سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وادادگی حکومتی که بزرگترین شعارش نه شرقی و نه غربی بود!...

وادادگی حکومتی که بزرگترین شعارش نه شرقی و نه غربی بود!

چکیده :وا دادن در برابر کشوری که از حیث تاریخی بیشترین صدمات را به تمامیت ارضی ایران زده و هنوز هم دست بردار نیست، واقعا مایه تأسف است. با توجه به سخنان آقای ظریف، گمان می‌کنم دایرهٔ نفوذ روسیه در کشورمان باید بسیار وسیع تر از چند موردی باشد که ایشان به آنها اشاره کرده...


بیژن اشتری

در این یکی دو روز گذشته، بعد از شنیدن فایل صوتی آقای ظریف، به قدری مات و مبهوت و عصبانی هستم که نتوانستم نظرم را برایتان بنویسم. هنوزم نمی توانم باور کنم که چطور دولت مستبد روسیه به خودش جرئت داده که دست به چنین مداخلاتی در امور داخلی و خارجی کشورمان بزند. البته برای من که سالهاست درباره امپریالیسم روسی کتاب ترجمه کرده و مطلب و مقاله نوشته‌ام، خوی استعماری این کشور، چه در دوران کمونیستی‌اش چه در دوران دزدسالاری پوتینی‌اش ،چیز چندان غریبی نیست. چیز غریب، وا دادن حکومتی است که بزرگترین افتخار و دستاوردش را «استقلال» و مهمترین شعار راهبردی سیاست خارجی اش را «نه شرقی نه غربی» می.داند.

وا دادن در برابر کشوری که از حیث تاریخی بیشترین صدمات را به تمامیت ارضی ایران زده و هنوز هم دست بردار نیست، واقعا مایه تأسف است. با توجه به سخنان آقای ظریف، گمان می‌کنم دایرهٔ نفوذ روسیه در کشورمان باید بسیار وسیع تر از چند موردی باشد که ایشان به آنها اشاره کرده است.

اگر بخش سالم و دست نخورده‌ای در حاکمیت و دولت ایران باقی‌مانده باشد قاعدتاً باید بلافاصله دستور تشکیل یک کمیتهٔ حقیقت یاب در این باره را بدهد و عوامل نفوذ دولت بیگانه را در هر لباس و مقامی که هست مشخص و به مردم معرفی کند. هر بحث دیگری جز این، صرفاً حاشیه‌روی و نپرداختن به اصل موضوع است. گفتنی ها در این باره فراوان است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.