• صفحه اصلی
  • » نماینده تهران: برای افرادی که در مقابل ۸۰ میلیون نفر هتاکی می‌کنند قوانین جدیدی وض...

» آخرین خبرها

نماینده تهران: برای افرادی که در مقابل ۸۰ میلیون نفر هتاکی می‌کنند قوانین جدیدی وضع شود

مافی عنوان کرد: جایی که قانون نسبت به هتاکی، جرم تعریف کرده، کسی که هتاکی داشته باید در چارچوب قانون مجازات شود اما در بسیاری از موارد قانون، تعریف مشخصی از این موضوع نداشته است و باید در بخش قانون گذاری مجلس قوانین جدیدی وضع شود. برای افرادی که کنترل و مدیریت بر کردار و گفتار خودشان ندارند و در مقابل دیدگان ۸۰ میلیون نفر هتاکی می کنند قوانین جدیدی وضع شود.

حق‌شناس: تغییر در ارشاد برخواسته از نیازهای دولت نیست/ تحت تاثیر فشارهای بیرونی است

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به تغییرات اخیر کابینه در پاسخ به انتظارات مردم و همچنین نیاز به افزایش هماهنگی در کابینه اذعان داشت: تنها خواجه حافظ شیرازی از وضعیت تیم رسانه ای دولت انتقاد نکرده است و همه اطرافیان رییس جمهور نیز اعتراضاتشان را از عملکرد تیم رسانه ای دولت بیان کرده اند.

نظر هیات منصفه دادگاه: سایت رویداد۲۴ مجرم است

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات در رابطه با رسیدگی به پرونده سایت «رویداد ۲۴» گفت که این سایت به اتهام توهین به مقامات عالی نظام، «مجرم» شناخته شد.

بیکاری گسترده کارگران کوره‌پزخانه‌های قرچک ورامین

یک فعال صنفی کارگران کوره‌پزخانه‌ها می‌گوید: حدود نود درصد از کوره‌پزخانه‌های قرچک ورامین تعطیل شده و این مساله منجر به بیکاری کارگران شاغل در کوره‌پزخانه‌ها و روی آوردن آنها به مشاغل کاذب شده است.

بازگشت درگیری‌ها به حلب/مصر و اسپانیا پیش‌نویس قطعنامه‌ جدید ارائه می دهند

با پایان مهلت تعیین شده برای آتش‌بس انسانی در حلب درگیری‌ها به جبهه حلب بازگشت. این درگیری‌ها عمدتا بر محور بعیدین در شمال و محور صلاح‌الدین در جنوب غرب محله‌های شرقی حلب متمرکز بود و نیروی هوایی سوریه اعلام کرده است که مقرهای گروه‌های مسلح در محله‌های شرقی را هدف گرفته است.

پاسخ اژه‌ای به نمایندگان مجلس درباره نرگس محمدی: در حکم قطعی رأفت اسلامی معنا ندارد

پس از دادستان کل کشور که نمایندگان مجلس امضاکننده نامه درباره نرگس محمدی را مسئولانی دانست که نادانسته و از روی جهل و غفلت حرکت‌هایی می‌کنند، حالا محسنی اژه‌ای نیز می‌گوید که آنها حق درخواست تجدیدنظر را ندارند. او همچنین گفته است که وقتی حکم قطعی شد، رأفت اسلامی معنا ندارد و کاری از دست قاضی و اجرای احکام ساخته نیست.

یک فعال کارگری: کارگران از ادامه چنگ اندازی‌ها به منابع درمان ناراضی‌ هستند

یک فعال کارگری استان لرستان می گوید در شرایطی که کیفیت خدمات درمانی وزارت بهداشت وضعیت مطلوبی ندارد، پزشکان مستقر در مدیریت این وزارتخانه قصد دارند تا منابع درمان کارگران را صرف ادامه اجرای طرح‌های شکست خورده کنند.

آیت‌الله هاشمی: کسانی که انقلاب را قبول نداشتند، تریبون گرفتند و‌‌ رأی مردم را زینتی خواندند

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با تأکید بر راهنمایی‌های قرآن و روایات دینی درباره رعایت اعتدال، به بعضی از تندروی‌ها در مقاطع مختلف پس از پیروزی انقلاب، اشاره کرد و گفت: یکی از بدترین نوع تندروی‌ها، افراط و تفریط‌های انتخاباتی است و متأسفانه کسانی که از دوران مبارزه، انقلاب را قبول نداشتند، در نظامی که همه مسؤولیت‌ها را براساس قانون اساسی انتخاباتی کرده بود، تریبون گرفتند و همان طیف و تفکر، رأی مردم را زینتی خواندند.

