سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چرا دادگاه کرباسچی علنی ولی دادگاه شریفی غیرعلنی ؟...

چرا دادگاه کرباسچی علنی ولی دادگاه شریفی غیرعلنی ؟

چکیده : اگر از استانداردهای دوگانه در برخورد با افراد مختلف صرفنظر نماییم، وجدانا خود شخصی که در طول ۱۲سال همکاری با این مجرم، درکنار گوشش، متوجه این حجم از تخلفات و اختلاس از بیت‌المال نشده، با کدام معیار خود را شایسته ریاست مجلس و یا نامزدی برای ریاست جمهوری...


اکبر اعلمی

حکم دادگاه رسیدگی به تخلفات مالی عیسی شریفی ‌قائم مقام قالیباف در شهرداری تهران مبنی بر رد مال به ارزش ۴۸۰میلیارد تومان و ۲۰ سال حبس قطعی صادر شد.

مجازات سنگینی است که بیانگر وقوع جرائم بزرگی نیز هست:

۱. مجرم، به مدت ۱۲ سال قائم‌مقام و معاون شهرداری تهران و جزء معتمدین شهردار وقت بوده است.
اگر از استانداردهای دوگانه در برخورد با افراد مختلف صرفنظر نماییم، وجدانا خود شخصی که در طول ۱۲سال همکاری با این مجرم، درکنار گوشش، متوجه این حجم از تخلفات و اختلاس از بیت‌المال نشده، با کدام معیار خود را شایسته ریاست مجلس و یا نامزدی برای ریاست جمهوری می‌داند!؟

۲. بااینکه دادگاه کرباسچی با جرائم به مراتب سبکتر، بصورت علنی از طریق صدا و سیما پخش و مردم در جریان جزئیات پرونده قرار می‌گرفتند، چرا این دادگاه بصورت علنی برگزار نشد!؟

۳. حسب اظهارات سخنگوی قوه قضاییه پرونده شریفی”در حوزه جرایم مالی است” و طبق اصل ۱۷۲ ق.اساسی به جرایم عمومی نظامیان باید در محاکم عمومی رسیدگی شود، چرا او در دادگاه نظامی محاکمه شد؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.