• صفحه اصلی
  • » على شمخانى باز هم جواب سربالا داد: نمى توانیم درباره حصر گزارش بدهیم...

» آخرین خبرها

على شمخانى باز هم جواب سربالا داد: نمى توانیم درباره حصر گزارش بدهیم

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی که امروز در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران به تعدادی از سوالات آنها پاسخ داد. دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره به رسیدگی به موضوع حصر اظهار داشت: در حال حاضر نمی‌توانیم درباره موضوع حصر صحبت کنیم و گزارش آن را بدهیم.

برکناری فیروزآبادی، تنگ‌تر شدن حلقه مخالفان دولت

روز گذشته خبر برکناری سرلشگر فیروزآبادی و جایگزین محمدحسین باقری توسط رهبری به عنوان فرمانده کل قوا منتشر شد. این خبر بیانگر یکی از مهم‌ترین تحولات در آرایش و جناح‌بندی‌های نیروهای سیاسی ـ نظامی است. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عالی‌ترین مقام نظامی و واجد اختیارات گسترده‌ای است. تغییر فیروزآبادی بعد از حدود ۲۷ سال و در شرایطی که وی از ابتدای تکیه زدن رهبری فعلی بر جایگاه خود عهده‌دار مسئولیت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح بوده است، بیانگر غیرعادی بودن این تغییر است. در تحلیل این تغییر مهم که توازن نیروهای نظامی را به نفع جریان تندرو نظامی و به ضرر نیروهای اعتدالی و دولت روحانی به هم می‌زند، به چند نکته باید توجه کرد.

ارسال پیامک هشدار براى بیش از هفتصد روزنامه نگار و فعال اصلاح طلب

روز گذشته برای ۷۰۰ نفر از خبرنگاران و فعالان سیاسی اصلاح طلب پیامک تهدید آمیزی ارسال شده ، فرستنده این پیامک ها شماره های ناشناس هستند. تماس تلفنی با این شماره ها آن ها را خارج از دسترس اعلام می کند.

علیرضا بهشتی: هنوز احزاب در نازل‌ترین شکل و محدودترین درجه تأثیرگذاری در عرصه سیاست هستند

سیدعلیرضا بهشتی در پاسخ به اینکه چه خوانشی از تفکر شهید بهشتی می‌توان داشت که برای امروز جامعه ایران مفید و موثر باشد؟ ابراز تاسف می‌کند که در توسعه سیاسی، امروز ماهیتا در همان خانه اول قرار داریم و همان ضرورت‌هایی که در سال‌های منتهی به انقلاب اسلامی باعث شد شهید بهشتی به فکر کار تشکیلاتی و سازماندهی شده جمعی بیفتد، هنوز هم وجود دارد.

کمیته امداد فقط ۵۰ خانواده دارای سرپرست معتاد را تحت پوشش دارد!

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در حال حاضر ۵۰ خانواده به دلیل اعتیاد سرپرست، تحت پوشش ما قرار دارند.

لزوم کنترل درآمدها در شهرداری

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهرتهران بر لزوم کنترل درآمدها در شهرداری تاکید کرد.

بیانیه آیت‌الله بیات زنجانی پیرامون زکات فطریه

از همین روی مؤمنین می توانند یا مستقیماً به بخش “پرداخت آنلاین وجوهات شرعیه” [لینک] مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم، مبلغ زکات فطره خود را به حساب واریز فرمایند و یا از طریق شماره حساب ویژۀ زکوات و فطریه ۱-۱۱۰۱۱۰۱۰-۸۱۳-۲۰۵ نزد بانک سینا به شماره کارت ۶۳۹۳۴۶۱۰۲۵۴۱۰۹۵۸ به نام آیت الله اسدالله بیات زنجانی مبلغ معادل زکات فطریه خود را به حساب واریز فرموده تا به مصارفش برسد.

کرامت انسانی از دیدگاه اسلام

توجه به ارزش ذاتی و کرامت انسانی، در دوران معاصر، برآمده از تعالیم مکاتب هستی‌گرا و انسان‌گرا می‌باشد. اما در آموزش‌های کهن دینی نیز می‌توان نشان‌ها و نشانه‌هایی از تکریم ذاتی انسان یافت. در این نوشتار، در آغاز “مفهوم کرامت” را از جهت ریشه‌های لغوی و کاربرد آن در نخستین منبع اسلام یعنی قرآن بررسی می‌کنیم. سپس به “کرامت دوگانه‌ی انسان” پرداخته و به تفاوت‌های کرامت تکوینی و اکتسابی انسان، اشاره می‌کنیم.

عباس کیارستمی عضو آکادمی اسکار شد

آکادمی اسکار با دعوت از چهره‌های سینمایی جدید بین‌المللی، تعداد اعضای خود را برای اولین بار به رکورد ۶۸۳ نفر رساند.

