سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین اخبار از وضعیت ۱۱ زندانی سیاسی، مدنی و صنفی...

آخرین اخبار از وضعیت ۱۱ زندانی سیاسی، مدنی و صنفی

چکیده :مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی در تبعید، دوازدهمین سال از دوران محکومیت خود را بدون مرخصی در زندان سمنان سپری می‌کند. حسین تاج وکیل مدافع این زندانی، ضمن اشاره به تداوم محرومیت موکلش از حداقلی‌ترین ظرفیت‌ تسهیلات قانونی، از درخواست اعاده دادرسی مجدد برای پرونده‌ی این زندانی سیاسی خبر...


سروش آبادی و کیانا شعاعی، شهروندان بهائی ساکن شیراز، توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب این شهر هر یک به ۳ سال و سه ماه حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شدند.

‏‎توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی امروز سه شنبه ۳۰ شهریورماه، با تودیع قرار کفالت از زندان دستگرد اصفهان آزاد شد. وی در تاریخ ۲۱ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت شده بود.

‏علیرغم موافقت قاضی پرونده با آزادی ‎محمد داوری، در پی کارشکنی عوامل امنیتی از آزادی وی ممانعت به عمل آمده است. آقای داوری روز پنج‌شنبه ۱۸ شهریورماه از ‎زندان عادل آباد شیراز خارج و پس از تفهیم اتهام و صدور قرار کفالت در دادسرا، نخست به یکی از ‏سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ و از آنجا به مکان نامعومی منتقل شده است.

مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی در تبعید، دوازدهمین سال از دوران محکومیت خود را بدون مرخصی در زندان سمنان سپری می‌کند. حسین تاج وکیل مدافع این زندانی، ضمن اشاره به تداوم محرومیت موکلش از حداقلی‌ترین ظرفیت‌ تسهیلات قانونی، از درخواست اعاده دادرسی مجدد برای پرونده‌ی این زندانی سیاسی خبر داد.

احمد (یوحنا) سرپرست، ایوب (فرزین) پوررضازاده و مرتضی حاجب مشهود کاری، سه نوکیش مسیحی علیرغم گذشت ۱۶ روز از زمان دستگیری کماکان در بازداشت به سر می برند. احمد (یوحنا) سرپرست و مرتضی حاجب مشهود کاری روز شنبه ۲۷ شهریورماه طی یک تماس تلفنی با خانواده خود از انتقالشان به زندان لاکان رشت خبر دادند.

روز یکشنبه ۲۸ شهریور، یک شهروند اهل شهرستان اشنویه به نام حسن قدرتی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شد

باپیر برزه، زندانی سیاسی زندان نقده از روز شنبه ۲۷ شهریورماه در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود دست به اعتصاب غذا زد. این زندانی در اعتراض به انتقال از زندان باز به زندان بسته دست به اعتصاب زده است. وی با شکایت اداره اطلاعات پیرانشهر از زندان باز به زندان بسته منتقل شده است.

روز شنبه ۲۷ شهریورماه، یک شهروند اهل سقز به نام غریب شریف زاده توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

یک شهروند بلوچ اهل یکی از روستاهای زاهدان به نام محسن قنبرزهی، پس از پنج سال بلاتکلیفی و شش ماه شکنجه از زندان زاهدان آزاد شدگفته می شود این شهروند بلوچ به اتهام عضویت و همکاری در گروه «انصار الفرقان» توسط ماموران اطلاعات زاهدان بازداشت و شش ماه شکنجه شده است.
محسن در نتیجه شکنجه مجبور به اعتراف اجباری شده است. اما وی در دادگاه این اتهامات را رد کرده و پنج سال بلاتکلیف بوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.