• صفحه اصلی
  • » سکونت غیرقانونی بازنشستگان سپاه و میراث فرهنگی در کاخ سعدآباد...

» آخرین خبرها

سکونت غیرقانونی بازنشستگان سپاه و میراث فرهنگی در کاخ سعدآباد

مدیر کل امور موزه‌ها و اموال منقول سازمان میراث فرهنگی با اشاره به سکونت غیرقانونی برخی افراد در کاخ موزه سعدآباد اظهار کرد: در این زمینه پرونده حقوقی قطوری وجود دارد که در حال پیگیری است.

امکان حقوق شهروندی در جامعه دینی

در دومین جلسه از سلسله درسگفتارهای «حقوق شهروندی؛ جستاری در طریق پرچالش علوم انسانی»، محمدرضا بهشتی، استاد دانشگاه تهران، با تاکید بر اینکه هدف او بیشتر طرح پرسش است تا پاسخ دادن، به طرح مباحثی چون تعریف حق، رابطه میان اخلاق و حقوق و تفاوت عمده آنها، رابطه حق و مفهوم عدالت و مواجه‌های متفاوت با مساله حقوق و همچنین چالش‌های مطرح در بحث حقوق بشر و حقوق شهروندی پرداخت.

روزنامه کلمه؛ ۴ مرداد ۱۳۹۵

شماره ۴۷۵ روزنامه کلمه؛ ۴ مرداد ۱۳۹۵

اخراج صدها نفر از کمیته امداد/ تعدیلی‌ها اجازه اعتراض ندارند

کارکنان کمیته امداد می‌گویند در نتیجه ایجاد موج تعدیل‌هایی که از ابتدای سال جاری تاکنون در محل کار آنها ایجاد شده‌است، شمار قابل توجهی از همکارانشان اخراج شده‌اند اما به دلیل معاف بودن این مجموعه از قانون کار، حق پیگری از آنها سلب شده است.

حکم بازداشت ۴۲ خبرنگار ترک صادر شد

دولت ترکیه هشدار بازداشت ۴۲ خبرنگار این کشور را صادر کرد.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا: دستگاه قضایی راه شهید بهشتی را در پیش گیرد

از نظر استاد شهید تشکل انحصارطلب و انحصاراندیش از جانب هر فرد و هر گروه و هر جمع که باشد شیطانی از آب در میاد. معنای طاغوت همین است که طاغوت می‌گوید: ”من”……. از سوی دیگر احزابی که به دلیل بی نظمی و عدم انسجام تشکیلاتی سبب می شوند تا در برهه های مختلف افرادی در کسوت های مهم یا در کنار شخصیت های منتخب و مقبول پدیدار شوند که هرگز شایستگی سیاسی آنها در اثناء فعالیت سیاسی و حزبی مورد ارزیابی و انتخابی از جانب نخبگان یا مردم قرار نگرفته است

مادر شهید صیاد شیرازی دار فانی را وداع گفت

مادر شهید علی صیاد شیرازی ساعتی پیش پس از تحمل سال‌ها فراق و صبر دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

کارگران بیکار شده کارخانه کاشی حافظ به‌دنبال حق و حقوق خود

۱۵۰ نفر از کارگران کارخانه کاشی حافظ در مقابل استانداری فارس تجمع کردند.

صالح نیک‌بخت: خواست عمومی رسیدگی به فساد است، فرقی بین قوه قضاییه و مجریه نیست

هرچند رییس قوه قضاییه بر این باور است که حقوق های نجومی در این نهاد وجود ندارد، اما یک وکیل دادگستری با بیان این که اقتضاء و خواست عمومی جامعه ایجاب می کند که اگر قرار است به تخلف فیش های حقوقی رسیدگی شود، این رسیدگی مختص به یک موضوع یا یک قوه خاص نباشد، گفت: در رسیدگی به فساد، فرقی بین قوه قضائیه و مجریه وجود ندارد.

نامه دختر سلطانی به آملی لاریجانی: اقدامات غیر قانونی در پرونده پدرم را پایان دهید

مائده سلطانی، دختر عبدالفتاح سلطانی فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری با نگارش نامه ای خطاب به رئیس قوه قضاییه، خواستار رعایت قانون در پرونده این زندانی شد.

