سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تمام مدارک پزشکی را به دادگاه دادیم اما هیچ چیزی را قبول نکردند و پنج سال زندان برا...

تمام مدارک پزشکی را به دادگاه دادیم اما هیچ چیزی را قبول نکردند و پنج سال زندان برای سیامک دادند

چکیده :یک هفته بود از آسایشگاه آورده بودیم که او را گرفتند. ما تمام مدارک پزشکی و پرونده‌هایش در بیمارستان روزبه، امین‌آباد، بهزیستی و آسایشگاه را به دادگاه دادیم اما هیچ چیزی را قبول نکردند و پنج سال زندان برای سیامک...


مادر سیامک مقیمی از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ گفته فرزندش در حالی به پنج سال زندان محکوم شده که پیش از بازداشت در آسایشگاه روانی بستری بوده است. او در گفت‌وگو با رادیو فردا همچنین می‌گوید سیامک مقیمی که بیش از یک سال است در زندان به سر می‌برد، به دلیل بیماری شدید، وضعیت خوبی ندارد.

سیامک مقیمی، ۲۵ ساله از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به پنج سال زندان محکوم شده. این حکم در حالی صادر شده که براساس ماده ۱۴۹ قانون مجازات اسلامی کسانی که دچار بیماری روانی هستند، فاقد مسئولیت کیفری هستند.

خانم مقیمی در مورد شرایط بازداشت فرزندش گفته: «یک هفته بود از آسایشگاه آورده بودیم که او را گرفتند. ما تمام مدارک پزشکی و پرونده‌هایش در بیمارستان روزبه، امین‌آباد، بهزیستی و آسایشگاه را به دادگاه دادیم اما هیچ چیزی را قبول نکردند و پنج سال زندان برای سیامک دادند»

‏ پدر ⁧سیامک مقیمی⁩ هم جانباز اعصاب و روان است که تنها امتیازش از این حکومت، تبدیل پسر به یک بیمار اعصاب و روان بوده، با آزار و اذیت در زندانهای حکومت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.