سایه سنگین یک مافیا/ پتروشیمی‌ها بلعیده می‌شوند

شرکت بازرگانی پتروشیمی در یکسال گذشته نیز بار دیگر بدعهدی کرده و هم‌اکنون ۲۷۰ میلیون یورو به هلدینگ خلیج فارس بدهکار است.

یونسکو چهارشنبه قطعنامه جدیدی درباره قدس به رای‌ می‌گذارد

درحالی که یونسکو قصد دارد چهارشنبه پیش‌نویس دیگری درباره تعلق مسجدالاقصی به مسلمانان را تصویب کند، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تحسین انتقاد ایتالیا از یونسکو اعلام کرد که قصد دارد این هفته شخصا در حفاری‌های زیر مسجدالاقصی شرکت کند.

گرد و غبار در کمین خوزستان/تهران بارانی می‌شود

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از تشدید بارش در برخی استان‌های کشور خبر داد و گفت: با توجه به افزایش سرعت باد در روز سه‌شنبه بر روی کشور عراق، پدیده گرد و خاک برای استان خوزستان دور از انتظار نیست.

ارشاد قدرت تصمیم‌گیری دارد یا ندارد/ موسیقی هنوز قربانی می‌گیرد

براساس آمار دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعات دقیقی از لغو کنسرت‌ها در دولت‌های نهم و دهم در دست نیست و لغو کنسرت در دولت یازدهم به کمتر از یک درصد می‌رسد. به گزارش ایلنا، لغو کنسرت‌ها موضوعی‌ست که با روی کار آمدن دولت یازدهم و تغییر سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی […]

لزوم استرداد لایحه اصلاح قانون کار/ وضعیت معیشتی کارگران و بازنشستگان اسفناک است

لایحه ضد کارگری موجود که توسط دولت قبل تهیه شده و به وسیله دولت یازدهم، هم مهر تأیید بر آن زده شده را به دلیل اشکالات و ابهامات فراوانی که در آن وجود دارد مسترد تا مفاد آنکه عمدتا به شکل یک سویه منافع کارفرمایان را تامین می‌کند، مجددا توسط ذینفعان مورد بازنگری قرار گیرد

دانش آشتیانی به جای نجفی برای وزارت آموزش و پرورش معرفی می‌شود

نجفی علی رغم آنکه برنامه کاری خویش را روز گذشته به رئیس جمهوری ارائه کرده بود امروز از پذیرش این سمت خودداری کرد.

عضو شورای شهر: نام خیریه امام رضا(ع) هرسال در بودجه شهرداری وجود دارد/ همسر قالیباف عضو هیات امنا

نه تنها به این خیریه زمین به صورت رایگان یا نزدیک به رایگان و با قیمت ناچیز واگذار شده است؛ بلکه هر سال مشاهده می‌کنیم، در لوایح تقدیمی شهرداری به شورا کمک به این خیریه نیز پیش‌بینی می‌شود.

معاون استاندار تهران: حدادعادل هنوز مستندی ارائه نکرده است/عدم احزار صلاحیت، حقوق شهروندان را تضعیف می‌کند

نمی‌توان به کسی که خود را برای انتخابات عرضه کرده است، بگوییم چون شما را نشناختیم رد کردیم. وظیفه ما این است سیستمی را تهیه کنیم که بتوانیم افرادی را که در معرض کاندیداتوری هستند، شناسایی کنیم. ما در هیات‌های اجرایی برای این موضوع تلاش زیادی کردیم اما مکانیسم فعلی انتخابات و زمان محدود، اجازه بررسی دقیق به صلاحیت تعداد زیادی از کاندیداها را نمی‌دهد و این نقص قانونی است که باید برطرف شود.

تولید آمار براساس «آستانه تحمل جامعه»

یکی از ویژگی‌های کشورهای درحال‌توسعه این است که آمارها را بر حسب خواسته‌های خودشان تهیه می‌کنند. دولت‌های مختلف با آمارها در جهتی حرکت می‌کنند که به نفع خودشان است. متأسفانه این اتفاق در بالاترین سطوح دولتی رخ می‌دهد. انواع دست‌کاری‌های آماری رخ می‌دهد و این روند باعث شده هم مردم، هم فعالان اقتصادی و هم اقتصاددانان به آمارهایی که منتشر می‌شود بی‌توجه باشند. زمانی که از مسئولان درباره صحت آمار پرسیده می‌شود، سطح تحمل جامعه را مطرح می‌کنند

نقش شهروندان در مدیریت شهری

امروز همه می‌دانند در بم اولین امدادگران در ٢۴ ساعت اول، خویشاوندان و همسایگان با دست خالی بودند و خودشان عزیزان‌شان را زیر آوار یافتند و به خاک سپردند. حتی اگر نصف ساکنان محله هم از بین بروند، بقیه خواهند توانست در ٧٢ ساعت طلایی و پس از آن، دیگران را سروسامان دهند و نیازها را فهرست و پیگیری کنند؛ به شرط آنکه حداقلی از آموزش و ملزومات را به تناوب در اختیار داشته باشند.