اختلاف نظر در فساد سیستماتیک بین صادق لاریجانی و سایر مسئولان/ اعتماد به دستگاه قضاییه مخدوش شده است

احمد توکلی، نماینده پیشین مجلس برخلاف نظر رئیس قوه قضائیه معتقد است که فساد در کشور سیستمی است. او از بی‌اعتمادی به دستگاه قضاییه سخن می‌گوید و بر این باور است که نهادهای نظارتی وظیفه خود را درست انجام نداده اند که سیستم مبتلا به فساد شده است.

خانواده کدام ارگان‌ها در کاخ سعدآباد سکونت دارند؟!

فرماندار شهرستان شمیرانات از اسکان چندین خانوار به صورت غیرقانونی در کاخ ملی سعد آباد تهران خبر داد.

پس از چهار سال؛ درخواست اعزام دانش‌آموزان شین آبادی به اروپا برای ادامه درمان

در جریان آتش سوزی مدرسه ای در شین آباد که چهار سال پیش صورت گرفت، ۲۹ دانش‌آموز دختر دچار سوختگی شدند که دو نفر از آن‌ها بر اثر شدت جراحات واردە فوت کردند. همچنین انگشتان سه تن از دانش‌آموزان به دلیل شدت سوختگی و عدم قبول پیوند قطع شد. وزیر بهداشت در سفر خود به پیرانشهر خبر از ادامه درمان دختران شین آبادی در اروپا داده است. اما هنوز جزییات این درمان مشخص نیست.

قطع یارانه پنجاه نماینده مجلس

۵۰ نفر از پذیرفته شدگان جدید مجلس شورای اسلامی قبلاً یارانه دریافت می کردند که پس از نمایندگی، یارانه آنان حذف شد.

مردان والیبال ایران امشب تهران را به مقصد ریو ترک می‌کنند

تیم ملی والیبال ایران برای برگزاری دو دیدار دوستانه راهی برزیل خواهد شد.

کارگران کشت و صنعت مهاباد چادر زدند/ ماه‌ها معوقات مزدی پرداخت نشده است

بیش از ده روز است که حدود دویست نفر از کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد در اعتراض به معوقات مزدی، مقابل ورودی مجتمع چادر زده‌اند.

وزیر ارشاد: پنجاه هزار روحانی و این همه نهاد فرهنگی در جامعه چه می‌کنند؟

وزیر ارشاد با انتقاد از نهادهایی که مسئولیت فرهنگی را به عهده دارند، از آنان می‌رسد: پس شما چه می‌کنید که وضعیت فرهنگی کشور اینچنین است؟ این روزها وزیر ارشاد روزهای سختی را پشت سر می گذارد. دور جدیدی از هجمه دلواپسان و اقتدارگرایان علیه دولت شروع شده و وضعیت و سیاست های فرهنگی مورد انتقاد نمایندگان رهبری در نهادها و امامان جمعه قرار گرفته است.

دلواپسی به رود کارون رسید

بعضی افراد دلواپس در خوزستان که در هشت سال کار دولت‌های نهم و دهم چشم به روی انواع تخلفات و سوء مدیریت‌ها بسته بودند، این روزها انتقال آب کارون به برخی از مناطق کشور که با خشکسالی شدید روبرو هستند را بهانه‌ای برای حمله به دولت و شخصیت‌های برجسته انقلاب قرار داده‌اند.

منیژه حکمت در آستانه عمل قلب: هفت ماه به من گفتند سرما خورده‌ای، شلغم بخور و گردو نخور

منیژه حکمت که از چهارشنبه گذشته در بیمارستان بستری است، روز ۳ مردادماه تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت.

وضعیت دفتر تحکیم وحدت؛ از گذشته تا امروز

عبدالله مؤمنی معتقد است: تحکیم وحدتی که الان وجود دارد، هیچ نسبتی با آن تحکیم وحدتی که از روز شکل‌گیری تا آغاز دوره احمدی‌نژاد بوده است، به لحاظ فکری و هویتی ندارد. آنچه از تحکیم امروز دیده می‌شود، حتی سایه تحکیم در سال‌های گذشته هم نیست. تعریف جدیدی از جنبش دانشجویی استحاله‌شده است؛ جنبشی تأیید‌کننده و نه نقدکننده.

روسیه از المپیک ریو محروم نشد

کمیته بین المللی المپیک بعد از جلسه ای برای تصمیم گیری درباره ی دوپینگ گسترده و سیستماتیک در روسیه به این نتیجه رسید که این کشور را به صورت کامل از المپیک محروم نکند.

