سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۹ ماه حبس به جرم خلق آثار هنری با موضوع اعتراضات آبان ۹۸...

۹ ماه حبس به جرم خلق آثار هنری با موضوع اعتراضات آبان ۹۸

چکیده :دادگاه با استناد به مدارکی از قبیل "تهیه نقاشی‌های تحریک‌آمیز در ارتباط با اغتشاشات آبان ۹۸ که متهم از آنها به عنوان آبان خونین نام برده" و همچنین "انتساب مطالب موهن به ریاست دادگاه قضا که موجب بدبینی مردم می‌شود" این حکم را صادر کرده...


‌به گزارش هرانا، امین ماسوری، هنرمند ساکن خرم‌آباد به جرم خلق آثار هنری با محوریت اعتراضات آبان ۹۸ به ۹ ماه حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شده است.

آقای ماسوری در آذر ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی در خانه‌اش بازداشت شد و دو ماه بعد با قرار وثیقه آزاد شد. بعضی وسایل شخصی او از جمله آثار هنری او توسط ماموران امنیتی ضبط شد.

او در دادگاه بدوی به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس و جزای نقدی محکوم شده بود که دادگاه تجدید نظر حکم او را به ۹ ماه حبس تقلیل داد.

دادگاه با استناد به مدارکی از قبیل “تهیه نقاشی‌های تحریک‌آمیز در ارتباط با اغتشاشات آبان ۹۸ که متهم از آنها به عنوان آبان خونین نام برده” و همچنین “انتساب مطالب موهن به ریاست دادگاه قضا که موجب بدبینی مردم می‌شود” این حکم را صادر کرده است.

آقای سوری پیش از این، در سال ۹۷ هم با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری مجموعا به ۲۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که بعد از گذراندن چند ماه از دوران محکومیت خود به دنبال شیوع ویروس کرونا و صدور بخشنامه عفو آزاد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.