کدخدایی: بعد از تصویب اعتبارنامه هم نظارت می‌کنیم

مخصوصا در انتخابات مجلس باید دید که افرادی که انتخاب می‌شوند آیا شرایط را صرفا برای ورود دارند یا شرایط را برای دوره چهار ساله هم باید داشته باشند؟ براساس نظارت استصوابی شورای نگهبان، شورا این نظارت را در دوره چهار ساله فرد دارد ولی آنچه که اجرا می‌شد این بود که اختیارات شورای نگهبان تا زمان تصویب اعتبارنامه منتخین بود اما هم‌اکنون در بند ۱۳ امر جامعی در نظر گرفته شده است و بر لزوم نظارت بر انجام وظیفه نمایندگان تاکید شده که در قوانین انتخاباتی به این موارد اشاره نشده بود ولی بند ۱۳ سیاست‌های کلی به این امر تاکید کرده و ضرورت استمرار نظارت بر شرایط و حسن اجرای وظایف نمایندگان در این بند ذکر شده است

ابتکار: سد گتوند یک اشتباه بود

قطعاً برنج کاری در اصفهان و خوزستان یا کشت محصولات آب بر در سراسر کشور باید تعطیل شود و الگوی کشت و آبیاری و کشاورزی نیز باید تغییر کند و کشور باید به سمت کشاورزی پایدار حرکت کند. ایران از جمله کشورهایی است که بیشترین تأثیر از تغییرات آب و هوا را تجربه می‌کند که منجر به خشکسالی، کاهش شدید بارندگی و کمبود منابع آبی شده و از این‌رو مدیریت صحیح منابع آبی و اصلاح و بهینه‌سازی مصرف آب در کشور اولویت و اهمیت بسیار زیادی دارد

بهانه‌جویی و شکایت صداوسیما برای حذف رقیب

سرویس آپارات طبق آیین نامه سازماندهی و توسعه رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال فعالیت می‌کند و بجز این دارای مجوز رسانه کاربر محور موضوع ماده ٢ آیین‌نامه یاد شده از مرکز رسانه‌های دیجیتال است. همچنین سایت فیلیمو نیز دارای مجوز سامانه نمایش درخواستی VOD از سازمان سینمایی و امور وزارت ارشاد است. بنابراین فعالیت‌های این مجموعه تماماً منطبق بر قوانین و مقررات جاری کشور و دارای مجوز است

روحانی در دیدار رئیس جمهوری ونزوئلا:‏ ایران از هر اقدامی در راستای ثبات بازار نفت حمایت می‌کند

گسترش و توسعه همکاری‌ها با امریکای لاتین و از جمله ونزوئلا پیوسته برای ما دارای اهمیت بوده و خوشبختانه ‏روند همکاری‌ها در سال‌های گذشته رو به توسعه بوده است.‏ روحانی همچنین به موضوع تروریسم در منطقه و ضرورت همکاری و همفکری همه کشورها در این عرصه اشاره کرد و ‏گفت: تروریسم معضلی جهانی است و همه باید برای مبارزه با این معضل متحد شوند و استفاده ابزاری برخی از قدرت‌ها از برخی ‏گروههای تروریستی، در نهایت به زیان آنها تمام خواهد شد

پایان آتش‌بس ۷۲ ساعته در یمن؛ ائتلاف سعودی حملاتش را از سر گرفت

اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن در بیانیه‌ای گفت: ما از تمامی طرف‌های یمنی می‌خواهیم دستکم برای ۷۲ ساعت دیگر آتش‌بس را تمدید کنند.

