• صفحه اصلی
  • » دولت نهم و دهم چقدر از سهم بازار نفت ایران را از دست داد؟...

» آخرین خبرها

دولت نهم و دهم چقدر از سهم بازار نفت ایران را از دست داد؟

در حالی که صادرات نفت ایران بر اساس اعلام وزیر نفت در آبان ماه سال جاری از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه فراتر رفته است که ایران از سال ۱۳۸۵ تا کنون شاهد چنین حجمی از صادرات نفت نبوده است.

عضو شورای شهر تهران: بخش اعظمی از دارایی‌هاى شهر فروخته شده‌است

عضو شورای شهر تهران گفت: بخش اعظمی از دارایی‌هاى شهر فروخته و خرج شده است.

فلسطین اقدام آمریکا برای نجات راهکار دو کشوری را خواستار شد

وزارت خارجه فلسطین از دولت آمریکا خواست کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناخته و از پیش‌نویس قطعنامه مربوط به شهرک‌سازی‌ها در شورای امنیت حمایت کند.

کیانوش‌راد: وقتی بااخلاص‌ترین‌ها غیرقانونی به حصر می‌روند یعنی حکمرانی خوب نادیده گرفته شده

محمد کیانوش راد می‌گوید: وقتی با اخلاص‌ترین و ملی‌ترین و وفادارترین افراد، همچون خانم رهنورد، میرحسین موسوی و آقای کروبی، بدون طی مراحل قانونی و بدون محاکمه، علنی و حتی غیابی، در حصر و محدودیت هستند، حتما جایی از حکمرانی خوب نادیده گرفته شده است. او همچنین شیوه برخورد با نرگس محمدی، ممنوع‌التصویری سیدمحمد خاتمی و نحوه محاکمه ۷ فعال اصلاح‌طلب را نیز از مصادیق کارکرد معیوب حکمرانی می‌داند.

تهران برفی می‌شود

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور در روز آینده، گفت: آسمان تهران در روز جمعه ۱۹ آذر، ابری، در پاره‌ای نقاط بارش برف، همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۶ و صفر درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

درخواست علی شریعتی از زندان: اجازه دهید حکم دادگاه منتشر شود تا وکلا درباره مصادیق آن نظر دهند

علی شریعتی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین از دادگاه درخواست کرده است که مجوز انتشار دادنامه یا همان حکم دادگاه خود را صادر کنند. او می‌خواهد حقوقدانان و وکلا، درباره‌ی عدم وجود مصداق برای اتهامی که با آن محکوم شده نظر دهند.

تسلط ارتش سوریه بر تمامی مناطق حلب قدیم

ارتش سوریه و هم‌پیمانانش توانستند با تسلط بر مناطق جدید در شرق حلب و تسلط کامل بر بخش شمال شرقی شهر حلب و تامین کردن امنیت جاده فرودگاه حلب بیش از هر زمان دیگری به مهمترین پیروزی خود در جنگ طی بیش از پنج سال گذشته نزدیک شوند

دفاع تمام قد پرویز پرستویی از بهرام بیضایی: آقای شریعتمداری! بدانید استاد بیضایی از شما بهتر اسلام را می‌شناسد

آقای شریعتمداری! شما می‌دانید راجع به چه کسی حرف می‌زنید؟ واقعا چگونه به خودتان اجازه می‌دهید که در مورداستاد مسلم عرصه ادبیات و نمایش و مدافع فرهنگ پارسی، استاد بهرام بیضایی حرفی بزنید؟ شما بهتره به همان کار اصلی خودتان بپردازید. بس کنید. شما با اسم بردن ازاستاد بیضایی بزرگ نمی‌شوید

ادامه اعتراض صنفی کارگران سایت ۳ پتروشیمی بوشهر

امروز نیز کارگران پیمانکاری شاغل در سایت ۳ پتروشیمی بوشهر در اعتراض به تأخیر معوقات مزدی خود دست به تجمع زدند

