• صفحه اصلی
  • » دعوت سید محمد خاتمی به رای سلبی در انتخابات...

» آخرین خبرها

دعوت سید محمد خاتمی به رای سلبی در انتخابات

سید محمد خاتمی در یادداشتی با انتقاد از حذف بسیاری از عالمان نواندیش و شایسته از جمله سید حسن خمینی از انتخابات خبرگان، از مردم دعوت کرد تا حد امکان به شیوه مردم سالارانه مانع از ورود کسانی شوند که از آرمانها و خواست اکثریت دورترند.

روحانی: نمی شود کسی ایرانی و وطن‌دوست باشد اما از رفع تحریم‌ها خوشحال نشود

مگر می شود کسی ایرانی و وطن دوست باشد اما از برداشته شدن تحریم ها خوشحال نشود؟ شاید ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر از تحریم ها منفعت می بردند، اما مگر می شود منافع ۸۰ میلیون نفر را فدای منفعت این افراد کرد.

هوای تهران، ناسالم برای گروه‌های حساس/ بیماران و سالمندان در شهر تردد نکنند

هوای پایتخت امروز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. کیفیت هوا برای بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، کودکان و بانوان باردار نامطلوب است و از فعالیت طولانی در فضای باز باید پرهیز شود.

فاز جدید مهندسی انتخابات: حذف سه رقیب دیگر سران اقتدارگرا در تهران

تعداد نامزدهای خبرگان از تهران که پس از ردصلاحیت های گسترده به ۳۷ نفر و در مرحله بعد با ردصلاحیت چهار نفر دیگر به ۳۳ نفر رسیده بود، دیروز با اعلام انصراف حائری شیرازی به ۳۲ نفر کاهش یافت و امروز با جا به جایی فیاضی، شهریاری و محمدی به ۲۹ تن رسید! به نظر می رسد جنتی، یزدی و مصباح بیش از هر زمان دیگری نگران جا ماندن از مجلس خبرگان هستند و از ثمربخشی پروژه خود برای مهندسی انتخابات هنوز هم مطمئن نیستند.

مجلس نهم در میان چشمان بهت‌زده مردم فقط ناظر دزدیدن اموال کشور بود

این مجلس در میان چشمان بهت‌زده مردم فقط ناظر دزدیدن اموال و ثروت کشور بود، مجلس شورای اسلامی نیاز جدی به یک خانه‌تکانی دارد. مجلسی که باید با عقلانیت در سخت‌ترین راه، مردم را به آرامش دعوت کند در برخی موارد خود در باتلاق اختلاس و دزدی افتاد.

سرحدی زاده: ارابه حذف و هتاکی افراط‌گرایان در حال له کردن پیشکسوتان انقلاب است

ما را چه شده است؟ چرا بر شاخ نشسته و بن می‌بریم؟ آیا رد صلاحیت امثال حجتی کرمانی و منزوی کردن اکثریت قریب به‌اتفاق دوستداران امام و انقلاب و رهبری و حتی رد صلاحیت حاج حسن آقا، نوه «فکری» نه فقط نسبی ا‌مام، چیزی جز بن بریدن و بر شاخ نشستن هست؟ بیدار و آگاه باشیم و نگذاریم که اسلام و انقلاب در اختیار نامحرمانی قرار گیرد که دل امام را خون کردند و امروز یاران و دوستدارانش را هم یکی یکی به ورطه حذف می‌کشانند.

مسترکارت و ویزاکارت به ایران می‌آیند/ نمی‌آیند

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی: در حال حاضر هیچ شرکتی از طرف بانک مرکزی مجوزی برای صدور کارت ارزی یا همکاری با موسسه‌های مسترکارت و ویزاکارت را ندارد. ما همکاری کردن یا گرفتن خدمات از این موسسه‌ها را تأیید نمی‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه: فراجناحی بودن و بی‌طرفی، کار فتنه‌گران است

سعیدی، نسبت به شعارهایی مبنی بر فراجناحی و بی‌طرفی در انتخابات هشدار داد: فراجناح بودن یک دروغ بزرگ بوده و به نوعی ایفای نقش دوباره‎ای از سوی فتنه‎گران و ساکتان در فتنه ۸۸ است.

