سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

مشارکت در انتخابات!

چکیده :"مشارکت" در انتخاباتی که همراه انفعال و تن دادن به شرایط تحمیلی و تخقیرآمیز باشد، و رسیدن به قدرت سیاسی را با هر روشی هرچند غیر عقلانی و غیر اخلاقی هدف قرار دهد و حتی سرمایه های ملی و نمادین اصلاحات را هزینه آن نماید، دیگر پایگاهی در میان توده نخواهد داشت و محکوم به شکست...


مصطفی معین

مطابق نمودار صفحه دوم، بیش از ۵۱ درصد مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری “مشارکت” نکرده اند و میزان آرا باطله نیز بیش از ۶ درصد از کل آرا را تشکیل می دهد!!

آیا هدف از “مشارکت” در انتخابات ریاست جمهوری چیزی جز بهره گیری از حق شهروندی برای انتخاب فرد اصلح در جهت تعیین سرنوشت خود و کشور است!؟

حال اگر ابتدا شورای نگهبان با نظارت استصوابی و به عنوان قیم ملت افرادی را تائید و معرفی کند، دیگر انتخاباتی آزاد و قانونی و عادلانه و همراه رقابت وجود نخواهد داشت که بتوان در آن “مشارکت” نمود!

کرامت و عزت نفس انسان، حقوق شهروندی او و عقل و منطق و مصالح ملی اجازه نمی دهد که انسان ابزار فعل اقلیتی با بینش های خاص و فرا قانونی سیاسی-انتخاباتی و یا دینی قرار گیرد، موضوعی که آقای مهندس موسوی از درون زندان خانگی بر آن تاکید کرده است!

“مشارکت” در انتخاباتی که همراه انفعال و تن دادن به شرایط تحمیلی و تخقیرآمیز باشد، و رسیدن به قدرت سیاسی را با هر روشی هرچند غیر عقلانی و غیر اخلاقی هدف قرار دهد و حتی سرمایه های ملی و نمادین اصلاحات را هزینه آن نماید، دیگر پایگاهی در میان توده نخواهد داشت و محکوم به شکست است!

اکنون فرصت مغتنمی برای بازگشت داوطلبانه به عرصه عمومی، تلاش در جهت شناخت بهتر مسائل و مشکلات اجتماعی و ارائه راه حل های علمی و کارشناسانه برای رفع آنها و در در واقع ادای دین به ملت فراهم آمده است، بیش از این نباید فرصت سوزی کرد!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.