روحانی: مطرح شدن فیلمهای ایران در عرصه جهانی، افتخار است/ معلوم نیست چرا برخی از این موضوع خرسند نیستند

رییس جمهوری با اشاره به اینکه همه باید در کنار یکدیگر ملت بزرگ و پرآوازه ایران‌ را یاری و از مشکلات عبور کنیم، خاطر نشان ساخت: تنگ‌نظری در هر جامعه‌ای وجود دارد، اما نباید از تنگ نظران بهراسیم و باید به راه خود ادامه دهیم چرا که ملت ما پشتیبان و طرفدار سعه صدر است.

مرخصی جعفر عظیم‌زاده و پایان شصت روز اعتصاب غذا

عظیم زاده که از دهم اردیبهشت ماه امسال اعتصاب غذای خود را آغاز کرده بود با قول اعاده دادرسی و رسیدگی عادلانه به پرونده اش و مرخصی قابل تمدید از ساعت ۸شب روز پنجشنبه ۱۰تیر ماه ۹۵ به اعتصاب غذای خود پایان داد.

سه جایزه جشنواره مسکو برای «دختر»/ فرهاد اصلانی بهترین بازیگر شد

فیلم «دختر» ساخته سیدرضا میرکریمی امشب در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی مسکو سه جایزه اصلی این رویداد را از آن خود کرد.

دفتر آیت‌الله صانعی اعلام کرد: زکات فطره هر نفر به گندم ۵۵۰۰ و به برنج ۱۸۰۰۰ تومان

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله صانعی اعلام کرد: میزان زکات فطره در سال ۱۳۹۵ برای هر نفر به قیمت گندم ۵۵۰۰ تومان و بهقیمت برنج ۱۸۰۰۰ تومان است.

سخنان یک دانشجو در افطارى رییس جمهور: آقاى روحانى امروز دانشگاه تنهاست

چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵؛ در مراسم افطاری ریاست جمهوری با جوانان و دانشجویان در مورد این امر مهم گفتگو شده است حسن رضایی دانشجوی دکترای جامعه شناسی در این جلسه در ضرورت دفاع دولت از تشکیل اتحادیه های صنفی و سیاسی در دانشگاه و جلوگیری از دخالت نهادهای امنیتی و غیر مسئول در امور دانشگاه سخن گفته است.

مدنی: حضور در قدرت بدون جامعه مدنی قوی، کاری از پیش نمی‌برد

انتخابات اخیر محصول شرایط داخلی یعنی بسیج اجتماعی طبقه متوسط، سیاست انتخاباتی نظام و تجمیع نخبگان و نیروهای سیاسی و اجتماعی حامی تغییر، حول محور آقای خاتمی بود. آیا ممکن است این عوامل تا انتخابات بعدی دستخوش تغییر شوند؟ بله ممکن است، به خصوص احتمال تغییر سیاست انتخاباتی نظام با هدف وارد آوردن ضربه به دو عامل دیگر یعنی ناامید ساختن طبقه متوسط و انفعال آن و تشدید فشار برای کاهش نقش افراد و گروههای مرجع حامی تغییر وجود دارد.

پس از انتقاد ناطق از عملکرد قوه قضاییه؛ رهبری تخلفات این قوه را “ظلم به مردم” خواند

هر چند صادق لاریجانی با انتقاد از سخنان ناطق نوری او را اپوزیسیون خواند، اما آیت‌الله خامنه‌ای با حمایت تلویحی از سخنان رئیس دفتر بازرسی دفترش از قوه قضاییه خواست برای “جلب رضایت” مردم با فساد در قوه قضاییه بشدت برخورد شود. وی تخلفات قوه قضاییه را “ظلم به مردم” خواند.

گفتار بیستم. خدمت‌رسانی به مردم/ سیدحسن خمینی

خیر، از نظر زمان و مدتِ سریان، دو گونه است. گاهی نیکی و خیر، دفعی و لحظه‌ای و محدود است؛ مثلاً اطعام و سیرکردن یک نیازمند. این‌گونه احسان، به دلیل آنکه حاجت انسانی را برآورده می‌کند، دارای فضیلت و پاداش است. گونه دیگری از خیر، نیکی و احسانِ مداوم یا جاری است؛ برای مثال فردی سنتِ حسنه‌ای را احیا می‌کند یا مالی را برای ساختن بیمارستانی که مورد نیاز مردم است، وقف می‌کند. این‌گونه اعمال چون دامنه وسیع‌تری دارند، لاجرم پاداش و فضیلت بیشتری را در پی دارند.

مواد مخدر و اعتیاد، علت ۳۰ درصد طلاق‌ها

متخصص پزشکی اجتماعی گفت: خانواده اولین کانونی است که از طرف شخص معتاد بی‌رحمانه مورد هجوم قرار گرفته و از هم متلاشی می‌شود و طبق آمارهای موجود، حدود ۳۰ درصد از علل طلاق‌ها به مواد مخدر و اعتیاد مربوط می‌شود.