گام بلند مجلس نهم برای نابود کردن طبیعت تحت عنوان «حفظ اراضی کشاورزی»

چه چیزی نمایندگان مدافع این طرح را واداشته که آن را با استفاده از اصل هشتاد و پنج قانون اساسی که اختیار وضع و اجرای آزمایشی قانون را «در موارد ضروری» توسط یک کمیسیون داخلی مجلس مجاز دانسته، به پیش برند؟ قطعا قانونی که سرنوشت سرزمین ایران را به شدت زیر تاثیر می‌گیرد و اثرات درازمدت دارد، نباید در آخرین روزهای عمر مجلس به دست یک کمیسیون، و با شتاب تصویب شود.

انصراف؛ گام جدید پروژه مهندسی انتخابات/ حذف یکی دیگر از رقبای صادق لاریجانی

مهندسی انتخابات خبرگان با هدف راهیابی تضمین شده سران جریان اقتدارگرا، به مرحله وادار کردن برخی رقبای خودی به انصراف و ترک صحنه رسیده است. بعدازظهر امروز حجت الاسلام مقدسی فرد که از رقبای صادق لاریجانی در استان مازندران بود، اعلام کرد که به نفع رئیس قوه قضاییه انصراف می دهد! صبح امروز هم آیت الله حائری شیرازی اعلام کرد که به نفع «استخوان داران اسلامیت و انقلابیت نظام» انصراف می دهد.

دلواپسان جشنواره؛ نگرانی مضاعف تندروها از فضای نسبتا باز فرهنگی

پرونده جشنواره فیلم فجر در حالی بسته شد که دلواپسان از همه تریبون‌های موجود استفاده کردند تا بتوانند این رویداد مهم فرهنگی کشور را که در دو سال گذشته جان تازه‌ای گرفته است، مورد انتقاد و عتاب قرار دهند. این رویداد فرهنگی در حالی به پایان رسید که همه مخاطبان این جشنواره از کیفیت فیلم‌ها نسبت به هشت سال گذشته ابراز رضایت می‌کنند

حبس خانگی یک روحانی منتقد اعدام شیخ نمر در عربستان

فعالان استان «الاحساء» در شرق عربستان روز جمعه از حبس خانگی موقت امام جمعه این استان خبر دادند.

پرویز پرستویی: افتخار می‌کنم به زندگی در کشوری که قهرمانانش ظریف و عراقچی هستند

پرستویی پاسخ داد: من تا بحال پنج سیمرغ بلورین گرفته ام که سه تای ان مربوط به جنس ادم هایی مثل شما، حاج کاظم ها و مرتضی راشد ها است. یا حاج حیدر ذبیحی که یک محافظ است و هیچ وقت دیده نمی شود. همیشه از شما عزیزان مراقبت می کند. رفتنش ازخانه با خودش است و بازگشتش باکرام الکاتبین.

آیت‌الله هاشمی: در سال‌های اخیر هر دو بُعد جمهوریت و اسلامیت نظام تضعیف شده است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نطق تبلیغاتی خود برای انتخابات خبرگان رهبری، با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر هر دو بُعد جمهوریت و اسلامیت نظام تضعیف شده است، ابراز امیدواری کرد که این دو بعد در انتخابات اخیر تقویت شود. وی همچنین با دعوت از عموم مردم برای شرکت در انتخابات، گفت: من قول می‌دهم که با حضور مردم در انتخابات، چند پله وضع ما در دنیا بهتر می‌شود و واقعاً به عنوان یک کشور متمدن، مسلمان، مترقی و نمونه شناخته می‌شویم؛ مردم از این دریغ نکنند.

