سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سردار سلیمانی نویسنده و محور نامه فرماندهان سپاه به رییس‌جمهوری در سال ۷۸ بود...

سردار سلیمانی نویسنده و محور نامه فرماندهان سپاه به رییس‌جمهوری در سال ۷۸ بود

چکیده :فرمانده کل پیشین سپاه گفته:«در روزهای فتنه هرگاه می‌آمد ایران خیالش راحت نبود و خاطرم هست در قرارگاه ثارالله حضور پیدا می‌کرد و دغدغه داشت و تلاش می‌کرد ماجرا را آرام کند و حتی بارها به من گفت که آمادگی هر نوع ماموریتی را...


محمدعلی جعفری، فرمانده کل پیشین سپاه پاسداران، گفته که محور اصلی نامه ۲۴ فرمانده سپاه در جریان ماجرای کوی دانشگاه به محمد خاتمی رییس‌جمهوری وقت شهید قاسم سلیمانی بوده است.

جعفری گفته: «در آن نامه ۲۴ فرمانده سپاه به رئیس جمهور وقت که در واقع هشدار مستقیم به رئیس جمهور وقت بود، نامه را حاج قاسم خودش تهیه کرد، ایشان فقط امضاکننده نامه نبود، بلکه نگارنده نامه بود و نقش اصلی و محوری را در تنظیم این نامه و گرفتن امضا از فرماندهان داشت؛
در پی آن دو جلسه هم با رئیس جمهور وقت داشتیم که روح اصلی نامه هم هشدار بود که اگر توجه نکنید ما طور دیگری برخورد می‌کنیم».

جعفری همچنین درباره نقش آقای سلیمانی در اعتراضات پس از انتخابات ۸۸، گفته که او در قرارگاه ثارالله تهران(مسئول امنیت پایتخت) حضور داشته.

فرمانده کل پیشین سپاه گفته:«در روزهای فتنه هرگاه می‌آمد ایران خیالش راحت نبود و خاطرم هست در قرارگاه ثارالله حضور پیدا می‌کرد و دغدغه داشت و تلاش می‌کرد ماجرا را آرام کند و حتی بارها به من گفت که آمادگی هر نوع ماموریتی را دارم.

البته نیازی به نقش آفرینی او در صحنه نبود، اما بیش‌تر نقش سیاسی و دیپلماسی داخلی را به خوبی انجام می‌داد؛ اما به شدت ناراحت و عصبانی از کلیت این حرکت و حامیان فتنه ۸۸ بود»./برگرفته از گفت‌وگوی فارس با عزیز جعفری

در بخشی از نامه ۲۴فرمانده سپاه خطاب به محمد خاتمی رییس‌جمهوری وقت درباره ماجراها کوی دانشگاه در ۱۸ تیر ۷۸ آمده بود:
«آیا صدای دف و دهل آنها بگوش نمی‌رسد؟ جناب آقای رئیس‌جمهوری! اگر امروز تصمیم انقلابی نگیرید و رسالت اسلامی و ملی خودتان را عمل نکنید فردا آنقدر دیر و غیر قابل جبران است که قابل تصور نیست. در پایان با کمال احترام و علاقه به حضرتعالی اعلام می‌داریم کاسه صبرمان لبریز شده و تحمل بیش از آن را در صورت عدم رسیدگی بر خود جائز نمی‌دانیم»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.