مطهری: تخلف منحصر به دولت نیست در بسیاری از نهادهای حکومتی هم وجود دارد

اشاره مطهری به نهادهایی است که زیر نظر دولت فعالیت نمی‌کنند اما ریخت و پاش‌های مالی و فساد آنان تاکنون به اطلاع مردم نرسیده. چندی پیش گزارش تحقیق و تفحص مجلس در مورد بنیاد شهید اشاره ای به بخشی از فسادهای مالی این مجموعه داشت. نهادهایی چون صدا و سیما، قوه قضاییه، نیروهای نظامی و انتظامی، بنیادهای مختلف، مراکز فرهنگی متعدد که زیر نظر مجموعه رهبری هستند از نظارت و بازرسی نهادهای قانونی مصون می باشند.

هاشمی‌: نمی‌توانند با ظاهرسازی‌ها به آگاهی مردم دستبرد بزنند

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه دیدار کرد. در این دیدار وزیر ارشاد نیز برخی موفقیت‌های دول در عرصه‌های فرهنگی رابرشمرد.

اصغر شیرخدا، بنیان‌گذار ورزش زورخانه‌ای، درگذشت

مرشد اصغر شیرخدا، بنیان‌گذار ورزش زورخانه‌ای و برادر مرشد عباس درگذشت.

منشا گرد و غبار شرق کشور چیست؟

با شروع زمان وزش بادهای موسوم به ۱۲۰ روزه در شرق کشور، زندگی مردم مناطق شرقی کشور به ویژه شمال استان سیستان و بلوچستان برای ماهها تحت تاثیر پدیده گردو غبار خواهد بود، دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار به تشریح دلایل وقوع این پدیده گرد و غبار می‌پردازد.

«فراموشان» قلعه حسن‌خان و حاشیه شهرها

نوازندگان دوره گرد بلوچ اغلب فاقد شناسنامه هستند و کودکان آنها حق تحصیل ندارند. این گزارش، نگاهی است به روزگار این کارگران مهاجر.

انتقاد صریح سایت احمد توکلی از قاضی سراج

این سؤال هم مطرح است که چرا قاضی سراج مطابق بند ج ماده ۲ قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور که اشاره به اعلام موارد تخلف و نارسایی‌ها و سوءِ جریانات اداری و مالی در خصوص وزارتخانه‌ها و نهادهای انقلاب اسلامی و بنیادها به رئیس‌جمهور دارد، این اصرار به تخلف محرز دستیار ویژه رئیس‌جمهور را به خود رئیس‌جمهور گزارش نداده است؟

معاون سازمان محیط زیست: متأسفم و از مردم عذرخواهی می‌کنم

معاون سازمان محیط زیست با بیان اینکه مدیریت موضوع گرد و غبار به چندین سال زمان نیاز دارد و ممکن است به این دولت نرسد و این موضوع ایرادی ندارد، گفت: من واقعاً برای مردم متأسفم و از آنها عذرخواهی می‌کنم.

گفتار نوزدهم. دوری از عجب و خودپسندی/ سیدحسن خمینی

انسان مبتلا به عُجب، اعمال و عبادات خود را لطف خدا نمی‌داند و این توفیق خدادادی را موفقیتی از جانب خود می‌پندارد و این گمان باطل در وی، میان او پروردگارش حجاب و پرده‌ای می‌افکند و او را از حقیقت توحید و اخلاص در ربوبیت حضرت حق دور می‌کند و عمل و عبادتش را فاسد می‌گرداند و در نهایت به گمراهی و هلاکت دچار می‌آید.

هماهنگی‌ مردم برای شورش علیه داعش در موصل

آزادی شهر موصل به عنوان مرکز تروریست‌های داعش در عراق، پس از آزادی الانبار، وعده‌ای است که فرماندهان و شخصیت‌های سیاسی و نظامی داده‌اند.

مقایسه ادعاهای اخیر احمدی‌نژاد با عملکردش

محمود احمدی‌نژاد با شعار عدالت و توزیع یکسان امکانات بر سر کار آمد، اما میراثی که او و تیم همراهش بعد از ۸ سال سکانداری دستگاه اجرایی کشور به جای گذاشت، به گواه بسیاری سهمگین‌ترین ضربات را بر پیکر عدالت وارد کرد.

غرویان: برخی شعار اصولگرایی می دهند، اما دنباله رو ماکیاولند

غرویان با اشاره به برخی اظهار نظرها در مورد دعوت اصولگرایان از احمدی نژاد گفت: اصولگرایان عاقل یا همان سنتی به دنبال این تفکر نخواهند رفت. اصولگرایانی که عاقل باشند نباید فریب این حقه ها را بخورند و دوباره از سوراخی که چندین بار گزیده شدند، گزیده شوند.

ناصر مهدوی: با شنود و کنترل و حذف نمی‌توان جامعه را درست کرد

با اجبار و اصرار آنچه می‌خواهند بدست می‌آوردند . برای ایده‌شان منطق ندارند و یا زور می‌کنند. نمیتوان با باتوم حجاب را درست کرد. با شنود و کنترل و حذف نمی‌شود جامعه را درست کرد.