سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتخابات فرمایشی با مجلس فرمایشی و حکومت فردی در دنیای امروز دوام ندارد...

انتخابات فرمایشی با مجلس فرمایشی و حکومت فردی در دنیای امروز دوام ندارد

چکیده :اگر روزنامه های مستقل به انعکاس رویدادها و اخبار بپردازند، انتقادکننده را تحت فشار می‎گذارند تا تن به خودسانسوری دهند وگرنه سر و کارشان با دادگاه انقلاب یا ویژه روحانیت است، در حالی که این دادگاهها اختراعی خود آقایان است و در قانون اساسی نامی از آنها...


بخشی از مصاحبه آیت الله منتظری با هفته نامه خبری اتریشی “ورلاگزگروپ”

وظیفه شورای نگهبان “نظارت بر امر انتخابات” بود ولی پس از آن به “نظارت بر کاندیداها” تبدیل شد. با این تفسیر اگر کاندیداهایی را آقایان شورای نگهبان مورد پسند قرار دادند، مردم مجازند آنان را برای نمایندگی مجلس انتخاب نمایند!

همین اندازه به شما عرض کنم که وعده ها و شعارهای اولیه انقلاب (استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی) بجز استقلال از دولت های خارجی آن هم تا اندازه ای، عملی نشده است و مردم نتوانسته اند به اهداف اولیه دست یابند.

رسانه ملی سخنگوی حاکمیت شده است، حال آن که باید سخنگوی ملت باشد و مردم مسائل و اخبار و رویدادهای کشور را بدون سانسور از طریق این رسانه داخلی مطلع شوند.

اگر روزنامه های مستقل به انعکاس رویدادها و اخبار بپردازند، انتقادکننده را تحت فشار می‎گذارند تا تن به خودسانسوری دهند وگرنه سر و کارشان با دادگاه انقلاب یا ویژه روحانیت است، در حالی که این دادگاهها اختراعی خود آقایان است و در قانون اساسی نامی از آنها نیست.

باید روشهای استبدادی کنار گذاشته شود و حکومت مردمی که وعده داده شده بود محقق شود؛ و این مهم از راه برگزاری انتخابات آزاد است، و بازگشت قدرت از قدرتمندان به مردم.

برگزاری انتخابات فرمایشی با مجلس فرمایشی و حکومت فردی در دنیای امروز دوام ندارد.

متأسفانه تمام کارهای خلاف انجام شده با نام اسلام و ارزشهای دینی صورت می‎گیرد و نتیجه ای جز فراری شدن مردم از اسلام ندارد، و دین عنصری خشن و کریه نزد مردم تصور می‎شود.

کتاب دیدگاه‌ها جلد دوم صفحه ۲۳۰

منبع: کانال فقیه دور اندیش


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.