» آخرین خبرها

حبس ابد برای قصاب بوسنی

دادگاه سازمان ملل راتکو ملادیچ، جنایتکار جنگی سابق صرب در جریان جنگ بوسنی را از بابت نسل‌کشی و ارتکاب جنایت علیه بشریت در جریان این جنگ در سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ به حبس ابد محکوم کرد.

برگزاری سالمرگ فروهرها در خانه‌‌شان بعد از ۱۲ سال ممنوعیت

به‌طور رسمی به من ابلاغ شد که برگزاری مراسم یادبود برای پدر و مادرم در سالروز قتل سیاسی آنان مجاز است و هیچ منع قانونی ندارد و حق ماست، اما مأموران حاضر با عناصر ضدانقلاب که قصد سوء‌استفاده از این مراسم را دارند تا قانون‌شکنی کنند و ناامنی پدید آورند و تحریک به ناآرامی کنند و مخل امنیت ملی و نظام شوند برخورد خواهند کرد.

زلزله کرمانشاه ۲۳۰۰ کارگر را بیکار کرد/ خسارت ۵۴ میلیارد تومانی واحدهای صنعتی

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه برآورد اولیه خسارت زلزله در شهرستان های استان کرمانشاه نشان می دهد که تاکنون ۵۴ میلیارد تومان خسارت به صنایع بزرگ و کوچک این شهرستان‌ها وارد شده است که در نتیجه ۲۳۰۰ کارگر بیکار شده‌اند

تلگرام فیلتر نمی‌شود

کاربران فضای مجازی از پیام رسان‌های داخلی استفاده کنند و فعلا مسدود کردن پیام رسان‌های خارجی در دستور کار نیست.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: تلاش برای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران بی‌نتیجه است/نمی‌خواهند فساد و رانت در جایی ثبت و منعکس شود

همان کاری که احمدی‌نژاد با نفت ۱۲۰ دلاری کرد، شورای چهارم هم با درآمد شهرداری کرد. شهرداری برای ۱۰ سال آینده تراکم فروختند و میزان تراکمی که در این مدت فروخته شد در ۱۵ سال گذشته سابقه نداشته است، شهر را فروخته‌اند و جای سوال دارد که پول فروش شهر کجا رفته است. سوال روشن است، اما پاسخ مشخص نیست این سوال‌ها از آقای قالیباف نیز پرسیده شد، اما او همواره پاسخ را پیچانده و درست جواب نمی‌داد

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان: سخنان مطهری درباره حصر مغایر با وظایف نمایندگی‌ وی شناخته نشد

معاون فرهنگ و ارتباطات شورای عالی امنیت ملی کشور در شکایتی علیه آقای علی مطهری مدعی شده که این نماینده مجلس در یکی از برنامه‌های تلویزیونی به مساله حصر ورود کرده و مسائلی را مطرح کرده که نباید عنوان می‌شده است

بحث تعطیلی ۸ ربیع‌الاول به مجلس کشید/علی مطهری: در این روز مردم باید شادی کنند یا عزاداری؟

طرح لغو این تعطیلی به هیچ وجه جنبه سیاسی و فراکسیونی ندارد و از همه فراکسیون ها فوریت آن را امضا کرده اند. ما به مصلحت کشور و جایگاه مجلس اندیشیده‌ایم. این موضوع موجب وهن مجلس شده است. اولا روشن نیست در این روز مردم باید شادی کنند یا عزاداری؟ علاوه بر این فلسفه تعطیلی یک روز، این است که این مناسبت بزرگ داشته شود. آیا با تعطیلی می‎توانیم این مناسبت را بزرگ کنیم یا اگر ادارات و رسانه ها فعال باشند، این مناسبت بزرگ می‌شود؟ هدف ما از این تعطیلی چیست؟

حریری پس از بازگشت به لبنان تسلیم استعفانامه خود را به تعویق انداخت

خبرگزاری آسوشیتدپرس از ورود سعد حریری به بیروت خبر داد و اعلام کرد که این رویداد بیش از دو هفته پس از استعفای وی از سمت نخست‌وزیری لبنان در ریاض صورت گرفته است.

کواکبیان: آن زمان که سعید مرتضوی روزنامه‌ها را توقیف می‌کرد، آقای احمدی‌نژاد طرفدار آزادی نبود

آن زمان که سعید مرتضوی برای محدود کردن روزنامه‌ها نیمه‌شب به منزل ما زنگ می‌زد، آقای احمدی‌نژاد طرفدار آزادی نبود. واقعاً چه اتفاقی افتاده که آزادی‌خواهی احمدی‌نژاد گل کرده است؟!

خاتمی و قتل های زنجیره ای

نتیجه اطلاعیه وزارت اطلاعات همچنان که آقای خاتمی حدس میزد، منتفی شدن قتل های زنجیره ای برای همیشه بود . بعد از آن دیگر کسی جرات نکرد به چنین روشی حتی نزدیک شود چه رسد به ارتکاب آن.

