سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پس از پیشرفت عراق، سوریه، یمن و لبنان و فلسطین هم همین است...

پس از پیشرفت عراق، سوریه، یمن و لبنان و فلسطین هم همین است

چکیده :در حالی‌که ما بابت همه تخریب‌های زمان جنگ در کشورمان، بابت خرمشهر خونین و تخریب شده‌مان، بابت شهدای مظلوم‌مان در دفاع از اهواز و آبادان و هویزه و سوسنگرد و سایر شهرها، بابت شهدایی که در حمله موشکی شبانه به مردم مظلوم شهرهایمان، بابت ده‌ها هزار مجروح شیمیایی، یک ریال از عراق تقاضای غرامت نکردیم، مبادا فشاری به آنها وارد...


رحیم قمیشی

همان موقع که ما داشتیم قرارداد نقشه راه را با چین امضا می‌کردیم که به قول دکتر ظریف چنانچه تحریم‌ها برداشته نشوند و FATF تصویب نشود، هیچ ارزش مهمی را برای ما نخواهد داشت. همان وقتی که ما داشتیم فکر می‌کردیم آیا میزان تزریق واکسن کرونا را از دو دهم درصد می‌توانیم به سه دهم درصد برسانیم، همان وقتی که ما نگران نزدیک شدن اسراییل به عربستان بودیم، الکاظمی نخست وزیر عراق در رأس هیأت بلند پایه‌ای به عربستان رفت و ضمن دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد آن کشور، قرارداد جامع اقتصادی با عربستان به امضا رساند تا انشاالله با حضور فعالانه سرمایه‌ها و شرکت‌های عربستانی در عراق، شاهد شکوفایی بیشتر آن کشورها باشیم.

البته که عراق حق دارد برای پیشرفت کشورش برنامه‌ریزی بلند مدت داشته باشد.
اما…
می‌دانیم ما ۳۰ درصد انرژی عراق را تامین می‌کنیم در حالی که آن کشور حتی یک دلار بابت آن انرژی حیاتی صادراتی را به ما ندارد.

در حالی‌که ما شهدای بسیاری را در مبارزه با داعش در عراق دادیم، عربستان از هیچ کمکی به بعثی‌ها و داعشی‌ها برای خرابکاری در آن کشور مضایقه نکرد.
در حالی‌که ما بابت همه تخریب‌های زمان جنگ در کشورمان، بابت خرمشهر خونین و تخریب شده‌مان، بابت شهدای مظلوم‌مان در دفاع از اهواز و آبادان و هویزه و سوسنگرد و سایر شهرها، بابت شهدایی که در حمله موشکی شبانه به مردم مظلوم شهرهایمان، بابت ده‌ها هزار مجروح شیمیایی، یک ریال از عراق تقاضای غرامت نکردیم، مبادا فشاری به آنها وارد بیاید.
در حالی که ما مسئولیت عراق را در شهید شدن فرمانده عزیزمان قاسم سلیمانی در سفر به آن کشور را نادیده گرفتیم، عراق به سلامتی همه ما، قراردادهایی را با عربستان امضا کرد تا بزودی شرکت‌های عربستانی در عراق فعال شوند و به ما بخندند.
لابد خون عربستانی‌ها ژنتیک دیگری دارد که با وجود خیانت‌هایشان هرگز آلوده نمی‌شود!

می‌دانیم فردای سوریه هم همین است و ما شاید ناگزیر از پرداخت خسارت هم باشیم.
می‌دانیم آینده یمن و لبنان و فلسطین هم همین است.
می‌دانیم ما ملت مظلومی هستیم که سرمایه‌های پر زحمت‌مان باید صرف اموری شوند که کمترین بهره را برای ما دارد… اگر ضرر نداشته باشد!

پیوند عربستان و عراق، پیوند سوریه و ترکیه، پیوند اسراییل و امارات، پیوند قطر و عربستان مبارک‌شان…
فقط یادشان نرود ما در روزهای سختی مردم‌مان به‌خاطر بسیاری‌شان رنج‌های بسیار بیشتری بردیم! ما هزارن شهید دادیم تا آنها بهره‌اش را ببرند.

حتما آنها پیشرفت می‌کنند.
حتما ما روزهای بهتر را خواهیم دید.
حتما آینده خوب‌تر است.
فقط نمی‌دانم چطور!
تنها می‌دانم انتخابات در آن هیچ تاثیری ندارد! هیچ تاثیری.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.