چالش‌ها و راهکارهای رنسانس اقتصادی؛ تحلیل جمعی از دانشگاهیان و اندیشمندان سبز

در پی انتشار رساله‌های کانون اندیشه راه سبز (ارس) در رابطه با ضرورت اتخاذ رویکرد مطالبه‌محور و برنامه‌محور به انتخابات مجلس شورای اسلامی، جمعی از اقتصاددانان اصلاح‌طلب سبزاندیش، متنی با همین رویکرد و همراه با تحلیلی همه‌سونگر منتشر کرده‌اند. کلمه با انتشار این متن امیدوار است به ارتقاء کیفی شیوه برخورد با مسئله انتخابات توسط مشارکت‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان در جهت تقویت مردم‌سالاری دینی و سازکارهای ضروری آن کمک کرده باشد.

غلامعلی رجایی: مهمترین دلیل سقوط شاه، نادیده گرفتن اصل حاکمیت مردم بود

رجایی با بیان اینکه شروع، پیروزی و بقای انقلاب اسلامی با حضور مردم بوده و هست، اظهارکرد: «اگر انقلاب می‌خواهد ادامه داشته باشد تنها راه بقای آن این است که با‌‌ همان اصول اولیه، انقلاب پیش‌ برود که عنصر اصلی آن حاکمیت مردم به معنای واقعی است.»

توافق جهانی برای آتش‌بس یک هفته‌ای بین بشار اسد و مخالفان

جدیدترین مذاکرات پیرامون مسائل سوریه روز پنج شنبه ۱۱ فوریه-۲۲ بهمن در مونیخ آلمان برگزار شد که روسیه و ۱۵ کشور شرکت کننده دیگر طرح هایی برای توقف خشونت ها ظرف یک هفته در این کشور اعلام کردند.

کارگران تبعید شده بیمارستان خاتم‌الانبیاء ایرانشهر: بی گناهیم؛ به ما افترا زده‌اند

کارگران تبعید شده از بیمارستان خاتم الانبیاء ایرانشهر می‌گویند تنها به دلیل آنچه که انجام وظیفه نامیده می‌شود محل کار آنها توسط کارفرما جابجا و به دورترین مکان ممکن تغییر یافته است.

غرامت به خانواده‌های قربانیان منا در صورت ازسرگیری روابط با عربستان

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت گفت: مستندات حادثه منا تا دو الی سه هفته آینده منتشر می شود.

نگرانی و هراس نزدیکان رهبری از احتمال شکست در انتخابات

نزدیکان آیت‌الله خامنه‌ای که انتخابات نابرابر و مهندسی شده اسفندماه را با ردصلاحیت‌های سلیقه‌ای و جناحی استارت زدند، با این ابزارها نیز به هدف خود نرسیده و حالا با نزدیک شدن به زمان برگزاری ترس خود را از شکستی که پیش‌بینی آن را از مدت‌ها قبل کرده بودند، عیان کرده و با خط و نشان‌های جدید از هم اکنون درصدد جبران این شکست با توهم نفوذ و فتنه هستند.

درخواست اتحادیه جهانی صنایع برای رسیدگی به وضعیت ۲۳ کارگر بازداشتی مس خاتون‌آباد

اتحادیه جهانی صنایع (Industri ALL) با انتشار نامه‌ای خواستار رسیدگی به وضعیت کارگران مس خاتون‌آباد و بازگشت آن‌ها به کار شد.

پلیس اعلام کرد: برگزاری «میتینگ و تجمع خیابانی» در انتخابات ممنوع است

فرمانده ناجا با اشاره به نزدیک شدن به زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی و آغاز این تبلیغات برای مجلس خبرگان، برگزاری «میتینگ و تجمع خیابانی» را ممنوع عنوان کرد و از تلاش پلیس برای اجرای قانون برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات خبر داد.

افزایش نسبی دما در اغلب مناطق کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در اغلب مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد.

