سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام مصطفی تاجزاده به زهرا رهنورد...

پیام مصطفی تاجزاده به زهرا رهنورد

چکیده :حق حاکمیت ملی، نهادهای مدنی نیز از تعرض انتصابیون مصون نمانده است. بیش از سه سال است که تعدادی از فعالان محیط زیست را باوجود اعلام وزارت اطلاعات مبنی بر بی‌گناهی آنان، بدون هیچ توضیحی در زندان نگه داشته‌اند. یک جمعیت خیریه مستقل را برنمی‌تابند و تیغ نظارت استصوابی را اخیرا بر گردن سازمان نظام پزشکی نهاده و استقلال کانون وکلا را هدف...


سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

مصیبت فقدان خواهر گرامیتان خانم ضحی کاظمی را به محضر شما تسلیت عرض می‌کنم. برای آن مرحومه آرزوی رحمت و غفران الهی و برای سرکارعالی و خانواده محترم آرزوی صبر و شکیبایی دارم.

فقدان هر عزیزی از خانواده شما بزرگواران برای ما دو بار جای سوگواری دارد. نخست از بابت از دست دادن آن عزیز و شراکت در غم شما و دوم از بابت یادآوری ستمی که سالهاست بر عزیزان جانمان در حصر غیرقانونی می‌رود.

سوگواری بزرگ‌تر گستاخی مهندسان انتخابات در نقض کامل حق حاکمیت ملی و هدم جمهوریت و تلاش برای استحاله جمهوری اسلامی به امارت اسلامی است. عزم جزم کرده‌اند تا آنچه از حقوق شهروندی مانده است را با جاروی استصواب بروبند و سرخوش از پیروزی در مسابقات یک اسبه و با تحقیر ملت حکومت یک‌دست را دائمی کنند.

مهندس موسوی عزیز می‌گفت در پیروزی ما هیچ‌کس شکست نمی‌خورد و اینان، در نقطه مقابل پیروزی خود را در شکست اکثریت و بی‌اعتبارکردن ملت می‌دانند. اینان بسیار کوشیدند که امید میلیون‌ها ایرانی برای تغییر را به یاس مبدل کنند و با حصر رهبران تغییرخواهی، در جایگاه مدعیان تغییر بایستند، بدون آنکه به روی خود بیاورند که آنچه باید تغییر کند، در درجه نخست رابطه ارباب و رعیتی حکومت با ملت است.

افزون بر حق حاکمیت ملی، نهادهای مدنی نیز از تعرض انتصابیون مصون نمانده است. بیش از سه سال است که تعدادی از فعالان محیط زیست را باوجود اعلام وزارت اطلاعات مبنی بر بی‌گناهی آنان، بدون هیچ توضیحی در زندان نگه داشته‌اند. یک جمعیت خیریه مستقل را برنمی‌تابند و تیغ نظارت استصوابی را اخیرا بر گردن سازمان نظام پزشکی نهاده و استقلال کانون وکلا را هدف گرفته‌اند.

چگونگی مقابله با شیوع بیماری کرونا در یکسال و نیم گذشته، تابلوی تمام نمای وضع کنونی مدیریت کشور است. این همان تصویری است که مهندس موسوی عزیز، در سال ۸۸ در برابر ملت ایران تشریح کرد. مدیریت شعاری، دخالت‌های نابجا و غیرتخصصی، هدررفت سرمایه‌های ملی در دست افراد بی‌کفایت، تعدد مراکز تصمیم‌گیری و …. و نهایتا تحمیل همه هزینه‌های مترتب بر نواقص فوق بر گرده ملت ایران.

به باور من تداوم حصر شما عزیزان، نماد تداوم یک چرخه باطل است. نماد نبود حاکمیت قانون و غیبت عقلانیت و عدالت در اداره امور کشور است. تقارن این حصر ظالمانه و غیرقانونی با از دست دادن خواهر گرامی سرکارعالی و با مصائب مردم ایران موجب اندوه مضاعف دوستداران شماست.

با آرزوی سلامتی و لغو حصر شما بزرگواران و آقای کروبی عزیز و رفع مشکلات مردم

و با آرزوی آزادی همه زندانیان صنفی و سیاسی و عقیدتی از فعالان محیط زیست، دراویش گنابادی، حقوقدانان، دانشجویان، کارگران، معلمان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران.

با احترام
سیدمصطفی تاجزاده


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.