سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احتمال «قتل یک شاهد شکنجه» در زندان؛ قوه قضائیه هم مرگ شاهین ناصری «در شرایط اورژا...

احتمال «قتل یک شاهد شکنجه» در زندان؛ قوه قضائیه هم مرگ شاهین ناصری «در شرایط اورژانسی» را تایید کرد

چکیده :اداره‌کل زندان‌های تهران می‌گوید «شرایط اورژانسی» این زندانی چنان بوده که «برای ۴۵دقیقه، در محل بهداری زندان، عملیات احیاء (ماساژ قلبی، تنفس مصنوعی و تزریق اپی نرفین و فیکس IV Line) انجام می‌گیرد اما با وجود تلاش‌های فراوان کادر درمان، زندانی مزبور فوت...


کلمه- اداره‌کل زندان‌های تهران تایید کرد که شاهین ناصری که در ماجرای اعدام نوید افکاری بر شکنجه‌ی او شهادت داده بود «در شرایط اورژانسی» درگذشت؛ اما اخبار تهدید او پس از شهادت بر شکنجه از یکسو، و تایید رسمی مرگ ناگهانی او «در شرایط اورژانسی» از سوی دیگر، احتمال قتل او زیر شکنجه را قوت می‌بخشد.

شاهین ناصری پیش از مرگ در یک فایل صوتی گفته بود که پس از شهادتش بر شکنجه نوید افکاری «بازپرس با لحن خیلی بدی، با توهین و تهدید و با الفاظ خیلی رکیک صدایم را برید و گفت تو داری در پرونده امنیتی دخالت می‌کنی. پدرت را درمی‌آورم. همین مامورها را وادار می‌کنم که به خاطر تهمت و افترا از دستت شکایت کنند. بلایی سرت می‌آورم که ذوب بشوی…»

اداره‌کل زندان‌های تهران می‌گوید «شرایط اورژانسی» این زندانی چنان بوده که «برای ۴۵دقیقه، در محل بهداری زندان، عملیات احیاء (ماساژ قلبی، تنفس مصنوعی و تزریق اپی نرفین و فیکس IV Line) انجام می‌گیرد اما با وجود تلاش‌های فراوان کادر درمان، زندانی مزبور فوت می‌کند».

این اداره که زیر نظر قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها فعالیت می‌کند می‌افزاید «علت تامه فوت شاهین ناصری در پزشکی قانونی در دست بررسی است و بعدا اعلام خواهد شد».


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.