سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین وضعیت زندانیان سیاسی، مدنی و صنفی...

آخرین وضعیت زندانیان سیاسی، مدنی و صنفی

چکیده :خسرو صادقی بروجنی، نویسنده و روزنامه‌نگار دومین سال از دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند. آقای صادقی پیشتر توسط دادگاه انقلاب به ۸ سال حبس محکوم شد و این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۷ سال حبس تقلیل...


رضا اصغریان سردهایى، شهروند ساکن شهرستان سراب، روز پنجشنبه ۱۸ شهریورماه، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

مجید سعیدی، عکاس خبری روز چهارشنبه ۳ شهریورماه در زمان تهیه گزارش در مناطق مرزی شهرستان خوی واقع در آذربایجان غربی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. گفته می‌شود که بازداشت آقای سعیدی علیرغم مجوزهای لازم برای عکاسی بوده است
به گفته یک منبع مطلع بازداشت آقای سعیدی علیرغم مجوزهای لازم برای عکاسی از وضعیت پناهجویان افغانستان در نقاط مرزی مابین ایران و ترکیه بوده است.

سعید فتحی‌نژاد، شهروند بازداشتی محبوس در زندان مهاباد، توسط دادگاه انقلاب ابن شهر به ۳ سال و ۷ ماه حبس محکوم شد
بر اساس این حکم که اوایل شهریورماه سال جاری صادر شده، آقای فتحی‌نژاد از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام به ۳ سال و ۷ ماه حبس محکوم شد.

فرهاد روزبان، مدیر مسئول سولدوزخبر روز یکشنبه ۱۴ شهریورماه، توسط ماموران پلیس فتا در منزل شخصی خود در شهرستان نقده بازداشت و یک روز بعد آزاد شد. نیروهای امنیتی در هنگام بازداشت این شهروند اقدام به بازرسی منزل کرده و برخی از لوازم الکترونیک وی از جمله تلفن همراه او را ضبط کرده و با خود برده‌اند.

‏‎سعید افکاری در صفحه شخصی خود، نوشت: درحالی که به سالگرد کشته‌شدن برادرم ‎نوید افکاری نزدیک میشویم، نهادهای امنیتی با تهدید و فشار در میان فامیل و آشنایان می‌خواهند مانع ما شوند. ما سه سال است زیر وحشیانه‌ترین سرکوب‌های شما ایستاده‌ایم، هرچند داغدار اما باز هم می‌ایستیم.

قرار بازداشت یازده شهروند دستگیر شده در اعتراضات بهبهان به مدت یک ماه دیگر تمدید شد. در اعتراض به این موضوع  از روز یکشنبه ۱۴ شهریورماه احمدرضا طیبی، مقداد طیبی، سیاوش خلیلی، محمد شکری، مهران طیبی، محمد طیبی و علی طیبی اعتصاب غذا کردند. از میان این شهروندان محمد شکری، محمد طیبی و مهران طیبی لب‌های خود را دوخته‌اند. همچنین بهمن طیبی، مهدی مصباح، مهدی شجاعی و محمد خرم کماکان در زندان بهبهان در بازداشت بسر می‌برند.

همچنین یک منبع مطلع از ابتلای علی طیبی به بیماری کرونا در زندان شیبان اهواز خبر داده است.
احمدرضا و مقداد طیبی طی روزهای اخیر با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به زندان شیبان این شهر منتقل شده‌اند.

خسرو صادقی بروجنی، نویسنده و روزنامه‌نگار دومین سال از دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند. آقای صادقی پیشتر توسط دادگاه انقلاب به ۸ سال حبس محکوم شد و این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۷ سال حبس تقلیل یافت.
خسرو صادقی بروجنی، نویسنده و روزنامه نگار و دانش‌آموخته رشته جامعه شناسی است که در سال‌های اخیر ضمن پژوهش در حوزه‌ نئولیبرالیسم و اقتصاد سیاسی ایران، مقالات متعددی را در این زمینه نوشته است. کتاب “نئولیبرالیسم در بوته نقد” مجموعه‌ای از مقالات ایشان است که توسط نشر اچ.اند.اس مدیا (H&S Media) در انگلستان منتشر شد. کتاب جهانی‌سازی و نابرابری نیز به قلم وی توسط انتشارات پرسش در سال ۱۳۹۰ منتشر شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.