پیروزی بر خوارج زمان مبارک

شهید آیت‌الله مطهری می‌گویند گروه خوارج منقرض شده ولی روح خارجی‌گری ممکن است در برخی از ما وجود داشته باشد. امروز نیز داعش رو به اضمحلال است ولی ممکن است روح داعشی‌گری در برخی از ما وجود داشته باشد.

قتل‌های زنجیره‌ای غده‌ی سرطانی که شکافته شد

نزدیک به ۱۸ سال از قتل های زنجیره‌ای میگرد، اتفاقی که به قول سید محمد خاتمی قده‌ی سرطانی بود که باید شکافته می‌شد. در طی این ۱۸ سال مراسم یادبود قربانیان با درگیری و تنش همراه بوده است. پس از گذشت ۱۸ سال اکنون این پرستو فروهر است که به دادگاه احضار می شود و علیه او پرونده باز می شود. پس از گذشت ۱۸ سال هنوز سوال‌های بسیاری در این باره وجود دارد و نکات بسیاری سربسته مانده است که مشخص نیست کی باز خواهد شد.

خلاصه اینکه دادگاه را علنی کنید نه مجازات را ….

جناب رحیم پور (در شان یکی از صاحبان منابر و تئوریسین های رسانه) نفرمودند از آنجا که ما با بیست “نفر” مجرم طرف نبوده و با شبکه ی مفاسد اقتصادی روبروهستیم، در پرونده های کلان مفاسد اقتصادی، امکان دسترسی اصحاب رسانه‌های عمومی به جزئیات پرونده‌ها، چه میزان روابط مافیایی و شبکه های فاسد اقتصادی درون ساختار را دچار تنش کرده و آیا ایجاد چنین امکان دسترسی بافتهای فاسد و سرطانی بازهم در ساحل امن و آسایش قرار خواهند داشت؟ (و چنین امکان و دسترسی را چه نهادی جز قوه قضاییه می تواند در اختیار ایشان قرار دهد؟)

پنج سال زندان برای انتشار یک پست در فیس بوک در عربستان

دادستانی عربستان سعودی یک کارمند شیعه را به جرم انتشار یک مقاله در فیس بوک به پنج سال زندان محکوم کرد.

سخنگوی دولت: انتقاد از مسکن مهر سرپل ذهاب به حق و به جا بود

انتقاد به مسکن مهر سرپل‌ذهاب به معنای بی‌کیفیتی همه مسکن مهر کل کشور نیست چون پیمانکار مسکن مهر در کشور یک پیمانکار نبوده است.اینکه به هر انتقاد دولت برچسب سیاسی‌کاری بخورد درست نیست، انتقاد از مسکن مهر سرپل ذهاب به حق و به جا بود.

عملکرد ۱۰۰ روزه دولت در حوزه صندوق‌های بیمه‌ای و بهداشت و درمان

از منظر آرا و افکار عمومی این سئوال مطرح است که چرا به‌رغم چند ماه از فعالیت دولت دوازدهم هنوز تکلیف ارکان این صندوق‌ها اعم از هیأت امنا، هیأت مدیره و مدیرعامل مشخص‌نشده است و ۲صندوق بزرگ تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری توسط سرپرست اداره می‌شوند هر چند که در دوره‌های اخیر با تأخیر سه‌ماهه هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های وابسته تعیین شده است که البته بلافاصله یکی از اعضای منتخب عدم آمادگی خود را برای پذیرش در هیأت امنا اعلام کرد

وکیل خانواده روح‌الامینی: غیبت مرتضوی برای اطاله دادرسی است

سعید مرتضوی نه تنها عامل اصلی جنایات رخ داده در کهریزک است که در بسیاری دیگر از اتفاقات از جمله صدور حکم بازداشت فعالان سیاسی پیش از انتخابات خرداد ۸۸، توقیف گسترده مطبوعات در دوران مسوولیت خود و مرگ مشکوک زهرا کاظمی روزنامه نگار زندانی در زندان اوین نقش داشته و در عین حال اتهام به سوء استفاده مالی در دوران مسوولیت خویش در سازمان تامین اجتماعی است.

پادزهر زلزله

مروری بر رسانه ها نشان می دهد پس از هر زلزله و سانحه ای مانند سیلاب و آتش سوزی پلاسکو و… سیل تسلیت گویی از سوی مسئولان کشوری تا مردم روان می شود. عزای عمومی اعلام می گردد. برخی انتقاد می کنند که چرا چنین و چنان است. درباره اینکه سازه ها مشکل دارند و باید از تکرار آن جلوگیری شود و درباره سوء مدیریت ها و دهها مسئله دیگر بحث راه می افتد اما با کمال شگفتی هربار این داستان تکرار می شود و حالتی کمیک- تراژیک به خود گرفته است. گویی اساسا همه این حوادث روی داده بودند تا چند صباحی سوژه رسانه ها و مسئولان و شعر سرودن و مقاله نوشتن و خودنمایی ها و غیره گردد

اهواز به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد

با توجه به بروز پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا کار تمامی ادارات و دستگاه های دولتی شهرستان اهواز به جز مراکزبهداشتی درمانی، امدادی، عملیاتی در روز سه شنبه سی ام آبان (روز جاری) تا ساعت ١٢ خواهد بود.

