سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بیانیه یک کاندیدای خیالی

چکیده : من آمده‌ام و قول می‌دهم با مذاکرات سازنده و عزتمندانه با همه دولت‌های جهان، از حقوق شما دفاع کنم، من با آمریکا با شجاعت مذاکره می‌کنم، من معاهدات متوقف شده را با احترام و کرامت احیا می‌کنم، من اجازه باز شدن سفارت آمریکا را بدون شک می‌دهم، همینطور عربستان و هر کشور دیگری را و با تمام وجود در برابر هر تهدیدی که به مناطق دیپلماتیک و بر حق کشورها وارد شود...


رحیم قمیشی

“مردم سختی کشیده ایران عزیزم!
من آمده‌ام و به شما قول می‌دهم جز در چارچوب قانون اساسی و خواست اکثریت شما مردم، برنامه‌هایم را تنظیم نکنم.

مردم شریف کشور پر افتخارم!
من آمده‌ام تا جلوی هر بی‌قانونی را از طرف هر کسی باشد، بگیرم و تا سر حد جانم در این خصوص بایستم.
مردم خوب سرزمینم!
من آمده‌ام تا شما را عزتمند کنم و نشان دهم رأی و خواست و اراده شماست که کشور را می‌سازد، نه هیچ اراده و دستور و حکم دیگری، و به شرافتم قسم می‌خورم لحظه‌ای از منافع شما عقب ننشینم.

مردم صبور و دوست داشتنی وطنم!
من آمده‌ام و قول می‌دهم با مذاکرات سازنده و عزتمندانه با همه دولت‌های جهان، از حقوق شما دفاع کنم، من با آمریکا با شجاعت مذاکره می‌کنم، من معاهدات متوقف شده را با احترام و کرامت احیا می‌کنم، من اجازه باز شدن سفارت آمریکا را بدون شک می‌دهم، همینطور عربستان و هر کشور دیگری را و با تمام وجود در برابر هر تهدیدی که به مناطق دیپلماتیک و بر حق کشورها وارد شود می‌ایستم.

مردم!
من متعهد می‌شوم هر هفته یک بار، به طور زنده، صادقانه، و بدون مخفی‌کاری و ملاحظه‌کاری به شما گزارش بدهم و بگویم چه چیزی مانع کارهای مثبتم است، من با اتکا به رأی و حضور شما تمام موانع را برطرف خواهم کرد.

مردم با هوش و دلسوز کشورم!
من قسم می‌خورم تا زمانی که یک فقیر در کشور خودمان باشد، تا زمانی که یک معلول نیازمند داشته باشیم، تا زمانی که یک روستایی بدون آب، بهداشت یا اموزش و امنیت داشته باشیم، اجازه ندهم یک ریال از منابع کشورم به سایر کشورها و گروه‌های خارجی سرازیر شود.
من قسم می‌خورم مطابق قانون، همه قومیت‌ها را ارج بگذارم، همه مذاهب و عقاید را حرمت بگذارم و از توانایی همه دلسوزان کشور برای آبادانی آن استفاده کنم. من همه نظامی‌ها را از مداخله در امور اقتصادی و فرهنگی و سیاسی باز دارم ولو به قیمت جانم تمام شود. ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی تنها در چارچوب مقررات نظامی خود باید انجام وظیفه کنند و هیچکدام حق ندارند خود را بالاتر از منتخبین مردم بدانند.

مردم عزیز و وفادارم!
من قول می‌دهم تمام مساعی خود را به کار بگیرم تا همه ایرانیان عزیز از هر جای دنیا بخواهند بتوانند به کشور برگردند، و برای سرافرازی ایران سرمایه‌گذاری کنند، تلاش کنند، و از مواهب کشورشان لذت ببرند، جوانان را ترتیبی خواهم داد، صنعت، کشاورزی، گردشگری، درمان، آموزش، و علم در کشور ارتقا یابد.

مردم!
من واکسن کرونا را به وفور وارد خواهم کرد، سازنده‌اش هر کشوری باشد، تنها به شرط آنکه کارشناسان درمانی کشور آن را تأیید کنند. من زیر بار هیچ دستور غیرکارشناسی از هیچ ناحیه‌ای، نمی‌روم.

مردم وفادار و بزرگ کشورم!
من با اتکا به رأی و حمایت شما، نه تنها حصرهای غیرقانونی را خاتمه خواهم داد، زندانیان عقیدتی را آزاد خواهم کرد، اینترنت نامحدود و بدون فیلتر را برای شما تسهیل کرده، مطبوعات را آزاد خواهم گذاشت تا هر فسادی در دولتم و یا هر ارگانی را افشا نمایند، جایزه تعیین خواهم کرد تا برای افشای فساد مالی به افشاگر پاداش خوبی داده شود.

مردم!
من آمده‌ام تا آنچه شما می‌خواهید ولو با عقاید و علاقه‌های من در تضاد باشد اجرا شود، من زمینه‌های برگزاری رفراندوم را که حق شماست فراهم می‌کنم، من نمی‌گذارم احدی در کارهایم دخالت کند به هر بهانه‌ای، و چنانچه دخالت غیرقانونی صورت بگیرد بلافاصله به شما گزارش بدهم…

مردم… اما!
یک شرط مهم دارد؛
برای سختی‌های راه آماده باشید. این اهداف بدون تحمل سختی و مرارت به‌دست نمی‌آیند.
قول دهید پس از رأی دادن به من صحنه را ترک نکنید. در مقابله با خلاف‌ها، پشتیبان من و دولت‌تان باشید، نگذارید خودم یک قدم خلاف بردارم، نگذارید قول‌هایم را فراموش کنم. نگذارید منافع شخصی و‌خودخواهی بر من غلبه کند و در صورت لزوم با شمشیر قانون و بدون ترس کجی‌هایم را راست کنید.

مردم!
من با شما پیمان می‌بندم تا آخر با شما باشم.
من جانم را در این راه می‌دهم، حصر را می‌پذیرم، هزاران مثل من در این کشور هست، مهم آنست که شما بخواهید، بایستید و خود را، حقوق‌تان را و قدرت‌تان را باور کنید.

دست در دست هم بدهید و منتخب واقعی خود را تعیبن کنید.
من پای این وعده‌هایم را امضا می‌کنم و چنانچه تا یک سال نتوانم آنها را انجام دهم، پس از دادن گزارش با افتخار استعفایم را تقدیم شما می‌کنم.

امضا
کاندیدای ریاست جمهوری…”

اگر چنین کاندیدایی «صادق، نه دروغگو» اجازه حضور پیدا کند، چرا من انتخابات را تحریم کنم!؟
با افتخار در ان شرکت می‌کنم و به او رأی می‌دهم.
اما اگر بخواهید مرا بین چند کاندیدای سفارشی و ترسو و تابع مخیر کنید،‌ مسلما عزتم اجازه نمی‌دهد، رأی با ارزشم را تقدیم آنها کنم.
با احترام
یک شهروند این کشور ستمدیده


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.