سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیهٔ مشترک جمعی از تشکل‌های دانشجویی پیرو وقایعِ در حال وقوع در خوزستان...

بیانیهٔ مشترک جمعی از تشکل‌های دانشجویی پیرو وقایعِ در حال وقوع در خوزستان

چکیده : دیگر این شمایید که یا می‌آموزید از گذشتگانتان و تا امواج سهمگین خشم این مردم تشنه‌لب، دیوارهای سست و ترک‌برداشته‌تان را از میان برنداشته به حل مشکلات مردم این دیار همت می‌گمارید و مرهمی می‌شوید بر آلام مردم این سرزمین و یا به عنوان ظالمان و ستمکاران در آینده یاد خواهید...


پیامبر صلی الله علیه و آله:

‏إِنَّ النّاسَ إِذا رَأَوُا الظّالِمَ فَلَمْ یَأْخُذوا عَلى یَدَیْهِ أَوْشَکَ أَنْ یَعُمَّهُمُ اللّه بِعِقابٍ مِنْهُ.

مردم آنگاه که ظالم را ببینند و او را بازندارند، انتظار مى‌رود که خداوند همه را به عذاب خود گرفتار سازد. [نهج الفصاحه]

‏ می‌نویسیم خطاب به آنان که از غم نان مردم تا سوگ پرپر شدن عزیزانمان در آسمان را، با باتوم و گلوله پاسخ دادند. خطاب به آنان که گویی راهی جز سرکوب نمی‌شناسند.

‏ برای آنان که «و بلغ‌ ما بلغ» گویان دستور تیر می‌دهند و آسفالت داغ خیابان‌ها و دیوار سرد زندان‌ها را به خون برادران، خواهران و کودکانمان آغشته می‌سازند. خطاب به آنان که چند صباح دیگر برای تشنگی سیدالشهدا و یارانش دسته‌های عزا راه می‌اندازند؛
ولی مردم تشنه‌لب خوزستان را دسته‌دسته، عزادار عزیزانشان می‌کنند. علی‌اکبرها و علی‌اصغرها را پرپر می‌کنند و تاریخ کربلا را این بار پیش از محرم در این سوی مرز تکرار می‌کنند. از آنان می‌پرسیم که تا کی قرار است گلوله پاسخی باشد برای تمام ناکارآمدی‌ها و بی‌کفایتی‌ها؟

‏ می‌نویسیم تا قبل از آنکه فاجعه عظیم‌تر شود؛ شاید یکبار هم که شده پاسخی جز دار و درفش به‌ اعتراضات ‌مردمی بدهید که هشت سال برای این مرز و بوم جان‌فشانی کردند. به راستی سزای مردمی شریف چنین است؟

‏ مردمی که دیگر نه غم گم‌شدن رأی و غم نان، که غم تشنگی و بی‌آبی دارند.

می‌نویسیم تا شاید به اینترنت‌های قطع‌شده، خشاب‌های پر شده و به زمین انداختن جوانانمان، یکی پس از دیگری، پایان دهید و در نهایت آنان را مشتی اوباش و عنصر بیگانه خطاب نکنید.

دیگر این شمایید که یا می‌آموزید از گذشتگانتان و تا امواج سهمگین خشم این مردم تشنه‌لب، دیوارهای سست و ترک‌برداشته‌تان را از میان برنداشته به حل مشکلات مردم این دیار همت می‌گمارید و مرهمی می‌شوید بر آلام مردم این سرزمین و یا به عنوان ظالمان و ستمکاران در آینده یاد خواهید شد.

‏ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف
‏انجمن اسلامی دانشجویان آزادی‌خواه دانشگاه شهید بهشتی
انجمن اسلامی دانشجویان پیشرو دانشگاه تربیت مدرس
‏انجمن اسلامی رویش دانشگاه علم و صنعت
‏انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی
‏مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر
‏انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.