محاکمه غیابی، «خاوری» فردا برگزار می‌شود

قرار است «محمودرضا خاوری» مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان اصلی پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکی، فردا – ۳۰ آبان ماه- سال جاری در دادگاه انقلاب اسلامی به صورت غیابی محاکمه شود.

از اوج عزّت تا حضیض ذلّت

عطش ماندن در قدرت موگابه نود و سه ساله را مجاب کرده بود که بار دگر در انتخابات ریاست جمهوری که تنها پیروزش اوست شرکت کند و همزمان برای پس از خود به دنبال بیعت در جهت انتقال قدرت به همسرش باشد. تلاش برای ماندن به هر قیمتی این انقلابی خوش‌نام دیروز قاره آفریقا را در شرایطی قرار داد که دیگر هم‌حزبی‌های خودش هم تاب تحمّل زیاده‌خواهی‌اَش را نداشتند

وقوع زمین لرزه ۵.۳ ریشتری در مهران

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۳ ریشتر مهران را لرزاند. همزمان با زلزله مهران، زلزله‌ای به بزرگی ۴/۴ ریشتر قصرشیرین کرمانشاه را لرزاند.

زمزمه‌های اخراج فائزه هاشمی از دانشگاه آزاد

عدم اخراج فائزه هاشمی و عدم عزل رئیس واحد پردیس، دوئل جدی فائزه هاشمی با علی اکبر ولایتی خواهد بود. فائزه در صدد است اثبات کند حتی برخورد با اساتید در دانشگاه آزاد نیز، برخورد‌های احساسی و با افراد بدون پشتوانه است.

پورسید آقایی معاون شهردار تهران: آقای قالیباف لابد مطلع‌اند که معنای افتتاح خط مترو بدون هواکش و سیگنالینگ و پایانه چیست

اگر چنین اولویتی مطرح نبود آسان‌تر بود در همان هفته آغازین شروع کار به استناد مکاتبه وزارت کشور، اعلام نظر محرمانه نهادهای نظارتی و تذکرات پی‌در‌پی اعضای محترم شورای شهر، خط هفت را تعطیل کنیم. آقای قالیباف لابد مطلع‌اند که معنای افتتاح خط مترو بدون هواکش و سیگنالینگ و پایانه چیست. حتما می‌دانند که قطارهای خط هفت را با جرثقیل از دهانه شفت به پایین رساندند تا این خط به هر قیمتی شده به دست ایشان افتتاح شود.

نسرین ستوده: آقای رییس جمهور بفرمایید بالای دادگاه!

کاش یک بار جان‌هایی را که در کهریزک زیر شلاق ظلم جان باختند می‌دیدید. هنوز هم افرادی هستند کهبه جرم شک در انتخابات، در زندا‌ اند. راستی شما نمی‌دانستید که هیچکس جز مجلس، حق قانونگذاری ندارد؟ و به ویژه هیچ کس در هیچ مقامی حق ندارد جرم جدیدی «اختراع» کند؟ اگر دانش این کار را نداشتید چرا از فارغ التحصیلان حقوق مشورت نگرفتید؟ هر دانشجوی حقوقی می‌توانست شما را راهنمایی کند که «شک در انتخابات» جرم نیست

اسفندیار رحیم مشایی با قرار کفالت آزاد شد

رییس دفتر احمدی‌نژاد، که صبح امروز به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود با قرار کفالت آزاد شد.

تجمع کارگزاران بیمه کشاورزی مقابل مجلس/ تعیین تکلیفِ استخدامی؛ خواسته بیمه‌گزاران

تجمع‌کنندگان خواسته اصلی خود را تعیین تکلیف استخدامی عنوان می‌کنند و می‌گویند: قرار است در روزهای آتی قانون استخدام ما که در کمیسیون اجتماعی مجلس مصوب شده، در صحن علنی مجلس مطرح شود و ما خواستار تصویب این قانون هستیم.

تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران سنگ پاسارگاد را به اعتراض کشاند

حدود ۷۰ نفر از کارگران شاغل در کارخانه سنگ بری پاسارگاد از حدود چهار روز پیش تا هم‌اکنون نسبت به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود معترض هستند

محمود صادقی: اگر احمدی‌نژاد طرفدار حقوق متهمان است، چرا زمان جنایت کهریزک سکوت کرد؟ مگر از جنایات مرتضوی بی‌خبر بود؟!

مگر آقای مرتضوی که جزء نزدیک‌ترین اشخاص به احمدی‌نژاد بود، مرتکب چنین تخلفاتی نشد و مگر احمدی‌نژاد از جنایات کهریزک بی‌خبر بود؟! چرا احمدی‌نژاد زمانی که مسئول اجرای قانون اساسی بود هیچ اقدامی انجام نمی‌داد و اکنون که با جلب، بازداشت و محاکمه یکی از نزدیکانش مواجه شده، به این ترتیب عمل می‌کند؟!

مسکن مهر و سهام عدالت مصیبت بزرگ دولت آینده است/ روزنامه کلمه‌سبز روی پیشخوان مجازی

شماره ۵۵۸ – ۲۹ آبان‌ماه ۱۳۹۶