«ایلنا» و «بولتن‌نیوز» تبرئه شدند/ «مهرنامه» مجرم شناخته شد

سخنگوی هیات منصفه مطبوعات استان تهران گفت: در جلسه امروز خبرگزاری ایلنا و سایت خبری بولتن‌نیوز از اتهامات وارده تبرئه شدند.

قیمت سکه و دلار افزایشی شد

در بازار امروز – یکشنبه – سکه تمام طرح جدید و دلار آمریکا با روند افزایشی نسبت به روز گذشته به ترتیب یک میلیون و ۸۸ هزار تومان و ۳۵۱۸ تومان قیمت دارد.

کارخانه «شیشه و آئینه مقسمی» تعطیل شد

یک منبع خبری در کارخانه «شیشه و آئینه مقسمی» از تعطیلی این واحد تولیدی و بیکاری کارگران این مجموعه خبر داد.

پالیزدار: مرتضوی به قاضی گفت نسخه‌ای از مدارکم را خارج کرده‌ام، هیچ کاری نمی‌توانید بکنید

پالیزدار می‌گوید: مرتضوی موقع ترک اتاق به قاضی گفت که من عباس پالیزدار نیستم که با من با این لحن حرف می زنید، من یک نسخه از تمام اسناد و مدارک کارهایی که انجام داده ام را از کشور خارج کرده ام شما هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید.

یادداشت نرگس محمدی پس پایان اعتصاب غذا و تقدیر از همه حامیان حقوق بشر

باری اعتصاب غذای اینجانب در اعتراض به رفتارهای ظالمانه‌ای بوده که حقوق انسانی زندانی را نادیده گرفته‌ و ظلمی مضاعف را به زنان و مادران تحمیل نموده ‌است. بنابراین، اعلام می‌دارم علی‌رغم پایان دادن به اعتصاب غذایم و سر تسلیم فرود آوردن در مقابل درخواست‌های عزیزان و بزرگوارانم، تا زمان رسیدن به حقوق انسانی زندانیان سیاسی-عقیدتی-قومیتی-جنسیتی از هر اقدامی برای اعتراض بهره خواهم جست و از انسان‌های آزادی‌خواه و عدالت‌جو و صلح‌طلب استمداد خواهم طلبید.

سردار نقدی و امحای صدهزار دستگاه ادوات ماهواره‌ای

در حالی که وزیر ارشاد خواستار تغییر قانون ماهواره است، بسیج امروز صدهزار دستگاه دریافت ماهواره را نابود کرد! صبح امروز یکصدهزار دستگاه ادوات دریافت ماهواره که اخیرا جمع آوری شده‌اند، با حضور سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در غرب تهران امحا شد.

زندانیان هم حقوق شهروندی دارند/ حق منع تحقیر در زندان‌ها

درحالی که تعدادی از زندانیان سیاسی و محصوران از ابتدایی ترین حقوق شهروندی بی بهره اند، سایت نزدیک به سازمان تبلیغات اسلامی در گزارشی بر لزوم رعایت حق شهروندی زندانیان پرداخته است. این گزارش در حالی منتشر می شود که بر اساس اخرین خبرهای رسیده از محصوران میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، هر سه این محصوران از حقوق ابتدایی یک زندانی نیز بی بهره اند.

انفجار انتحاری کاظمین ۲۱ کشته و زخمی بر جای گذاشت

انفجار در ورودی منطقه کاظمین در شمال بغداد، پایتخت این کشور را یک فرد انتحاری با استفاده از کمربند انفجاری انجام داده و تاکنون دست کم ۲۱ کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

عصبانیت شریعتمداری از پیگیری وضعیت سلامتی محصوران توسط وزیر بهداشت

امروز روزنامه کیهان تحت نظر نماینده رهبری با اختصاص تیتر اول خود به “قبل از دولت یازدهم مردم کف زمین زایمان می‌کردند” بدون اشاره به مقدمه و موخره سخنان وزیر بهداشت، او را به سیاه‌نمایی متهم کرد و سخنان وی را توهین به مردم دانست! اما در ادامه مطلب روزنامه کیهان در می یابیم که ناراحتی‌اش از مساله رسیدگی وزیر بهداشت به وضعیت سلامت میرحسین موسوی، زهرا رهنور و مهدی کروبی است.