از بابک زنجانی: هزار و ششصد میلیارد تومان

وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران می‌گوید طبق اظهارنظر کارشناسی رسمی دادگستری، ارزش دارایی‌های بجا مانده از زنجانی دو هزار و یکصد میلیارد ارزیابی شده است که این رقم بعد از محاسبات مربوط به یک دکل، به هزار و ششصد میلیارد تومان کاهش می‌یابد.

تجمع کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ عسلویه برای معوقات مزدی

صبح امروز نیز جمعی از کارگران پیمانکاری بیکار شده فاز ۱۹ منطقه ویژه عسلویه در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود مقابل در ورودی محل کارشان تجمع کردند.

حج ۹۵ لغو شد/ جنتی: برگزاری مراسم حج امسال امکانپذیر نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خبر منتفی شدن برگزاری مراسم حج امسال گفت: با توجه به تعمد دولت عربستان برای اینکه زائران ایرانی نتوانند به طور رسمی امسال حج تمتع را به جای آورند، لذا لازم بود ما نیز صریحاً اعلام موضع کنیم.

سکه باز هم یک میلیونی شد/ تحولات بازار سکه و ارز در دومین روز هفته

در روز یکشنبه سکه تمام بهار آزادی، توانست از کف قیمتی فاصله بگیرد و وارد کانال یک میلیونی شود. در دومین روز هفته، سکه با قرار گرفتن در کانال یک میلیون تومانی بار دیگر خبرسازی کرد.

سیدحسن خمینی: «امنیتی شدن» جامعه ملازمه‌ای با «امنیت» ندارد/ افراد «سوژه» نیستند

یادگار امام به موضوع تفاوت میان امنیت و امنیتی شدن جامعه پرداخت و اظهار داشت: امنیتی شدن فضای جامعه هیچ ملازمه ای با امنیت ندارد. رابطه این دو مفهوم در ارتباط امنیت و آزادی های فردی تعریف می شود؛ اگر امنیت یک کشور نسبت خود را با آزادی های فردی انسان ها به درستی تعریف کند شرایط امن است اما اگر به سمت سلب این آزادی ها برود و نسبت درستی میان خود و آزادی های فردی ایجاد نکند شرایط امنیتی شده است.

پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه خرم‌آباد و ضرب و شتم طلاب

تندروها و دلواپسان که ذره‌ای آرامش یا شادی مردم را برنمی‌تابند این بار با جنجال‌آفرینی و هتاکی در حوزه علمیه خرم‌آباد خبرساز شده‌اند. حمله به طلاب این حوزه در یک مراسم سخنرانی و فحاشی به خانواده آیت‌الله هاشمی آغازی دوباره است برای محک دستگاه قضا و مدعیان عدالت گرچه هنوز خبری از بازداشت و برخورد قانونی با آنان که در ظاهر «خودسر» خوانده می‌شوند اما هماهنگ و با دستور از مراکز خاص عمل می‌کنند، نشده است.

پیام تسلیت انجمن اسلامی امید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آیت‌الله دستغیب

انجمن اسلامی امید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پیامی درگذشت همسر آیت الله العظمی دستغیب را به ایشان تسلیت گفتند.

سندیکای کارگران شرکت واحد: اجرای احکام زندان و شلاق علیه کارگران را محکوم می‌کنیم

سندیکای کارگران شرکت واحد در بیانیه‌ای اجرای احکام زندان و شلاق علیه کارگران را محکوم کرده و اظهار تاسف کرده اند: این احکام در حالی برای این معدن چیان صادر و اجرا می‌شود که در کشور هر روز شاهد اختلاس‌های میلیاردی و رانت خواری گسترده از طریق فسادهای گسترده اداری هستیم، کلاهبردارها و رانت خوارها با اعمال نفوذی که در دستگاه های مختلف اجرایی دارند آزادنه به چپاول و غارتگری قشر زحمت کش جامعه مشغول هستند و هیچ باکی از محاکمه و زندان هم ندارند.

آخرین توصیه تاج‌زاده از زندان به اصلاح‌طلبان: هیچ مصلحتی بالاتر از طرد علنی و قاطعانه فساد نیست

برای اصلاح طلبان مبارزه با فساد مقدم بر هرکاری است. شفاف و قاطع حتی اگر جناح رقیب از آن سوء استفاده کند. بنابراین در این زمینه عملکرد ما باید به گونه ای باشد که حتی مخالفین مان ولو غیرآشکار و در دل همواره بر پاک دستی مان شهادت دهند. اصلاح طلبان در این زمینه باید هم چنان پیشتاز باشند چرا که هیچ مصلحتی بالاتر از طرد علنی و قاطعانه فساد وجود ندارد. ما بعدها مثل آقای حدادعادل نمی توانیم بگوییم نارسایی ها را در دولت می دیدیم اما به دلیل امکان سوء استفاده اصلاح طلبان سکوت می کردیم.

اعتراض ۳۷۱ فعال دانشجویی به وزارت علوم: چرا مقابل نهادهای قانون‌شکن نمی‌ایستید؟

۳۷۱ نفر از دست اندرکاران نشریات دانشجویی از سراسر کشور در نامه‌ای به معاون وزیر علوم گلایه خود را از کم توجهی مسئولان آن وزراتخانه نسبت به نشریات دانشجویی و ایجاد فشار بر این نشریات ابراز داشته و خبر دادند که فشارهای غیرقانونی بر اهالی قلم در دانشگاه ها فزونی یافته است.