سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هفده روز از اعتصاب غذای دوباره خالد پیرزاده زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ می گذ...

هفده روز از اعتصاب غذای دوباره خالد پیرزاده زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ می گذرد/ درخواست ستایش دختر ده ساله این زندانی سیاسی برای آزادی پدر

چکیده :ستایش دختر ده ساله خالد این روزها بسیار نگران حال پدرش است و با وجود مخالفت مادرش، این ویدئو را ضبط کرده و از من خواست آن را منتشر کنم تا مقامات قضائی صدای او را شنیده و حق قانونی پدرش که مرخصی درمانی است را به او بدهند و یا با آزادی مشروط او موافقت...


احمدرضا حائری

فیلم صحبت های ستایش دختر ده ساله خالد پیرزاده زندانی سیاسی را الان مادرش برایم فرستاد.

خالد از ۲۳ اسفند پس از خلف وعده مقامات قضائی و عدم رسیدگی به درخواست استفاده از آزادی مشروط و مرخصی استعلاجی برای دومین بار دست به اعتصاب غذا زد.

امروز و پس از ۱۷ روز فشار خونش ۹ روی ۷ بوده و حدود ۱۵ کیلو نیز کاهش وزن داشته است.

خالد پیرزاده جوان ورزشکاری است که سابقه قهرمانی ایران وجهان را در رشته پرورش اندام در کارنامه دارد. خالد در دوران زندان به دلیل مشکلات متعدد از ناحیه ستون فقرات و پا، به سختی حرکت کرده و یک بار پس از پیگیری های فراوان مورد عمل جراحی گرفته است و اکنون برای درمان های تکمیلی نیاز به مرخصی استعلاجی دارد، دکتر معالج لااقل بیست جلسه فیزیوتراپی پس از عمل را برای خالد تجویز کرده که انجام ندادن آن آسیب های حرکتی مادام العمری را برای او در پی خواهد داشت.

ستایش دختر ده ساله خالد این روزها بسیار نگران حال پدرش است و با وجود مخالفت مادرش، این ویدئو را ضبط کرده و از من خواست آن را منتشر کنم تا مقامات قضائی صدای او را شنیده و حق قانونی پدرش که مرخصی درمانی است را به او بدهند و یا با آزادی مشروط او موافقت کنند.

جامعه رسانه ای و فعالان حقوق بشری و به خصوص مقامات قضائی باید بدانند که اعتصاب غذای #خالد_پیرزاده از نوع اعتصاب های استانبولی نیست که تا صد روز هم طول بکشد، خالد جز آب و اندکی چای با چند قند در روز چیزی نمی خورد و علاوه بر وضعیت وخیم جسمی از نظر روحی نیز حال مساعدی ندارد؛ و در صحبتی که امروز عصر با او داشتم، صدای بسیار ضعیفش از حال نامساعدش حکایت داشت.

بی توجهی به اعتصاب غذای #خالد_پیرزاده می تواند فاجعه دیگری را در زندان به وجود آورد.

ورای موضوع آزادی مشروط که اعطای آن در اختیار قاضی است، مرخصی استعلاجی حق خالد است و خودداری از اعزام وی به مرخصی استعلاجی پایمال کردن قانون است.

امیدوارم به زودی دل ستایش ده ساله با دیدن پدر شاد شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.