سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ابر و باد و مه و خورشید و فلک

چکیده :گاهی باید نظاره‌گر بود. شرایط اجتماعی، اکنون برای یک دگردیسی و اصلاحات ساختاری و تاریخی فراهم است؛ اما دو مانع پیش روی اصلاحات است: اول، مقاومت و ناباوری بخشی از جامعه که همچنان در انتظار معجزه هزاره‌سوم و منجیان پرهیاهویی هستند که هنوز عیار و توان‌شان بر آنها عیان نشده است. مانع دوم، فقر آگاهی مردم است که همچنان منتظرند پیشاهنگان و رهبرانی کاریزما آنها را از چاه سردرگمی نجات...


مجید یونسیان

از راهیبابی احتمالی آقای رئیسی به ساختمان پاستور نگران نباشید. ابر و باد و مه و خورشید و فلک، همه را به‌کار گرفته‌اند تا این‌بار رئیس‌جمهوری در طراز اصولگرایی مقتدر و منجی داشته باشند.

برخی دوستان ابراز نگرانی می‌کنند و با اعلان تاکتیک “رای اعتراضی” دیگران را ترغیب می‌کنند که به رقیب رئیسی رای دهند. اما این تاکتیک به دو دلیل، غلط و بی‌اثر است:

اول اینکه، رقیب آقای رئیسی قادر به مقابله با “ابر و باد و مه و خورشید و فلک” نیست و دوم اینکه، اگر هم چنین توفیقی یابد، راهش در آینده هموار نیست؛ لذا عاقلانه نیست که آب در هاون بکوبیم.

گاهی باید نظاره‌گر بود. شرایط اجتماعی، اکنون برای یک دگردیسی و اصلاحات ساختاری و تاریخی فراهم است؛ اما دو مانع پیش روی اصلاحات است:

اول، مقاومت و ناباوری بخشی از جامعه که همچنان در انتظار معجزه هزاره‌سوم و منجیان پرهیاهویی هستند که هنوز عیار و توان‌شان بر آنها عیان نشده است.

مانع دوم، فقر آگاهی مردم است که همچنان منتظرند پیشاهنگان و رهبرانی کاریزما آنها را از چاه سردرگمی نجات دهند.

این دو مانع با صبوری مردم و هوشمندی روشنگران به‌زودی از پیش پای جامعه برداشته می‌شود. به‌طور قطع، ریاست آقای رئیسی بر قوه‌مجریه تسهیل‌کننده راه اصلاحات و تغییرات بزرگ است و از این باب، نباید هراس داشت…

منبع: راهبرد


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.