آیت‌الله عرب: مردم و مراجع چگونه تصمیم خبرگانی را که با ردصلاحیت‌های جناحی روی کار می‌آید، بپذیرند؟

آیت‌الله حسین عرب، استاد دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه در نامه‌ای به شورای نگهبان هشدار داده است که با این ردصلاحیت‌ها که عملاً تایید شدگان از یک جناح محسوب می‌شوند مجلسی که روی کار می‌آید خواهد می‌تواند پشتوانه لازم مردمی را کسب کرده که اگر روزی قرار شد تصمیمی بگیرد همه مردم و علما و مراجع بی‌چون و چرا بپذیرند؟

محدودیت ارزی با روسیه برداشته شد

رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه محدودیت ارزی را با کشور روسیه برداشته ایم یادآور شد: در دولت عزم جدی برای توسعه مناسبات وجود دارد و باید بخش خصوصی در این حوزه نقش آفرینی کند.

تلویزیون مردم را به شبکه‌های مجازی کشاند؛ صدا وسیما بازهم قافیه را باخت

در حالی که بسیاری از مشتاقان سینما، طبق روال هر ساله متتظر بودند تا بهترین‌های جشنواره را هرچه سریع تر بشناسند؛ صدا و سیما برخلاف رویه چند سال اخیر خود که با تاخیری نسبتا کم مراسم را اصطلاحا به شکل زنده پخش می‌کرد، این مراسم را زنده پخش نکرد و همه آنهایی را که می‌توانستند پای رسانه ملی بنشینند را به شبکه های مجازی کشاند

خانه سابق شعبان بی مُخ، خانه احزاب شد

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی خانه احزاب از تحویل ساختمانی واقع در چهارراه ابوسعید برای استقرار اعضای شورای مرکزی خانه احزاب خبر داد.

کاری که نمی‌توانیم، کاری که می‌توانیم

اگر نمی‌توانیم آنها را از حصر بیرون بیاوریم، اگر نمی‌توانیم یک هفته یا حتی یک روز را به نام حصر نام‌‌گذاری کنیم، اگر نمی‌توانیم بگوییم که ما هم همان چیزی را می‌خواستیم که آنها گفتند، اگر نمی‌توانیم بگوییم که ما را هم در حصر کنید چون با آنان هم عقیده هستیم، ولی می‌توانیم با یادآوری سالروز حصر به مردم و همراهان جنبش سبز شرایط ناجوانمردانه‌ای که بیش از هزار و هشتصد روز بر محصورین عزیز ما گذشته است را بازگویی کنیم، و بالاخره می‌توانیم با شرکت گسترده در انتخابات هفتم اسفند و آراء یکپارچه خود، از نمایندگان معتقد به اصلاح و اعتدال حمایت نموده تا قطار اداره کشور را به ریل عقلانیت بازگردانیم.

انتقاد ستاد انتخاباتی آیت‌الله هاشمی از دستگیری همکاران جوان این ستاد

کلیه بنرهای انتخاباتی این ستاد بدون اطلاع و ارائه حکم قضایی توسط برخی افراد جمع آوری شده و تعدادی از همکاران این ستاد به دلیل توزیع بروشورهای این ستاد دستگیر و بروشورها نیز توقیف شدند که البته افراد دستگیر شده با مساعدت مسئولان ظرف چند ساعت آزاد شدند.

تشکل‌های مستقل کارگری: برای رسیدن به دستمزد متناسب با زندگی انسانی، مبارزه می‌کنیم

تشکل های مستقل کارگری در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که میزان دستمزد با اجرای بند ۲ ماده ی ۴۱ قانون کار، باید متناسب با یک زندگی انسانی، مطابق با استانداردهای مدرن و متعارف و بالای خط فقر تعیین شود و فارغ از هر وضعیتی که اقتصاد سرمایه داری، خارج از اراده کارگران به آن دچار گشته و در آن دست و پا می زند، محقق گردد. آنها همچنین با تاکید بر اینکه برای رسیدن به دستمزد متناسب با زندگی انسانی، مبارزه می‌کنیم، تصریح کرده‌اند که بعد از رفع تحریم‌ها، دیگر نمی‌توانیم توجیه ستم و بی‌حقوقی را تحمل کنیم.