سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عضو کمیسیون بهداشت مجلس: تاخیر در واردات واکسن دلایل سیاسی داشته و آمار واقعی مرگ‌...

عضو کمیسیون بهداشت مجلس: تاخیر در واردات واکسن دلایل سیاسی داشته و آمار واقعی مرگ‌ها روزانه بالاتر از ۱۵۰۰ نفر است

چکیده :قراردادهای خرید واکسن در زمان آقای روحانی بسته شده و پول‌ها داده شده بود. معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در دولت قبل اگر جرات دارد در این رابطه حرف بزند و روشنگری کند. امکان ندارد بدون سفارش بتوانیم جنس وارد کنیم حتی اگر پول دست‌مان...


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می‌گوید: تاخیر در واردات واکسن دلایل سیاسی داشته و آمار واقعی مرگ‌ها روزانه بالاتر از ۱۵۰۰ نفر است. مسعود پزشکیان بر این باور است که دولت ابراهیم رئیسی واکسنی سفارش نداده و فقط مشکلات گمرکی و حمل و نقل سفارشات دولت قبلی را حل کرده است.

به گزارش عصر ایران، نماینده تبریز در مجلس گفت: «این بی‌انصافی است که بگوییم این واکسن‌ها ظرف مدت دو هفته تامین شده است، ما اگر بخواهیم سفارش بدهیم، شرکت‌های سازنده سفارش ما را بپذیرند و شروع به تولید کنند و بعد بخواهیم وارد کنیم حداقل پنج تا شش ماه زمان می‌برد».

پزشکیان افزود: «قراردادهای خرید واکسن در زمان آقای روحانی بسته شده و پول‌ها داده شده بود. معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در دولت قبل اگر جرات دارد در این رابطه حرف بزند و روشنگری کند. امکان ندارد بدون سفارش بتوانیم جنس وارد کنیم حتی اگر پول دست‌مان باشد».

وزیر بهداشت پیشین ایران با تاکید بر اینکه «به دلیل مسایل سیاسی برای واردات واکسن مقداری دیر جنبیدیم» گفت: «باید همان روز اول در قم حکومت نظامی اعلام می‌کردند و بعد که از قم پخش شد یک‌ماه کل کشور را قرنطینه می‌کردند اما این کارها را انجام ندادند. یوهان در چین ۲۵۰ میلیون نفر جمعیت داشت. کل جمعیت را قرنطینه کردند، اما شل‌کن سفت‌کن‌های ما برای مقابله با کرونا زیاد بود تا جایی که الان آمار مرگ و میر را روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر اعلام می‌کنند و انگار نه انگار که آدم‌ها می‌میرند».

او افزود: «البته آمار واقعی مرگ و‌میر روزانه در اثر ابتلا به بیماری کرونا در کشور بالاتر از ۱۵۰۰ نفر است. اگر دو درصد مرگ و میر در تعداد کسانی که مبتلا می‌شوند وجود داشته باشد با ۴۰هزار مبتلا روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر جان‌شان را از دست می‌دهند آن هم اگر درست درمان و مراقبت کنیم».


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.