نجفقلی حبیبی: ما هم مثل دانشجویان امیدواریم حصر تمام شود

نباید انتظار داشت ۲۴ ساعته همه‌چیز حل شود و آقای روحانی آرام‌آرام تدبیر می‌کند چون در طی ۸ سال دولت قبلی اتفاقات زیادی در کشور روی‌داده و دولت روحانی باید گام‌به‌گام آن‌ها را برطرف کند. برداشت من این است که تفکر احمدی‌نژادی مرده است و گمان نمی‌کنم اگر کسی شبیه ایشان در انتخابات آینده حضور پیدا کند موفق به جلب نظر مردم شود

منتجب‌نیا: دانشجویان ۸ سال درمقابل سانسور و خفقان سیاسی دولت احمدی‌نژاد ایستادگی کردند

در دولت های قبل، فضای دانشگاه ها امنیتی و پلیسی بود به طوری که با هر گونه جنبش سیاسی برخورد می شد اما امروز به برکت گفتمان اعتدال دانشگاه ها به فضای باز سیاسی رسیده است و دانشجویان با آرامش خاطر در خصوص دیدگاه های سیاسی خود بحث و تبادل نظر می‌کنند

ادامه اعتراض کارگران لیفتراک سازی زیر بارش برف

کارگران کارخانه لیفتراک سازی تبریز بابت نامشخص بودن چگونگی پرداخت معوقات مزدی خود امروز نیز در زیر بارش برف به اعتراض صنفی خویش ادامه دادند

ضرغامی: میرحسین می‌خواست مستقیم با مردم سخن بگوید که ما اجازه ندادیم

عزت الله ضرغامی در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان با تکرار سخنان خود درباره خرداد ۸۸ باز هم اذعان داشت که درخواست میرحسین موسوی برای خواندن بیانیه در صدا و سیما را رد کرده است. رییس وقت صدا و سیما در این مراسم تصریح می‌کند که به نامزد انتخابات ریاست جمهوری اجازه نداده با مردم مستقیم سخن بگوید و شرط گذاشته که تنها می‌تواند در حضور یک مجری گفت‌وگو کند.

یک اتفاق جدید در زمین‌های عباس‌آباد تهران؛ شهرداری می‌خواهد پارکینگ‌ها را برای پاساژسازی بفروشد

تابستان امسال ماجرای قطع ١٧٠٠ اصله درخت در پارک چیتگر با تذکر یکی از اعضای شورای شهر تهران خبری شد. بعد از گذشت چندماه، دیروز شهردار منطقه ٢٢ یک بار دیگر در صحن شورا حاضر شد و با تایید قطع درختان گفت که شهرداری بنا به دلایلی مجبور شده این درختان را قطع کند. پیش از این او دلیل قطع درختان را قطع آب از سوی سازمان آب اعلام کرده بود. البته جلسه روز گذشته شورای شهر تهران خبرهای مهم‌تری هم داشت؛ انتقاد از نحوه مدیریت دریاچه چیتگر، تصمیم فروش اعیان واحدهای تجاری عباس‌آباد، نیاز به بودجه ۲۲‌هزار‌میلیارد تومانی برای اتمام کل پروژه‌های عمرانی شهرداری و حال و روز نامناسب تصمیم‌گیری در معاونت‌های شهرسازی ازجمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد

اعتراض رسمی ایران به سازمان ملل درباره مصوبه کنگره آمریکا

در این نامه تأکید شده است که بر اساس مفاد برجام، آمریکا به عنوان یکی از طرف های برجام متعهد شده که از تمدید و وضع مجدد تحریم و یا هر اقدام مغایر با اهداف، نص و روح برجام خودداری کند

تذکر به بیتِ حمایت از بی‌قانونی‌ها

به گمانم کسی نباید توقع داشته باشد رییس جمهور و نایب‌رییس مجلس و دیگر نمایندگان و مسئولان، اپوزیسیون نظام باشند؛ مهم این است که محترمانه اما شفاف و قانونی، نگذارند مسبّبان و حامیان اصلی بسیاری از مشکلات، پشت نام و مقام‌شان سنگر بگیرند

حکیمی‌پور: ادامه حصر به نفع کشور و نظام نیست

دبیرکل حزب اراده ملت ایران با بیان اینکه از سال ۹۲ تا به حال در شورای شهر است، گفت: در این مدت هنوز پاسخ خود را پیرو مسائل مالی و فساد در شهرداری نگرفته‌ام و ما شهید نداده‌ایم که در شرایط اینچنینی باشیم.

