سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

چند سوال از دستگاه قضائی

چکیده :‏در تاریخ ۱۲بهمن ۹۹ و پس از حدود ۸ماه از اعلام نظر پزشک، رسما اعلام میکند که زندانی تحمل کیفر را نداشته و می تواند با تامین با قرار وثیقه ۲۰۰میلیونی اجرای حکم وی متوقف شود شود. که تاخیر ۸ماه بررسی و صدور چنین دستوری جای تامل و پیگیری قضائی...


مهدی محمودیان

️‏رئیس خبرگزاری میزان وابسته به ق.ق می‌گوید اگر دلتان برای ‎#بهنام_محجوبی می‌سوخت چرا حد فاصل ۱۴ تا ۲۱ بهمن برای او وثیقه نگذاشته‌اید تا او آزاد شود.
در این رشته توئیت می‌خواهم توضیح بدهم که چرااین فرافکنی‌ها نمی‌تواند توجیه مناسبی برای اقدامات مغایر با قانون تلقی شود؛

‏اما دادستانی و دادیار ناظر بر زندان و همینطور مسئولین زندان از ارجاع این پرونده به پزشک قانونی امتناع می‌کنند.
در شهریور۹۹ بعد از حداقل یک بار اعزام بهنام به بیمارستان روانی امین آباد پزشک وی مجددا اعلام می‌دارد که وضعیت جسمی و روحی این زندانی وخیم هست …

‏و نسبت به خطر افتادن جان وی در صورت ادامه حبس هشدار میدهد.و باز هم ترتیب اثری داده نمی‌شود.
با آنکه پزشکان تاکید کرده بودند که او نباید برخی از داروها رو بخاطر تداخل دارویی مصرف کند، اما طبق گفته‌های بهنام مسئولین بهداری زندان برای آرام کردنش قرص های مختلفی به او داده‌‌اند.

‏در تاریخ ۱۲بهمن ۹۹ و پس از حدود ۸ماه از اعلام نظر پزشک، رسما اعلام میکند که زندانی تحمل کیفر را نداشته و می تواند با تامین با قرار وثیقه ۲۰۰میلیونی اجرای حکم وی متوقف شود شود.
که تاخیر ۸ماه بررسی و صدور چنین دستوری جای تامل و پیگیری قضائی دارد.

‏و حال چند سوال از دستگاه قضائی:
الف: در برگه دستور دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی که در تاریخ ۱۴ یا ۱۵ بهمن به زندانی ابلاغ شده است با صراحت نوشته شده است که او تا زمان تامین وثیقه مورد نظر، تحت نظارت مستقیم بهداری زندان باشد.
آیا اینچنین بوده است؟

‏آیا او تحت نظارت مستقیم بهداری زندان اوین دچار مسمومیت دارویی شده است؟
و مهمتر آن که از زمان مسمومیت ایشان تا لحظه اعزام به بیمارستان چه اتفاقی افتاده که ریه‌های ایشان از کار افتاده و تنفس وی قطع شده است؟(البته این مورد حتما باید توسط کمیته‌ای مستقل مورد بررسی قرار بگیرد)

‏ب: با توجه به دستور توقف حکم چرا او را که در کما بسر می برد رها نمی‌کنید؟ چرا بجای خانواده، نیروهای امنیتی باید بر روند پزشکی او نظارت و در مورد روش ادامه درمان تصمیم گیری کنند؟
چرا او را که در روی تخت آی‌سی‌یو بی‌حرکت و با علائم حیاتی بسیار ضعیف افتاده است، رها نمی‌کنید؟
‏بهنام محجوبی اولین زندانی نیست آخرین آنها نیز نخواهد بود، زندانیان زیادی درحالیکه پزشکان متخصص گفته‌اند که تحمل حبس ندارند و جان‌شان در خطر است ماههاست منتظر نظر پزشک قانونی و دستور دادستان هستند.
آنها را دریابید و در مورد دیگر زندانیان قانون را رعایت کنید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.