• صفحه اصلی
  • » سرنوشت آرای به‌ناحق ابطال‌شده منتخب مردم در دو دولت موسوی و روحانی...

» آخرین خبرها

سرنوشت آرای به‌ناحق ابطال‌شده منتخب مردم در دو دولت موسوی و روحانی

علی اکبر محتشمی پور در زمان دولت میرحسین موسوی بعد از ابطال آرای منتخب مردم نیشابور از سوی شورای نگهبان، تصمیم‌گرفت که اعتبار نامه وی را صادر کند. حالا بعد از ۲۸ سال از آن ماجرا باید منتظر بود که عبدالرضا رحمانی فضلی در ساختمان فاطمی چه تصمیمی درباره اعتبارنامه منتخب مردم اصفهان می‌گیرد. او پیش از این در واکنش به سخنان علی‌ مطهری مبنی بر استیضاح وزیر کشور گفته بود:‌ «مهم نیست!»

حق‌شناس: ادعای حدادعادل فرار به جلو برای توجیه شکست است

عضو حزب اعتمادملی با انتقاد از اظهارات اخیر حداد عادل، گفت: وزیر کشور خیلی صریح اعلام کردند که اگر مستنداتی وجود دارد ارائه شود و از این رو باید به جای بیان کلیات و زیر سؤال بردن بحث انتخابات به ارائه اسناد و مدارک بپردازند، البته اگر داشته باشند که به نظر می‌رسد ندارند و فقط یک ادعایی را مطرح کرده‌اند.

آیت‌الله موسوی تبریزی: سرک کشیدن در زندگی مردم تعزیر دارد/ می‌خواهند پلیس و دولت را در مقابل مردم قرار دهند

دادستان کل انقلاب در زمان امام خمینی (ره) گفت: باید پرسید که اصلا معنای پلیس نامحسوس چیست؟ یعنی مخفیانه به زندگی خصوصی مردم سرک بکشند؟ اگر در خیابان می‌خواهند ببینند که پلیس محسوس هم می‌بینید و این سؤال مطرح می‌شود که در این خصوص چه نیازی به پلیس نامحسوس دارد؟ اما اگر می‌خواهند به گوشی و تلفن‌های این و آن، شبانه روزی گوش کنیم؛ و کلا به دنبال این باشیم که به زندگی مردم سرک بکشیم، این گناه بسیار بزرگی است.

روحانی: امیدواریم در کنار مجلس جدید، وعده‌های خود را عملیاتی کنیم

رئیس جمهور اظهار داشت: چرا کار یک ملت بزرگ را کوچک نشان می‌دهید. این کار، کار دولت نیست این کار یک ملت بزرگ و یک ملت قدرتمند و یک ملت مقاوم است. این کاری است که توسط همه مردم ما با هدایت‌ها و حمایت‌های رهبر و مردم عزیز کشورمان انجام گرفت. هر جا که احتمالا لازم بود تصویب شود رفت و بحث شد و تصویب شد

بیانیه انجمن اسلامی معلمان: زمینه آزادی معلمان بازداشتی و زندانی را بر اساس قانون و عدالت فراهم آورید

از مقامات مسئول درخواست می‌کنیم، به مناسبت هفته معلم، زمینه آزادی معلمان بازداشتی و زندانی را بر اساس قانون و اصل عدالت قضایی و توجه به مسئولیت‌های سنگین معلمین در انجام وظایف محوله فراهم آورند.

تجمع آموزشیاران نهضت سواد آموزی در مقابل مجلس

تعدادی از آموزشیاران نهضت سواد آموزی در اعتراض به وضعیت شغلی و استخدامی خود در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تسویه حساب با کارگران فاز ۱۹ به نیمه اردیبهشت موکول شد

پرداخت معوقات مزدی تمامی کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ عسلویه به تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه موکول شد.