آیت‌الله هاشمی در دیدار دانشجویان: دیگر کسی نمی‌تواند مسایل مهم کشور را پنهان کند

آیت‌الله هاشمی گسترش و افزایش ابزار اطلاع‌رسانی را امتیاز جوانان در این عصر و آینده خواند و گفت: امروز و در عصر ارتباطات، دیگر کسی نمی‌تواند مسایل مهم کشور را پنهان کند و وضع به گونه‌ای شده که خبر، عکس و حتی فیلم هر خبری به سرعت در اقصی نقاط جهان پخش می‌شود و این فضا برای جوانان خوب است.

درباره تمدید تحریم ایران

اگر به هوش نباشیم بار دیگر مدعیان همیشه طلبکاری که تا سال ۹۰ فرق تحریم‌های یک جانبه و غیر الزام‌آور امریکا را با تحریم‌های جهانی و الزام‌آور شورای امنیت سازمان ملل نمی‌فهمیدند و قطع‌نامه‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را خطرناک‌تر و مضرتر از قطع‌نامه‌های تحریم شورای امنیت می‌دانستند و لاف می‌زدند که امریکا نمی‌تواند ایران را ازنظر نفتی و بانکی تحریم کند اما پس‌ازآن که عکس همه آنچه را که می‌گفتند یا تصور می‌نمودند، مشاهده کردند به آن‌سوی بام افتادند و از ضرورت یک وعده غذا خوردن در روز دم زدند (احمد جنتی) و گریه و زاری وزرای احمدی‌نژاد را در کمیسیون‌های مجلس افشا کردند که “شما که وضع اقتصادی کشور را می‌دانید و از آثار مخرب تحریم‌ها مطلعید چرا ما را به مجلس فرامی‌خوانید؟ ”

ضرب و شتم کارگران شرکت واحد به دلیل اعتراض به تعاونی مسکن، مقابل شهرداری/ سرخو: عذرخواهی‌ می‌کنم

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران گفت: برخورد خشونت آمیز با کارگرانی که پیگیر مسائل صنفی خود هستند؛ محکوم است.

یادداشت ضیا نبوی در هشتمین سال حبس؛ بیشترین سوالی که از یک زندانی سیاسی می‌پرسند: آیا ارزشش را داشت؟

پرتکرارترین پرسشی که یک زندانی سیاسی با آن خطاب قرار می‌گیرد این است: «آیا ارزشش را داشت؟ آیا اگر به گذشته باز گردی انتخاب‌هایت همانست که بود؟» آنچه که در طرح چنین پرسشی مغفول می‌ماند این نکته اساسی است که هزینه‌های مترتب بر فعالیت‌های یک فعال سیاسی جزو ضروری انتخاب‌های او نمی‌باشد.

کیانوش‌راد: «قدرت» بدون چارچوب قانونی، خودکامگی و دیکتاتوری است

کیانوش راد گفت: قانون اساسی به صراحت گفته است که اداره همه امور کشور بر اساس رای مردم است و شفافیت و پاسخگویی در آن دیده می شود. همه مردم در مقابل قانون مساوی هستند و هیچ کس حق ویژه ای در برابر قانون ندارد حتی مردم عادی نیز باید بتوانند سوال کنند چه برسد به نماینده مجلس.

