سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تعداد پرشماری از زندانیان سیاسی از حق معالجه محروم شده‌اند...

تعداد پرشماری از زندانیان سیاسی از حق معالجه محروم شده‌اند

چکیده :هر روز نام تعداد بییشتری از زندانیان سیاسی انتشار می‌یابد که نیاز به معالجه در محیطی با امکان‌های مناسب دارند. آنان را از حق معالجه محروم می‌کنند. بیماری تبدیل به یک عامل فشار بر زندانی و تشدید آزار او...


هر روز نام تعداد بییشتری از زندانیان سیاسی انتشار می‌یابد که نیاز به معالجه در محیطی با امکان‌های مناسب دارند. آنان را از حق معالجه محروم می‌کنند. بیماری تبدیل به یک عامل فشار بر زندانی و تشدید آزار او می‌شود.

علی نوری در زندان به عفونت کلیه مبتلا شده است. مسئولان زندان به جای درمان او را در یک سلول حبس کردند.

آتنا دائمی ماه هاست که با بی‌حس شدن گاه و بیگاه بخش‌هایی از بدنش مواجه است و نه تنها هرگز به او مرخصی درمانی داده نشده بلکه بارها و بارها از اعزام او به بیمارستان جهت انجام آزمایش‌های تشخیصی جلوگیری شده است.

سمانه نوروزمرادی نیز که به بیماری لوپوس مفصلی و سرطان پستان مبتلاست ماه‌ها بدون طی شدن هیچ روند درمانی و اعزام به بیمارستان در زندان اوین ماند تا دست آخر به زندان لاکان رشت تبعید شد.

خسرو صادقی بروجنی که به دیسک کمر مبتلاست بدون هیچ رسیدگی پزشکی و اقدامات درمانی با درد در زندان اوین سر‌ می‌کند.

حق درمان؛ ابزار شکنجه در دست زندانبان

رییس بهداری اوین در پاسخ به وضعیت علی نوری گفته است که به‌خاطر شرایط روانی به چنین وضعی دچار شده و خودش درست می‌شود. این رویکرد غالب پزشکان زندان اوین در مواجهه با زندانیان بیمار است؛ اغلب آن‌ها تا جایی که بتوانند بیماری زندانی را به نام تمارض انکار می‌کنند و اگر قابل انکار نباشد آن را به شرایط روانی ربط می‌دهند. به همین دلیل است که بیشتر اوقات زندانیان بیمار اوین به‌جای اعزام به بیمارستان جهت رسیدگی پزشکی به بیمارستان روانی منتقل می‌شوند و در آنجا متحمل فشار و آزار روانی مضاعفی می‌گردند.

منبع: رادیو زمانه


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.