سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل متحد به دلیل بدهی!...

تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل متحد به دلیل بدهی!

چکیده :در این نامه که به امضای گوترش رسیده به غیر از نام ایران، کشورهای کومور، لیبی، جمهوری آفریقای مرکزی، سومالی، سودان جنوبی، سائوتومه و پرنسیپ، نیجر، کنگو و زیمبابوه هم از بدهکاران به سازمان ملل عنوان شده‌اند اما از رییس مجمع عمومی خواسته شده حق رای شان صرفا به طور استثنایی تا دوره فعلی مجمع عمومی محفوظ...


«آنتونی گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد در نامه ای به رییس دوره مجمع عمومی این سازمان خواسته است تا جمهوری اسلامی ایران و ۹ کشور دیگر به دلیل افزایش بدهی خود در حق عضویت سالانه از حق رای فعلا محروم شوند.

در این نامه که به امضای گوترش رسیده به غیر از نام ایران، کشورهای کومور، لیبی، جمهوری آفریقای مرکزی، سومالی، سودان جنوبی، سائوتومه و پرنسیپ، نیجر، کنگو و زیمبابوه هم از بدهکاران به سازمان ملل عنوان شده‌اند اما از رییس مجمع عمومی خواسته شده حق رای شان صرفا به طور استثنایی تا دوره فعلی مجمع عمومی محفوظ بماند.

جمهوری اسلامی ایران در این فهرست بیشترین بدهی را دارد و باید دست کم ۱۶ میلیون و ۲۵۱ هزار و ۲۹۸ دلار به سازمان ملل پرداخت کند تا بتواند حق رای خود را پس بگیرد. نیجر هم با کمترین بدهی در این فهرست باید کمتر از ۷هزار دلار برای پس گرفتن حق رای خود بپردازد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.