سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد نخست وزیر لبنان از جمهوری اسلامی: ارسال سوخت، بدون اجازه دولت، نقض حاکمیت ل...

انتقاد نخست وزیر لبنان از جمهوری اسلامی: ارسال سوخت، بدون اجازه دولت، نقض حاکمیت لبنان بود

چکیده :پیش‌تر مقامات حزب‌الله از مراحل مذاکره با دولت ایران و توافق برای ارسال سوخت خبر داده و گفته بودند تخفیف قیمت سوخت برای لبنانی‌ها هدیه جمهوری اسلامی و حزب‌الله...


کلمه – ساعاتی پس از رسیدن محموله‌های سوخت ایران به لبنان، نخست وزیر این کشور نه تنها از جمهوری اسلامی سپاسگزاری نکرد بلکه این اقدام را «نقض حاکمیت لبنان» خواند.

به گزارش رویترز، نجیب میقاتی با انتقاد از ارسال سوخت از طریق حزب‌الله و بدون اخذ مجوز از دولت گفت: «نقض حاکمیت لبنان مرا غمگین می‌کند». نخست‌وزیر لبنان اما ‌از عراقی‌ها برای کمک به کشورش در روزهای سخت و هماهنگی‌شان با دولت تشکر کرد.

پیش‌تر مقامات حزب‌الله از مراحل مذاکره با دولت ایران و توافق برای ارسال سوخت خبر داده و گفته بودند تخفیف قیمت سوخت برای لبنانی‌ها هدیه جمهوری اسلامی و حزب‌الله است.

دیگر مقامات لبنانی نیز در سالهای گذشته از دخالت تهران در امور داخلی لبنان و عدم احترام به دولت این کشور انتقاد کرده بودند.

نخستین محموله سوخت ایران سه‌شنبه گذشته در بندر بانیاس سوریه تخلیه و از طریق زمینی با کامیون‌های نفتکش به لبنان منتقل شد. محموله دوم سوخت ایران هنوز در راه است و محموله سوم هنوز بارگیری نشده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.