سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احضار و تهدید فعالان توییتری؛ از تحریم انتخابات و رای ندادن ننویسید...

احضار و تهدید فعالان توییتری؛ از تحریم انتخابات و رای ندادن ننویسید

چکیده :کاربر توییتری دیگری که طی مدت یک ماه اخیر با تماس تلفنی ماموران امنیتی به دادسرای امنیت شهید مقدس (اوین) احضار شده است عنوان کرده که در تمام مدت بازجویی مدام تهدید می‌کردند که در مورد تحریم انتخابات، رای بی رای و رای ندادن چیزی ننویسی و اگر مطلبی بنویسی یا منتشر کنی بازداشتت می‌کنیم و برایت گران تمام...


یک منبع آگاه از احضار ده‌ها تن از کاربران فعال در توییتر توسط نهادهای امنیتی خبر داد. موضوع این احضارها که با تهدید این فعالان همراه بوده ، حول محور انتخابات ۱۴۰۰ و تحریم آن رخ داده است.

یکی از این فعالان توییتری که توسط نهادهای امنیتی احضار و تهدید شده است در گفتگو با کلمه عنوان کرد که در ابتدا از طریق تماس تلفنی و با تهدید به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار شده است، وی در ادامه می‌گوید: «زمانی که از شخص تماس گیرنده (مامور امنیتی) برگ احضاریه و مشخصات درخواست کردم با لحنی تند و تهدیدآمیز به من گفت اگر نیایی، ما می‌آییم و تو گونی می‌بریمت و برایت بد تمام می‌شود»

کاربر توییتری دیگری که طی مدت یک ماه اخیر با تماس تلفنی ماموران امنیتی به دادسرای امنیت شهید مقدس (اوین) احضار شده است عنوان کرده که در تمام مدت بازجویی مدام تهدید می‌کردند که در مورد تحریم انتخابات، رای بی رای و رای ندادن چیزی ننویسی و اگر مطلبی بنویسی یا منتشر کنی بازداشتت می‌کنیم و برایت گران تمام می‌شود.

این منبع آگاه می‌گوید عمده این احضارها حدودا از یکماه پیش شروع شده و همه فعالان و کاربران توییتری احضار شده تهدید شده اند که اگر در مورد تحریم انتخابات مطلبی منتشر کنند بازداشت خواهند شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.