سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ایرانی بسان کیمیا

چکیده :چقدر کیمیا علیزاده زیبا نوشته. به همه آنهایی سلام کرده که او را هموطنش می دانند. اعتراض غیرمستقیم به صداوسیمای تفرفه افکن حاکمیت که این سالها هر آنچه کرده علیه وطن...


مجتبی نجفی

چقدر کیمیا علیزاده زیبا نوشته. به همه آنهایی سلام کرده که او را هموطنش می دانند. اعتراض غیرمستقیم به صداوسیمای تفرفه افکن حاکمیت که این سالها هر آنچه کرده علیه وطن بوده‌.

گفته:” از راه دور، به خاک خوزستان بوسه می‌زنم که هر چه داریم از همان خاکِ خشکیده است.” همراهی با مردم رنج کشیده و معترض. فاصله جغرافیایی نشانه گسست نیست اگر قلبی هنوز برای ایران بتپد. قلبی بسان کیمیا.

از موج همدلی های مردم در شبکه های اجتماعی اشکبار شده. همان پناهگاه ما در برابر سلطه رسانه ای حاکمیت.

به دوست عزیزش ناهید کیانی خسته نباشید گفته و نوشته :”می‌دانم چه فشار سنگینی را به او تحمیل کردند و اطمینان دارم به موفقیت‌های بزرگی دست خواهد یافت.” این یعنی اینکه ایرانی علیه ایرانی نیست حتی اگر تفرفه افکنان بخواهند. رقابت ناهید و کیمیا رقابت دو قربانی تبعیض بود و برد کیمیا از آن ایران و باخت ناهید از آن ایران. حاکمیت تبعیض گر هم عامل شکست بود.

پاسخ مجری یاوه گوی صدا و سیمای میلی را هم به خوبی داده و از مردسالاری زن ستیز که در ساخت قدرت و رسانه هایش نفوذ دارد انتقاد کرده: ” سپاسگزارم از همه‌ی رسانه‌هایی که با جریان‌سازی غیراخلاقیِ صداوسیما همراهی نکردند. همان مردانی که سال‌هاست بلندگوی عادی‌سازی تبعیض جنسیتی شده‌اند. آخر آنها تحقیر زنانِ خود را در خانه کافی نمی‌دانند و در رسانه به اصطلاح ملی هم به زن‌ستیزی‌شان ادامه می‌دهند.”

و خط پایانی اش خطاب به همه آنهاست که زن ستیزند، ایران ستیزند با این طلیعه که :” من زنم.فرزند ایرانم. تکواندوکارم. با مبارزه بزرگ شده‌ام و به مبارزه ادامه می‌دهم. نام من “کیمیا” ست”. چقدر زیباست این خط پایانی. منشور زندگی سراسر از مبارزه برای استیفای یک حق به نام زن بودن، ایرانی بودن در آماج تحقیرهای حکومتی و غیرحکومتی و مبارزه و جان سختی برای رسیدن به هدف‌ و اینکه ایران ما فراتر از مرزهای جغرافیایی اش در قلب کسانی است که او را دوست دارند. در قلب کیمیا و همه کسانی است که چون او دوست دارند این وطن دوباره وطن شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.