سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شجاعت رویارویی با میرحسین در حصر را هم‌ ندارند...

شجاعت رویارویی با میرحسین در حصر را هم‌ ندارند

چکیده :مخالفینش سال۸۸ را فرصت و بهانه خوبی یافتند. حتی اگر حوادث سال ۸۸ هم نبود، برای زدن میر حسین بهانه دیگری می ساختند.تاریخ نخبه کشی ایران بر این داعیه گواه می دهد.در این سال،مخالفینش یقین داشتند که با حضور کسی همچون احمدی نژاد که حاضر است اخلاق و وجدان را زیر پا گذارد و بر بزرگان بتازد و با دروغ بی حیثیت شان کنند،زمینه کاملا مهیای عقده گشایی می باشد.احمدی نژاد هم کم...


محمد شفیعی

سال۸۸ هیچگاه به فراموشی سپرده نخواهد شد و نام میرحسین ،پرچمدار جنبش عدالت طلبی و آزادی خواهی ، ستاره درخشانی بر تارک تاریخ ایران به یادگار می ماند.میرحسین ،خود ،دلایل آمدنش را کمال و تمام گفته و نیازی به نقلش نیست.اما تاج زاده ،در مناظره اش با زاکانی،حقیقتی را فاش کرد که در واقع ،پاسخی به چرایی نیامدن مهندس موسوی به صحنه سیاست ورزی عملی از سال ۶۸ تا ۸۸ بوده است.میرحسین که از سال ۶۸ تا ۸۸،بدور از سیاست ورزی رسانه ای،در مقام سیاست ورزی عالمانه،به عنوان مشاور امین و حکیم برای دولت خاتمی نقش ایفا می نمود، بر اساس گفته های تاج زاده،در دو مقطع ۷۶ و ۸۴ قصد ورود به انتخابات ریاست جمهوری را داشته که به دلیل ممانعت و پیام مخالفت بیت رهبری،منصرف شد؛چراکه،می خواست برای خدمت بیاید نه برای جنگیدن.

نام میرحسین آن اندازه بزرگ و در بین مردم ،به خصوص نسل اول انقلاب،محبوب و همچنین، حمایت امام از وی به قدری بود که عقده و کینه ای از میرحسین را در دل مخالفانش برجای نهد و سایه سنگین محبوبیتش را همیشه احساس کنند و بدنبال فرصت و زمانه ای برای بی اعتبار کردنش باشند.عداوت آنان هم عریان بود که از سال۶۸به بعد در رسانه میلی که از هر بقال و بزاز و سردارپساجنگی، برای روایت جنگ دعوت می کردند،نامی از میرحسین به عنوان نخست وزیر موفق دوران جنگ به میان نمی آمد.قدردانی از وی که بماند.

مخالفینش سال۸۸ را فرصت و بهانه خوبی یافتند. حتی اگر حوادث سال ۸۸ هم نبود، برای زدن میر حسین بهانه دیگری می ساختند.تاریخ نخبه کشی ایران بر این داعیه گواه می دهد.در این سال،مخالفینش یقین داشتند که با حضور کسی همچون احمدی نژاد که حاضر است اخلاق و وجدان را زیر پا گذارد و بر بزرگان بتازد و با دروغ بی حیثیت شان کنند،زمینه کاملا مهیای عقده گشایی می باشد.احمدی نژاد هم کم نگذاشت و توانست با شیوه های غیرانسانی اش،برای لحظاتی موجبات انبساط خاطر آقایان را فراهم و لبخند ملیحانه و رضایتمندانه بر لبانشان بنشاند.

افزایش درآمدهای نفتی،رفتارهای عوام فریبانه و هماهنگی و حمایت تمامی نهادهای حاکمیتی انتصابی و اجرایی و بالاخره ایمان به این تحلیل که میرحسین به سبب دوری ۲۰ساله از سیاست ورزی اجرایی و رسانه ای،قادر به ارتباط با نسل جدید و شکست دولت مستقر نیست،اعتماد به نفس آنان را برای سناریوی بی اعتبارسازی مهندس موسوی دوچندان کرد.اما زمانی که دریافتند به روال عادی نمی توانند به آن هدف دست یابند،مزورانه و زورگویانه،آن صحنه آرایی خطرناک را رقم زدند که میر حسین با سلوک و روش حسینی تسلیم آن نشد و شد آنچه که همگان میدانند. گذشته از اختلافات در اندیشه ،به سبب وقایع تاریخ دهه ۶۰ ،عقده و کینه دشمنانش التیام نمی یابد و هنوز شجاعت رویارویی با میرحسین در حصر را هم‌ ندارند. الان هم در هر فرصتی عقده گشایی می کنند چرا؟ چون نام میرحسین دیگر اسم نیست،رسم و مکتب حی و حاضر عدالت طلبی و آزادی خواهی است.

*تیتر انتخاب کلمه است


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.