سی و شش معلمی که در پنج سال اخیر حین خدمت از دنیا رفتند

با کمی جست‌وجو در سایت‌های خبری، می‌شود آماری ثبت‌نشده از مرگ معلمانی را رقم زد که در راه مدرسه یا در خود مدرسه به دلا‌یلی جان باخته‌اند. با یک حساب سرانگشتی و جست‌وجو در اینترنت می‌شود رقم ٣۶ نفر را در این پنج سال مکتوب کرد.

مادر آفرین چیت‌ساز: دخترم شش ماه در سلول انفرادی بود؛ او را کتک زدند تا اعتراف بگیرند

مریم آزادپور با اظهار اینکه دخترش در بازجویی ها مورد آزار قرار گرفته است گفت:‌ «در حالی که چشمان فرزندم بسته بوده با بطری آب او را زده اند تا اعتراف بگیرند. اما این اذیت ها از سوی بازجوی اصلیش نبوده است. بازجوی اصلی بسیار با او و ما با احترام رفتار می کرد. ما این رفتارها را از طریق مطرح کردن با قاضیش پیگیری خواهیم کرد.»

هوای پایتخت سالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران همچون روز گذشته در شرایط سالم قرار دارد.

بمباران حلب؛ جنایت علیه بشریت/ بشار اسد برای ماندن چند قربانی دیگر می‌خواهد؟

سلاح شیمیایی و بمب خوشه‌ای و بمب بشکه‌ای و انواع سلاح‌های غیر متعارف، از کی برای ما منادیان آرمان تسلط مستضعفان و منتظران حکومت صلح جهانی، مباح شده است؟ تا کی و تا کجا و به چه قیمت می‌خواهیم دعوای سوریه را با همین فرمانی که در پیش گرفته‌ایم، جلو ببریم؟ اسم ائمه را روی موسسه مالی و اعتباری غیرمجاز رباخوار می‌گذاریم و تصور می‌کنیم پولش حلال می‌شود؛ به خیالمان اگر روی سربازانمان هم نام «مدافع حرم» بگذاریم، سیاست‌هایمان درست جلوه می‌کند و هر کاری کنیم درست کنیم؟

بازداشت معلمی که ضامن وام بانکی شده بود

این معلم که سال گذشته ضمانت وام بانکی یکی از نزدیکان خود را بر عهده گرفته بود، به دلیل عدم پرداخت وام بانکی از سوی متعهد بازداشت شد.

بازنشر/ پیام میرحسین موسوی به مناسبت روز کارگر و معلم+ ویدئو

خواسته یک کارگر و یک معلم اگر با زبان حال گفته شود و خواسته طبیعی این دو قشر باشد باید توجه کنیم که خواسته‌های بسیار اساسی و بنیادی برای کل کشور است. کارگر و معلم چه می‌خواهد؟ آن‌ها می‌خواهند کشور توسعه پیدا کند. توسعه کشور به نفع آن‌ها است. عدم توسعه کشور دودش به چشم همه ملت می‌رود. از همه مهم‌تر به چشم کارگران چه در بخش صنعتی و چه خدماتی، چه در سطح روستا‌ها یا هر جای دیگر و همینطور به چشم معلمان هم می‌رود.

پاسخ احسان مازندرانی از زندان به داوری: علی‌رغم همه این مسائل خود را در مسیر انقلاب می‌دانم

احسان مازندرانی زندانی سیاسی محبوس در بند ۷ زندان اوین در پاسخ به اظهارات تلگرامی اخیر عبدالرضا داوری که نوشته بود «خود را سرزنش کردم که چرا نتوانستیم این جوانان را در مسیر انقلاب نگهداریم»، به ذکر دو خاطره از داوری که گویای عملکرد وی است، اکتفا کرده است.

پس از نارضایتی‌ها از مکان نمایشگاه کتاب؛ اعتراض دانشجویان به نحوه فروش بن دانشجویی

دو تغییر باعث شده تا کتابخوانها و کتابخرها امسال از برگزاری نمایشگاه کتاب، گلایه مند باشند. آنها می گویند راه دور نمایشگاه شهر آفتاب و روش جدید نصب اپلیکشین خرید بن کتاب و رفتن به بانک شهر، مشکلات جدیدشان است.