زمستانِ کمتر آلوده در انتظار تهران

سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ و همچنین سال گذشته نسبت به سال ۹۳، شاهد کاهش مرگ و بیماری‌های قلبی و عروقی ناشی از آلودگی هوا در تهران بودیم. این کاهش قابل توجه بود و شاهد ثبت روزهای پاک بیشتری بودیم و به همین دلیل، اقدامات ارزشمندی در حوزه کاهش آلودگی هوا انجام شده و با وجود مشکلات گذشته، آلودگی هوا از طریق حذف سرب بنزین و تبدیل کاربراتور به انژکتور در خودروها کاهش یافته است

درخواست کارگران از لاریجانی: اصلاحیه قانون کار را پس بفرستید

حال در شرایطی که بسیاری از کارگران ایران منتظر بهره‌مند شدن از دستاوردهای برجام و پایان چندین سال مشکلات معیشتی و اقتصادی بودند، اصلاحیه فوق با همان ترکیب ولی از سوی دولتی که منتقد رویه‌های دولت گذشته بود به مجلس ارسال شد. این روند سبب شد تا بسیاری از تشکل‌های کارگری نسبت به این طرح اعتراض کنند و خواهان پایان دادن به این تغییرات به زعم آنها «ضد کارگری» شوند

نگاهی به زندگی آیت‌الله بهشتی در سالگرد تولدش

بهشتی اسفند سال ۵٨ حکم ریاست دیوان عالی کشور را از امام خمینی دریافت می‌کند. پذیرشی مشروط. به روایت سایت سازمان اسناد و انقلاب اسلامی، آیت‌الله بهشتی در رد مسئولیت محوله، استدلال آورد که معتقد به اولویت تحزب در کشور است و تداوم انقلاب را در گرو فعالیت حزبی و پرورش کادر مورد اعتماد برای نظام در قالب حزب جمهوری اسلامی می‌داند. در نهایت با اصرار امام، با قراردادن این شرط که در کار اداره قوه قضائیه به‌هیچ‌وجه حزبی عمل نخواهد کرد، اما هرروز بعد از پایان کار در قوه قضائیه و دیوان‌عالی کشور وقتش را برای سامان‌دادن به حزب جمهوری اسلامی اختصاص بدهد، قبول مسئولیت می‌کند.

هادی خانیکی: در مسائل زنان به‌جای راه‌حل صورت‌مسئله را پاک کرده‌ایم

باید ببینیم برای زن چه نقشی قائل هستیم، آیا برای زن فقط در خانواده نقش قائلیم یا فقط در اجتماع یا برای او نقش‌هایی قائل هستیم که بخشی از آن در جامعه است و بخشی از آن در خانواده. با یک نگاه انتقادی می‌توانیم بگوییم که نگاه انفعالی یا محافظه‌کارانه که تغییرات را به رسمیت نمی‌شناسد، این است که نوعی ساده‌گزینی کند و زن را فقط در خانواده ببیند، درحالی‌که اگر این پارادوکس بین اجتماع و خانواده را برای حضور مؤثر زن در جامعه در نظر بگیریم؛ یعنی زنی که مشارکت اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دارد، به این معنا نیست که در خانواده نقش ندارد؛ او وقتی در خانواده به‌عنوان مادر، همسر و دختر مؤثر است، می‌تواند در تحول‌بخشی به خانواده نیز مؤثر باشد

یک شرکت اقتصادی با سرمایه چندده میلیونی،چگونه ناگهان یک بانک تاسیس می کند؟

در شرایطی که همه صاحبان اندیشه، به رکود اقتصادی و عدم رونق تولید و تجارت شناسامه‌دار اذعان دارد، چطور یک بنگاه اقتصادی یا یک شخص حقیقی، بدون عقبه مشخص، می‌تواند در عرض یک یا دوسال، ثروت چند میلیاردی برای خود رقم بزند؟

نمایش فیلم‎های عباس کیارستمی در وایادلید اسپانیا

در این دوره از جشنواره، بیش از ۳۰۰ اثر سینمایی به نمایش گذاشته خواهد شد و این بهترین فرصت است که نام هنرمندان، کارگردانان و فیلمنامه نویسان شناخته شده تقویت یابد و ستارگان جدیدی کشف شوند

نامه ۷۰۰ روزنامه‌نگار برای آزادی یاشار سلطانی: برای مبارزه با فساد به هوای باز، بدون برخورد سلبی نیاز داریم

۷۰۰ تن از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران رسانه‌های داخلی در نامه‌ای به قوه قضاییه خواستار آزادی یاشار سلطانی شده و نوشته‌اند: ما نیاز به هوای صاف و‌ فضای باز داریم تا بدون ترس از هر گونه برخورد سلبی، به کنکاش در کم‌وکیف اصالت وعده‌های مسئولان بپردازیم. لازمه این بی‌باکی و جسارت انقلابی اما این است که مطبوعات و‌ رسانه، در حیطه مبارزه با فساد به عنوان معتمد پذیرفته شود.