سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » از تحریم دوش حمام و بلندگو تا محدود کردن اینترنت...

از تحریم دوش حمام و بلندگو تا محدود کردن اینترنت

چکیده :به یاد دارم در دهه ۶۰ که دستگاه ویدئو به تازگی سر و کله‌اش درزندگی شهرنشینان پیدا شده بود، کمیته‌های انقلاب با تمام قوا در مقابل آن مانند مواد مخدر!! ایستادگی می‌کردند و به کشف و ضبط آن می‌پرداختند و پدر صاحب دستگاه را در می‌آوردند....


محمدجواد مظفر

بیش ازصد سال است که اندیشه سنتی دینی درمقابل پدیده‌های نوظهور دنیای مدرن مقاومت می‌کند و پس از فراگیر شدن، ناگزیر تسلیم شده و برای آن‌ها حکم شرعی وضع می‌کند. از زمان حاکمیت جمهوری اسلامی، از آنجا که دین و قدرت دست در دست هم گذاشتند، ابتدا با اعمال قدرت سعی در جلوگیری از این پدیده‌ها داشتند و پس از چندی درمقابل آن‌ها جا خالی دادند.

به یاد دارم در دهه ۶۰ که دستگاه ویدئو به تازگی سر و کله‌اش درزندگی شهرنشینان پیدا شده بود، کمیته‌های انقلاب با تمام قوا در مقابل آن مانند مواد مخدر!! ایستادگی می‌کردند و به کشف و ضبط آن می‌پرداختند و پدر صاحب دستگاه را در می‌آوردند. برخی آقازاده‌ها با کمک رانت قدرت اقدام به واردات آن کرده و مدیران دولتی هم به بهانه‌های گوناگون اولین خریداران آن! تا بالاخره ویدئو و بعد از آن دیش ماهواره و… جزئی از لوازم زندگی معمول ایرانیان شد.

امروز هم جای نگرانی نیست، سرانجام تسلیم همه پیام‌رسان‌ها و سایر ساز و کارهای نوظهور فضای مجازی خواهند شد.

تنها ممکن است عرض خود برند و قدری هم زحمت ما بدارند!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.