سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین اخبار از وضعیت ۷۰ زندانی سیاسی ، مدنی و صنفی...

آخرین اخبار از وضعیت ۷۰ زندانی سیاسی ، مدنی و صنفی

چکیده :‏‎سهیلا حجاب، زندانی سیاسی زندان قرچک ورامین، دست به اعتصاب غذا زد. این اعتصاب در اعتراض به افزایش فشارهای امنیتی بر زندانیان سیاسی و اعمال نفوذ بازجو و ضابطین قضایی در پرونده زندانیان سیاسی در دادگاه، صورت گرفته...


‏‎معین میثاقی و ‎نگاره قادری، شهروندان بهائی ساکن شیراز امروز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
‏همچنین نیروهای امنیتی به منزل دیگر شهروند بهائی، ‎هایده مصلی نژاد نیز مراجعه کرده بودند که به دلیل عدم حضورشان در منزل بازداشت نشدند. در جریان بازداشت، نیروهای امنیتی اقدام به بازرسی منزل این شهروندان کرده و شماری از وسایل شخصی آنان را با خود برده‌اند.

سلیمان فندکی زندانی سیاسی از زندان نقده به مرخصی اعزام شد. این شهروند دوران محکومیت ۲۹ ماهه خود را در این زندان سپری می کند.

محمد ایران نژاد، شهروند ساکن تهران طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۳ بازپرسی دادرسی اوین فراخوانده شد. از آقای ایران نژاد خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز از زمان ابلاغ در این شعبه حاضر شود.محمد ایران نژاد ضمن انتشار این خبر در صفحه شخصی خود افزوده است که: «این پرونده جدیدی است که اطلاعات سپاه در اهواز برایم باز کرده و ربطی به پرونده وزارت اطلاعات در تهران ندارد.»

‏‎احمد سرپرست و ‎مرتضی حاجب مشهود کاری، دو ‎نوکیش مسیحی با تودیع قرار وثیقه از ‎زندان لاکان رشت آزاد شدند. علیرغم آزادی این دو شهروند، ‎ایوب پوررضازاده همچنان در بازداشت به سر می برد. آنها ۱۴ شهریور ماه بازداشت شدند .

۴۳ تن از زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار از گرفتن سهمیه غذای خود امتناع کردند.

شاکر بهروز، نائب عسکری، نائب حاجی زاده، احمد تمویی، محمد هوشنگی، حاتم اوزدمیر، دارا رشیدی، انور چالشی، کامل سیلان مسکن، سیروان امینی، مختار ابراهیمی و طاهر حسین زاده، ۱۲ تن از زندانیان سیاسی ساکن این بند از بیماری‌های گوناگونی رنج می‌برند و بنا به تشخیص پزشک زندان باید به بیمارستان خارح از اعزام شوند اما تاکنون از اعزام آنان جلوگیری شده است.

لقمان پیرخضرانیان، فعال مدنی روز یکشنبه ۲۸ شهریورماه ‎بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. آقای پیرخضرانیان پیشتر به ۲ سال حبس به اتهام تشویش اذهان عمومی محکوم شده بود که ۱۵ ماه از این محکومیت به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده است.

‏‏دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، حکم حبس ‎صلاح بهرامیان (گوری) شهروند اهل شهرستان اشنویه را عینا تایید کرد. آقای بهرامیان پیشتر توسط دادگاه انقلاب اشنویه به تحمل ۲ سال حبس تعزیری به اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام محکوم شده بود.

‏ ‎مهدی صانع فرشی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه با درخواست بازبینی پرونده دست به اعتصاب غذا زد. آقای صانع فرشی سال گذشته توسط دادگاه انقلاب ارومیه به ۵ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

‏‎سعید اقبالی، فعال مدنی صبح امروز جهت معاینه از ‎زندان رجایی شهر کرج به پزشکی قانونی اعزام شد. در جریان معاینه، تشخیص پزشک متخصص امیراعلم تهران در خصوص آسیب جبران ناپذیر به پرده میانی گوش و از دست دادن بخشی از شنوایی گوش راست تایید شد.

‏‎سهیلا حجاب، زندانی سیاسی زندان قرچک ورامین، دست به اعتصاب غذا زد. این اعتصاب در اعتراض به افزایش فشارهای امنیتی بر زندانیان سیاسی و اعمال نفوذ بازجو و ضابطین قضایی در پرونده زندانیان سیاسی در دادگاه، صورت گرفته است.

‏‎سپیده قلیان، فعال مدنی طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۲ دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب ‎بوشهر فراخوانده شد. از خانم قلیان خواسته شده است تا ظرف مدت ۵ روز از زمان درج ابلاغیه در سامانه ثنا برای دفاع از اتهامات انتسابی در این شعبه حاضر شود.

‏‎محمدطاهر حسین‌ پور شهروند بازداشتی اهل شهرستان نقده با پایان مراحل بازجویی از یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه به زندان نقده منتقل شد. آقای حسین پور مردادماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در نقده بازداشت شده بود.

سیروان ارغوانی و فرزاد صادقیان شهروندان اهل سنندج با بخشش باقیمانده محکومیت ۶ ماهه خود، از زندان این شهرستان آزاد شدند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.