سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

صدا و سیما و جنگ در نوار غزه

چکیده : آنچه جریان دارد به هیچ وجه جنگی برابر نیست زیرا هزار موشک و راکتی که حماس شلیک کرده، تلفات مالی و جانیِ قابل توجهی به جا نگذاشته اما بمباران اسرائیل، بیشتر زیربناهای نظامی و امنیتی و مالی حماس و جهاد اسلامی را تا مرز نابودی کامل تخریب کرده و تعدادی از کادرهای رده بالای نظامی آنها را به قتل رسانده...


احمد زیدآبادی

صدا و سیما تحولات جنگ بین حماس و اسرائیل را به نحوی پوشش می‌دهد که انگار پیروزی قطعی با حماس و اسرائیل هم در یک قدمی فروپاشی و نابودی کامل است.

لابد هر کس هم به این نوع خبررسانی ایراد بگیرد فوراً به ضدیت با فلسطینی‌ها و طرفداری از اسرائیل متهم می‌شود!

واقعیت این است که تاکنون حماس حدود هزار راکت و موشک به سمت شهرهای مختلف اسرائیل شلیک کرده و در مقابل اسرائیل ششصد هدف را در نوار غزه بمباران کرده است.

با این حال، آنچه جریان دارد به هیچ وجه جنگی برابر نیست زیرا هزار موشک و راکتی که حماس شلیک کرده، تلفات مالی و جانیِ قابل توجهی به جا نگذاشته اما بمباران اسرائیل، بیشتر زیربناهای نظامی و امنیتی و مالی حماس و جهاد اسلامی را تا مرز نابودی کامل تخریب کرده و تعدادی از کادرهای رده بالای نظامی آنها را به قتل رسانده است.

ظاهراً بی‌دلیل نیست که بسیاری از ایرانی‌ها نسبت به مسئلۀ فلسطین تا بدین پایه بی‌تفاوت شده‌اند. بخشی از این ماجرا به همین گونه اطلاع‌رسانی مربوط می‌شود! وقتی به مخاطبان القاء می‌شود که طرف اسرئیلی ضعیف و رو به مرگ و در عوض طرف فلسطینی بسیار قوی و در حال پیروزی است، آنها هم لابد فکر می‌کنند که طرف قدرتمند و پیروز چه نیازی به همراهی و همدلی و دلسوزی و کمک ما دارد!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.