سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین اخبار از وضعیت زندانیان سیاسی، مدنی و صنفی...

آخرین اخبار از وضعیت زندانیان سیاسی، مدنی و صنفی

چکیده : تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین، با برپایی تجمعی به جو امنیتی حاکم بر این زندان اعتراض کرده و خواهان ممنوعیت دخالت نهادهای امنیتی در پرونده‌های سیاسی...


آخرین جلسه بازپرسی شاهین برزگر، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰، در شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد.
در جریان این جلسه که در شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به ریاست هادی شهابی برگزار شد، آقای برزگر به “دعوت مردم به اغتشاش از طریق سامانه مخابراتی” متهم شده است

‏روز شنبه ۲۰ شهریورماه، جمعی از اعضای هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران با ‎بکتاش آبتین دیگر عضو این کانون و زندانی محبوس در زندان اوین، که روز چهارشنبه ۱۷ شهریور به مرخصی ۵ روزه اعزام شده است دیدار کردند.

فرمانده انتظامی دزفول از احضار و تشکیل پرونده برای مشارکت کنندگان در یک موزیک ویدئو خبر داد. به گفته وی مالک خانه‌ای تاریخی که این موزیک ویدئو در آن تصویربرداری شده نیز احضار و از او تعهد گرفته شده است.
این موزیک ویدئو کاری از گروه “سل لا” است که سرپرستی آن را پیمان یوسفی از مربیان موسیقی در بوشهر، به عهده دارد.

‏‎مجید سعیدی، عکاس خبری امروز یکشنبه ۲۱ شهریورماه از زندان خوی آزاد شد. این عکاس خبری روز چهارشنبه ۳ شهریورماه در زمان تهیه گزارش در مناطق مرزی شهرستان خوی واقع در آذربایجان غربی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

‏سعید افکاری برادر وحید و ‎حبیب افکاری، زندانیان سیاسی زندان عادل آباد شیراز ساعاتی پس از بازداشت، آزاد شد. بازداشت این شهروند در آستانه سالروز اعدام ‎نوید افکاری برادر وی و همراه با ضرب و شتم صورت گرفته بود.

به گفته فرماندهی انتظامی گیلان، ۷۹ عضو یک تور «گردشگری مختلط» شامل ۲۷ زن و ۵۲ مرد به اتهام «ترویج عرفان‌های کاذب نوظهور از طریق برگزاری آیین‌های خرافی در محیط نا امن یک منطقه جنگلی پرت و دورافتاده» بازداشت شدند.

تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین، با برپایی تجمعی به جو امنیتی حاکم بر این زندان اعتراض کرده و خواهان ممنوعیت دخالت نهادهای امنیتی در پرونده‌های سیاسی شدند.
زندانیان سیاسی با سر دادن شعارهایی همچون: ظلم ضابطان در زندان ممنوع، دخالت امنیتی هارا افشا میکنیم، آزادمان کنید یا برایمان دادگاه علنی برگزار کنید و فضای امنیتی را تحمل نمیکنیم،
خواستار کوتاهی دست نهادهای امنیتی از پرونده‌های محکومان سیاسی شدند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.