سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اقدام به خودکشی سیامک مقیمی، از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸...

اقدام به خودکشی سیامک مقیمی، از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸

چکیده :مقیمی یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ است که در بهمن همان سال، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد که با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۵ سال از آن قابل...


سیامک مقیمی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸، در زندان تهران بزرگ دست به خودکشی زد و به بیمارستان منتقل شد.

وب‌سایت حقوق بشری هرانا با اعلام این خبر نوشت که این زندانی سیاسی شامگاه چهارشنبه با بریدن رگ دست و پاره کردن شکم خود اقدام به خودکشی کرده است.

یک منبع مطلع به هرانا گفته که این زندانی «تحت تاثیر صحبت‌های اخیر رئیس اندرزگاه» به این اقدام دست زده است که خطاب به زندانیان اعتراضات سراسری آبان‌ماه گفته بود «هیچ حقی به شما تعلق نمی‌گیرد.»

مقیمی یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ است که در بهمن همان سال، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد که با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۵ سال از آن قابل اجراست.

مادر آقای مقیمی پیشتر به رسانه‌ها گفته بود که فرزندش قبل از بازداشت در آسایشگاه روانی بستری بوده و در بیش از یک سالی که در زندان به سر می‌برد، به دلیل بیماری شدید، وضعیت خوبی ندارد.

سیامک مقیمی، در جریان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ در شهرستان پرند توسط ماموران قرارگاه ثارالله سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد و با پایان مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شد.
۵h


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.