سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » الان با ‎سیامک مقیمی از ‎زندانیان اعتراضات آبان که بیماری اعصاب و روان دارد و دیش...

الان با ‎سیامک مقیمی از ‎زندانیان اعتراضات آبان که بیماری اعصاب و روان دارد و دیشب خودزنی کرده بود صحبت کردم، پرسیدم چرا خودزنی کردی؟

چکیده :این در حالی است که سیامک بیش از ۱۴ ماه است که زندانی است، و سابقه ‏بستری در دو بیمارستان اعصاب و روان امام سجاد و امین آباد پیش از بازداشتش را دارد، همه مسوولین ‎دادسرای امنیت اوین و زندان هم در جریان پرونده سیامک هستند، و می‌دانند که او مبتلا به چند بیماری مختلف اعصاب و روان...


گفت ‎میرزاآقائی(رئیس بند ‎زندانیان سیاسی در ‎زندان تهران بزرگ) آمده بود داخل بند بهم گفته: “بیرون رفتنت از اینجا دست منه و تا من “حسن اخلاقت” را تایید نکنم، همینجا مهمون خودمونی و منم آسمون به زمین بیاد حسن اخلاقت را تایید نمیکنم” چند ساعت بعد سیامک خودزنی کرده و با دوازده بخیه ‏داخلی و سطحی به قرنطینه تیپ دو برگردانده شده. با مادرش صحبت کردم، می گفت چون خودش(مادر سیامک) نان آور خانواده است، نمیتونه هر روز بره دنبال کارش، دو هفته پیش رفته دادسرای امنیت اوین گفتن هنوز نامه پزشکی قانونی سیامک نیامده!

این در حالی است که سیامک بیش از ۱۴ ماه است که زندانی است، و سابقه ‏بستری در دو بیمارستان اعصاب و روان امام سجاد و امین آباد پیش از بازداشتش را دارد، همه مسوولین ‎دادسرای امنیت اوین و زندان هم در جریان پرونده سیامک هستند، و می‌دانند که او مبتلا به چند بیماری مختلف اعصاب و روان است.با این وجود رئیس بند زندانیان سیاسی که به گفته جناب فتحی رئیس زندان ‏کارشناس ارشد جامعه شناسی هم هست! زندانی که چندین بیماری اعصاب و روان دارد را با طرح اینکه “حسن اخلاقت را هرگز تایید نمی کنم”آزار داده و موجبات تشدید بیماری او را فراهم می آورد، مقامات قضائی و سازمان زندان ها هم در پیچ و خم بروکراسی خود تنها چیزی که برایشان مهم نیست سرنوشت سیامک و ‏و امثال سیامک است، دربرابر این ستم هرگز نباید بی تفاوت باشیم.
مسوولان قوه قضائیه قبل از بروز فاجعه به ‎تیپ دو ‎زندان تهران بزرگ، سری بزنید، و با ‎زندانیان سیاسی درباره رفتارهای ‎میرزاآقائی رئیس اندرزگاه ده صحبت کنید، و هرچه زودتر شخص صلاحیت داری را جایگزین وی کنید./ احمدرضا حائری


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.