سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بحران کرونا؛ «یک سوم» دانشجویان ایران عضو خانواده خود را از دست داده‌اند...

بحران کرونا؛ «یک سوم» دانشجویان ایران عضو خانواده خود را از دست داده‌اند

چکیده :آمارهای وزارت بهداشت شمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را کمتر از ۱۱۸ هزار نفر نشان می‌دهد، اما آمار رسمی اعلام شده از سوی این وزارتخانه مورد تردید شماری از مقام‌های بهداشتی ایران قرار دارد و در این ارتباط گفته شده که شمار مبتلایان و جان‌باختگان، دست‌کم دو برابر این آمار رسمی...


مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان می‌گوید یک سوم دانشجویان در ایام کرونا، «تعدادی از اعضای خانواده خود» را از دست داده‌اند.

مجید صفاری‌نیا روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور در ادامه گفت این داده‌ها نتیجه آمارگیری از ۱۹ هزار دانشجو است.

به‌گفته وی، بازگشایی محدود و تدریجی دانشگاه‌ها در دستور کار وزارت علوم است.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعداد دانشجویان کشور در سال ۹۸ حدود ۳.۴ میلیون نفر بوده و اظهارات صفاری‌نیا در صورت صحت و دقت، نشان می‌دهد که شمار واقعی جان‌باختگان ایران از کرونا بسیار بیشتر از ارقام رسمی است.

آمارهای وزارت بهداشت شمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را کمتر از ۱۱۸ هزار نفر نشان می‌دهد، اما آمار رسمی اعلام شده از سوی این وزارتخانه مورد تردید شماری از مقام‌های بهداشتی ایران قرار دارد و در این ارتباط گفته شده که شمار مبتلایان و جان‌باختگان، دست‌کم دو برابر این آمار رسمی است.

آقای صفاری‌نیا در ادامه گفته است برای بازگشایی دانشگاه‌ها، پروتکل‌های بهداشتی محیط‌های آموزشی باید توسط وزارت بهداشت و درمان بازنگری شود و شرایط حضور در کلاس، خوابگاه، سالن‌های ورزشی و رستوران‌ها مشخص شود.

وی در ادامه گفت انجام واکسیناسیون ۷۰ درصدی جامعه و بازنگری شیوه نامه‌های بهداشتی موجود یک ضرورت است.

تاکنون کمتر از ۱۷ درصد جمعیت ایران هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

منبع: رادیو فردا


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.