سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در کجای دنیا نفر اول کشور در جزئی ترین امور دخالت می کند اما برای سلامت و جان مردم س...

در کجای دنیا نفر اول کشور در جزئی ترین امور دخالت می کند اما برای سلامت و جان مردم سکوت می کند

چکیده :با اینکه رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از غیبت بیش از ۴۰درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در اولین روز آزمون خبر داده که از بیم ابتلاء به کرونا صورت گرفته است، وزرای مربوطه اصرار دارند که حتما کنکور ۷۰۰هزارنفری در تهران برگزار...


اکبر اعلمی

کارشناسان می‌گویند؛ سرعت و قدرت سرایت ویروس کرونا با سویه #دلتا نسبت به ویروس کرونا با سویه انگلیسی چندین برابر است؛

– خانم دکتر مینو محرز عضو متخصص بیماری‌های عفونی و سرپرست گروه تحقیقاتی واکسن برکت گفته است؛ “میزان سرایت ویروس دلتای هندی ۹۷ درصد است وقدرت بیماری زایی آن بسیار بالاست و به سرعت می‌تواند همه خانواده را گرفتار کند”.

-بسیاری از پزشکان و صاحب‌نظران از جمله دکتر معین استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران معتقدند: “ویروس کرونای هندی با ۵ تا ۱۰ ثانیه بدون ماسک بودن در فاصله نزدیک با افراد دیگر هم منتقل می‌شود”.

-دکتر حریرچی معاون‌کل وزارت بهداشت به عنوان یک مقام رسمی جمهوری اسلامی می‌گوید؛ “هر نوع تجمع بیش از دو نفر از جمله دورهمی خانوادگی یا اجتماع مذهبی و ملی، باعث افزایش انتقال و افزایش مرگ و میر می‌شود”.

به همین دلیل، دولت، استان‌‌های تهران و البرز و کل ادارات این دو استان به مدت ۶ روز تعطیل کرد. با این وصف؛

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با کمال پررویی و قلدری اعلام می‌کند؛ “امسال اجازه تعطیلی هیچ هیاتی را نخواهیم داد و جلوی ممانعت برگزاری آیین‌های دینی به ویژه روضه‌های خانگی نیز خواهیم ایستاد”.

مراسم مسلمیه را که بجز درآمدافزایی برای یک صنف خاص هیچ نفعی برای اسلام و مبنای تاریخی ندارد برگزار می‌شود!

احمد خاتمی عضو شورای نگهبان گفته است؛ “مجلس گرامیداشت شهدا به معنای زنده نگهداشتن فرهنگ عاشورا است، اینگونه مجالس باید بیشتر برگزار شود و حتی وجود ویروس کرونا نتواند مانع برگزاری این مجالس شود”.

با اینکه رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از غیبت بیش از ۴۰درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در اولین روز آزمون خبر داده که از بیم ابتلاء به کرونا صورت گرفته است، وزرای مربوطه اصرار دارند که حتما کنکور ۷۰۰هزارنفری در تهران برگزار شود!

در کدامیک از کشورهای دنیا این‌همه پارادوکس در پندار، گفتار و کردار و بی‌مسئولیتی در برابر جان و سلامتی مردم وجود دارد؟
در کدام کشور این همه هرج و مرج و این‌قدر شیر تو شیر و هرکه به هرکی است؟ و بالاخره کجای دنیا عالیترین مقام یک کشور در جزئی‌ترین امور دخالت کرده اما در چنین مواردی که جان میلیون‌ها نفر بخاطر بلاهت، حماقت و خودسری بعضی از افراد در مخاطره قرار دارد، سکوت اختیار کرده و با کسانی که سلامتی و جان مردم را بخطر می‌اندازند قاطعانه برخورد نمی‌کند!؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.