خانواده محمود بهشتی در همراهی با این معلم زندانی: از روز معلم اعتصاب غذا می‌کنیم

خانواده محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی که از ابتدای اردیبهشت ماه در اعتراض به حکم ناعادلانه دادگاه در اعتصاب غذا به سر می برد، اعلام کرده اند از ۱۲ اردیبهشت مصادف با روز معلم دست به اعتصاب غذا خواهند کرد.

مفهوم حصر؛ از ترس تا سلب حق دفاع

حصر، یعنی «مجازات یک فرد بدون محاکمه»، اگر چه ظاهر فریبنده‌ای دارد و متهم را از حضور در راهروهای دادگاه و پوشیدن لباس متهمان و حضور در بازداشتگاه‌ها، بازداشته است، اما اصالتا نافی «حق دفاع» است. «حق دفاع» نیز مانند حق برابری در تمام منشورها و قوانین اساسی و مدنی به رسمیت شناخته شده است. خاستگاه، «حق دفاع»، اصل برائت است. برمبنای اصل برائت هر کس اصالتاً بی‌گناه است، مگر آنکه خلافش ثابت شود، لذا باید بتواند در مقابل اتهاماتش از خود دفاع کند تا امکان اثبات/رد گناه توسط دادگاه فراهم شود. اینجاست که می‌شود فهمید، که حکومت نه تنها در حق فرد محصور، لطفی نکرده است بلکه «حق دفاع» را نیز از او سلب کرده است و در این مقام برخورد حکومت با او، نه تنها شدیدتر از سایر متهمان و مجرمان است بلکه مجازات او تعریفی حقوقی نمی‌تواند داشته باشد

انتقادهای استاد مطهری از روحانیت در سال ۳۸

آقای مطهری از رواج القاب برای روحانیون گلایه کرده و می‌نویسد: «در جامعه ما رواج القاب مطنطن دولتی و روحانی، نشانه ای از شیوع ظاهر پرستی و روح تملق در میان ماست. پیشرفت سریعی که در یک قرن اخیر ما کرده ایم این است که بر القاب روحانی افزوده ایم. یعنی سیر القاب در این دو سه قرن مساوی است با ده برابر ده قرن اول اسلامی. پس کی می‌گوید که ما پیشرفت نکرده ایم؟»

روزنامه کلمه، ویژه‌نامه روز جهانی کارگر؛ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

روزنامه کلمه، ویژه‌نامه روز جهانی کارگر؛ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

معترضان عراقی صحن پارلمان را اشغال کردند؛ اعلام وضعیت فوق‌العاده در بغداد

رسانه های خبری عراق تصاویری از حمله معترضان به پارلمان عراق منتشر کرده اند، معترضانی که نمایندگان پارلمان را بیرون کرده و با صندلی های خالی عکس سلفی گرفته اند. بر اساس گزارش ها این افراد حامیان و هوادار مقتدی صدر، رهبر جریان صدر هستند.

پاسخ حکومت به اعتراضات کارگری: تهدید، احضار، حبس و اخراج

تهدید، احضار، حبس و اخراج پاسخ حکومت به اعتراضات کارگری در سالهای گذشته بوده است. آنچه بر جامعه کارگری در این سالها رفته است چندان بستگی به دولت بر سر کار ندارد. اگر دولتی بوده که رییسش محمود احمدی‌نژاد بوده، وزارت اطلاعات دولتش وظیفه سرکوب و تهدید را به عهده داشته و اگر دولت‌های دیگر بر سر کار بودند این وظیفه را نهادهای امنیتی مانند اطلاعات سپاه به انجام رسانده است

فانی: یک سوم فضاهای آموزشی استاندارد نیست

علی اصغر فانی روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به فعالیت حدود ۱۰۵ هزار مدرسه در کشور گفت: یک سوم فضاهای آموزشی استاندارد نیست. او گفت: ۱۰ سال قبل، دو سوم فضاهای آموزشی کشور استاندارد نبود.