نجفی: در کشوری که به سفارتخانه‌‌ها حمله کنند، نمی‌توان انتظار سرمایه‌گذاری داشت

مشاور اقتصادی رییس‌جمهور گفت: در کشوری که سرخود به سفارت کشور دیگری حمله کنند و اسناد و مدارک را بسوزانند آیا می‌توان انتظار سرمایه‌گذاری داشت.

منتجب‌نیا: مساله حصر قفل شده/ امیدواریم با اراده مقامات عالی نظام حل شود و شادی به ملت برگردد

منتجب‌نیا در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چرا مساله حصر و ممنوع التصویری آقای خاتمی حل نمی‌شود، گفت: چرا پرونده‌های اختلاس دولت گذشته رسما به دادگاه ارائه نمی‌شود، اگر ارائه نشده دولت پرونده‌ها را به دادگاه ارائه دهد از قوه قضاییه می‌خواهیم به مردم گزارش دهند. در حال حاضر مساله رفع حصر قفل شده است، ولی امیدواریم با اراده مقامات عالی نظام مساله حصر حل شود و شادی و نشاط بیشتری به ملت برگردد. برای ما و ملت حصر و ممنوع‌التصویری اقناع‌کننده نیست.

سیدمحمد خاتمی: رسالت امروز دانشجویان، نقد درست و سنجیده “قدرت” است

۱۶ آذر بزرگ است، نه از آن رو که در آن حادثه ای منحصر به فرد در سیر تاریخی پرحادثه ملّت ایران به سوی آزادی و سرفرازی رخ داده است؛ بلکه از آن رو که این روز نماد باشکوه حرکت پیشتازانه و خط شکن دانشجوی آرمان خواه و شکننده صولت سرد استبداد وابسته به بیگانه در لحظه ای حساس از تاریخ این مرزو بوم است.

بازار بی‌هیجان ارز و سکه

قیمت سکه تمام بهار آزادی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

مطهری: رفع حصر مطالبه بخش زیادی از جامعه است/ ۶ سال حصر نه با قانون منطبق است نه با تعالیم دین

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ۶ سال حصر رهبران جنبش سبز نه با قانون تطابق دارد نه با تعالیم دینی، می‌گوید که نمی‌شود هر بار فقط در این باره حرف بزنیم و باید هر چه زودتر رفع حصر را که جزو مطالبات بخش زیادی از جامعه است را محقق کنیم. او همچنین خبر داده که تصمیم دارند هم با رهبری و هم با محصوران دیداری داشته باشند.

فتنه‌جویی و خانه‌سوزی!

جنبش دانشجویی و همه سیاسیون و آحاد جامعه با این دو رویکرد قدیمی و در عین حال روتوش شده اصولگرایان یعنی “فتنه جویی و خانه سوزی” روبرو است. آنان نمی خواهند قدرت را رها کنند و به برچسب زدنهای تکراری دلخوشند و در آتشی که به پا کرده اند با تمام وجود می دمند و باید هشیار بود تا به مقصود شوم خود نرسند و به “خون شهدا” و انقلاب اسلامی صدمه ای وارد نیاید.

ممانعت از حضور تاجزاده در دانشگاه امیرکبیر/ اجازه پخش کلیپ روز دانشجو داده نشد

از حضور سیدمصطفی تاجزاده در دانشگاه امیرکبیر ممانعت به عمل آمده و اجازه پخش کلیپ روز دانشجو به دلیل تصاویر مجید توکلی، داده نشد. در عین حال بهاره هدایت یکی از میهمانان این برنامه بود که پس از ورود به سالن با تشویق های ممتد و پرهیجان دانشجویان مواجه شد.

جلوگیری از حرکت کارگران پلی‌اکریل برای تجمع در مقابل استانداری اصفهان

حدود پانصد نفر از کارگران شرکت پلی‌اکریل اصفهان که مقابل درب کارخانه تجمع کرده بودند به قصد برگزاری تجمع در مقابل استانداری پیاده به سمت شهر حرکت کردند که از قرار معلوم، در میانه راه از ادامه پیاده‌روی آنها جلوگیری شد.