سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مشاور کاخ سفید: برای احیای برجام رهبر ایران باید تصمیم بگیرد...

مشاور کاخ سفید: برای احیای برجام رهبر ایران باید تصمیم بگیرد

چکیده :مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید هنوز راه درازی تا توافق نهایی، از جمله درباره تحریم‌ها و تعهداتی که ایران باید به اجرای کامل آنها بازگردد در پیش...


مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید هر کس رئیس جمهوری ایران باشد تصمیم گیرنده نهایی درباره برجام رهبر جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جیک سولیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید یک‌شنبه سی‌ام خرداد با اشاره به اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران تاکید کرد، این که شخص آ یا شخص ب رئیس جمهور باشد اهمیتی کمتری دارد تا این که آیا رژیم ایران آماده است به تعهداتی برای محدود کردن برنامه‌های اتمی خود گردن بگذارد یا خیر.

مطابق برخی گزارش‌ها هیئت ایرانی اصرار دارد که آمریکا تحریم‌های اعمال شده علیه شخص آیت الله خامنه‌ای و دفتر او را لغو کند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید هنوز راه درازی تا توافق نهایی، از جمله درباره تحریم‌ها و تعهداتی که ایران باید به اجرای کامل آنها بازگردد در پیش است.

سالیوان در عین حال تاکید کرده که جهت‌گیری مذاکرات تا کنون درست بوده، فقط باید دید که آیا رهبر جمهوری اسلامی آمادگی اتخاذ تصمیم‌های سخت را دارد یا خیر.

پ.ن :
یک واقعیت تلخ در مورد مذاکرات وین

پدرام سلطانی فعال اقتصادی:‏زیان تأخیر در توافق در ‎#مذاکرات_وین برای اقتصاد کشور، روزانه اقلاً ۱۰۰ میلیون دلار است. علیرغم اینکه توافق بر سر برداشته شدن تحریمهای تجاری و اقتصادی هفته‌هاست که صورت گرفته، اقتصاد را معطل خروج این و آن از لیست تحریمیها کرده‌اند.راستی، معیشت مردم هم مهم است؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.