دبیرکل جمعیت عمل اسلامی بحرین از زندان آزاد شد

دبیرکل جمعیت عمل اسلامی بحرین امروز و پس از گذراندن پنج سال حبس از زندان مرکزی جو بحرین آزاد شد.

وزش باد شدید و گرد و غبار در تهران، شرق و جنوب شرق کشور

کار‌شناس سازمان هوا‌شناسی از وزش باد شدید به همراه گرد و غبار در برخی نقاط کشور در روزهای آینده خبر داد.

شهادت ده‌ها زائر در انفجار تروریستی بغداد

انفجار تروریستی در مسیر زائران امام موسی کاظم (ع) در عراق، ده ها شهید و یا مجروح برجا گذاشت.

نامه نمایندگان سابق مجلس به رهبری: اگر اصرار به ادامه حصر هم دارید، قانونی عمل کنید

جمعی از نمایندگان ادوار مجلس با انتشار نامه ای خطاب به رهبری، از او خواستند تا بر اساس موارد مصرح قانونی، به درخواست مهدی کروبی مبنی بر برگزاری دادگاه علنی رسیدگی کند. در این نامه آمده چنانچه اصرار به ادامه حصر دارید مقدمات انجام درخواست جناب آقای مهدی کروبی برای تشکیل دادگاه علنی مطابق اصل ١۶٨ قانون اساسی را فراهم نمایید و روند اداره امور در کشور به مسیر قانونی بازگردانید.

روایت راغفر از جامعه‌ای که همه چیز در آن قابل خرید و فروش می‌شود

در ساختار اقتصاد ایران، فعالیت های غیرمولد سلطه اصلی را دارد و به همین دلیل زمینه برای ایجاد سودهای کلان فراهم است. علت شکل گیری چنین ساخت اقتصادی‌ای این است که سرمایه‌ها به سمت بخشی که سهم سود در آن زیاد باشد، حرکت می‌کنند. این یک منطق اقتصادی است که در اقتصادی که به فعالیت‌های غیرمولد، سودهای بزرگی اختصاص می‌یابد، بخش مولد شکل نخواهد گرفت.

نعمت احمدی: سهل‌انگاری دو میلیارد دلاری عمدی بوده/ احمدی‌نژاد باید محاکمه شود

نعمت احمدی درباره مصادره دو میلیارد دلار اموال ایران و نقش دولت احمدی نژاد در آن گفت: می توان به جرات گفت این کار عمدی بوده است. آن کسانی که این کار را انجام داده اند و آن دولتمردانی که چنین حرکت نادرستی را برضد منافع ملی ایران انجام داده اند باید پاسخگوی نظام و مردم باشند. اگر ناآگاه بودند و از روی نادانی انجام دادند، می توان گفت لیاقت این را نداشتند که مملکت را مدیریت کنند.

رسانه‌های دلواپسان در روز باخت در انتخابات: نان گران شد/ دولت: دروغ است

رسانه‌های دلواپس در اقدامی هماهنگ دست به انتشار گرانی قیمت نان زدند. موضوعی که همه جمعیت ایران را شامل می‌شود. رسانه‌هایی مانند خبرگزاری بسیج، جوان، مشرق، سایت خبری ۵۹۸، خبرگزاری دانشجو و… که وابسته به نهادهای امنیتی و سپاه هستند و با پول بیت‌المال اداره می‌شوند، در خبری ادعا کردند قیمت نان در بازار افزایش غیررسمی پیدا کرده است. ادعایی که بلافاصله توسط دولت تکذیب شد

براری قهرمان وزنه‌برداری آسیا شد

محمدرضا براری پس از دو سال دوری از وزنه برداری با ثبت رکورد ۴۰۱ کیلوگرم در مجموع دو حرکت و کسب مدال طلای آسیا به میادین بین المللی بازگشت.