سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام زهرا رهنورد از زندان اختر: پاره‌ای از قلبمان در آتش سوگ خواهرمان می‌سوزد و پا...

پیام زهرا رهنورد از زندان اختر: پاره‌ای از قلبمان در آتش سوگ خواهرمان می‌سوزد و پاره‌ای دیگر در سوگ جوانان پرپر شده معترض به بی‌عدالتی و ناکارامدی حاکمیت و کدام عزاداری تلخ تر از این!

چکیده :سرکوب ملت و کرونا همچنان قربانی می‌گیرند. و دریغا و افسوس که سوگ خواهرمان زهیدا کاظمی، آن بانوی پارسا و خویشتن‌داری که علی رغم سابقه طولانی در مبارزه با ظلم و تلاش بی‌امان در راه فرهنگ و دانش و هنر، فروتنانه و بی‌ادعا نماد دفاع از حق و روا داری بود؛ هم زمان شده با سرکوب و خشونت حاکمیت علیه درخواست‌های به حق مردم محروم و معترض خوزستان زرخیز و سایر شهرهای...


زهرا رهنورد که بیش از یازده سال است به همراه همسر خود میرحسین موسوی در زندان اختر محبوس است در پیامی ضمن اعلام سپاس خود و میرحسین از محبت و همدردی مردم ایران در سوگ از دست دادن خواهر خویش خانم زهیدا کاظمی با اشاره به خشونت حاکمیت علیه درخواست‌های به حق مردم محروم و معترض خوزستان زرخیز و سایر شهرهای میهن، به سرکوب جوانان پرپر شده معترض به بی‌عدالتی و ناکارامدی حاکمیت اعتراض کرد.

به گزارش کلمه، متن این پیام از زندان اختر به شرح زیر است:

به نام خداوند بخشنده مهربان

سرکوب ملت و کرونا همچنان قربانی می‌گیرند. و دریغا و افسوس که سوگ خواهرمان زهیدا کاظمی، آن بانوی پارسا و خویشتن‌داری که علی رغم سابقه طولانی در مبارزه با ظلم و تلاش بی‌امان در راه فرهنگ و دانش و هنر، فروتنانه و بی‌ادعا نماد دفاع از حق و روا داری بود؛ هم زمان شده با سرکوب و خشونت حاکمیت علیه درخواست‌های به حق مردم محروم و معترض خوزستان زرخیز و سایر شهرهای میهنمان آنچنان که پاره‌ای از قلبمان در آتش سوگ خواهرمان می‌سوزد و پاره‌ای دیگر در سوگ جوانان پرپر شده معترض به بی‌عدالتی و ناکارامدی حاکمیت و کدام عزاداری تلخ تر از این.

اینک در نهایت سوز و اندوه من و میرحسین موسوی سپاسگزاری می‌کنیم از همه مردم عزیزمان دوستان و آشنایان و یاران در داخل و خارج کشور و خانواده‌های شهدا، سروران و علما و اندیشمندان و هنرمندان، جمعیت‌ها و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی و ادبی و ورزشی و روزنامه‌نگاران، انجمن‌ها و تشکل‌های زنان و مادران صلح و همه مهربانان که با دلجویی‌های خود، ما را در این مصیبت تنها نگذاشتند.

با آرزوی غفران الهی و با التماس دعا
زهرا رهنورد


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.