سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

چه کسی به شما اعتماد دارد؟

چکیده : اگر شرکت‌های دارویی آمریکایی و انگلیسی غیرقابل اعتماد هستند که اصلا ممکن است اینگونه هم باشد، دست‌کم کارشناسان و متخصصان دارویی و درمانی باید درباره آن نظر دهند، آیا رهبر جمهوری اسلامی در این زمینه متخصص است که حالا برای هشتاد میلیون نفر تصمیم...


سپند ارند

رهبر جمهوری اسلامی اعلام کرد خرید واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس ممنوع است. یعنی دولت حق ندارد از این کشورها واکسن خریداری کند، دلیل آن هم مشخص است، چون علی خامنه‌ای به آمریکا و انگلیس اعتماد ندارد.

گیریم که آمریکا و انگلیس و همه شرکت‌های دارویی جهان، غیرقابل اعتماد هستند، اما چند سوال وجود دارد:

اول اینکه اگر رهبر جمهوری اسلامی به آمریکا و انگلیس اعتماد ندارد، بخش زیادی از مردم فارغ از آنکه به آمریکا اعتماد داشته باشند یا نه، به جمهوری اسلامی هم اعتماد ندارند. حکومتی که وقتی می‌خواهد به زعم خودش انتقام خون قاسم سلیمانی را بگیرد، با موشک‌ به هواپیمای مسافربری شلیک می‌کند و بعد هم انکار می‌کند و دروغ می‌گوید و تا سه روز هم زیر بار نمی‌رود تا سرانجام وقتی کانادا بخشی از حقایق را به طور مستند نشان داد، مجبور به اعتراف شود، چرا باید قابل اعتماد باشد؟

حکومتی که نویسنده و روزنامه‌نگار و کارگر و معلم و مردم را با هر اعتراض و انتقادی به زندان و حبس و حصر می‌فرستد و یغماگران و غارتگران مال مردم را راهیِ کانادا و دیگر کشورها می‌کند، چرا باید قابل اعتماد باشد؟

سوال دیگر آنکه، اگر شرکت‌های دارویی آمریکایی و انگلیسی غیرقابل اعتماد هستند که اصلا ممکن است اینگونه هم باشد، دست‌کم کارشناسان و متخصصان دارویی و درمانی باید درباره آن نظر دهند، آیا رهبر جمهوری اسلامی در این زمینه متخصص است که حالا برای هشتاد میلیون نفر تصمیم بگیرد؟

آبان نود و هشت که دولت بنزین را گران کرد و بعد هم اعتراضات شکل گرفت و خون‌های بسیار ریخته شد، رهبر جمهوری اسلامی گفت «من هم که صاحبنظر نیستم در این قضایا؛ گفتم من صاحبنظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت میکنم.» حالا رهبر جمهوری اسلامی که درباره گران شدن قیمت بنزین صاحب‌نظر نیست چطور درباره حوزه‌‌ای که تخصص و دانش پیچیده‌ای می‌طلبد، صاحب‌نظر است؟

من به طور شخصی به ساز و کارهای سرمایه‌دارانه نظام سلامت و پزشکی و گردش مالی هنگفت آن اعتمادی ندارم اما وقتی صحبت جان آدم‌ها در میان است، نمی‌توانم برای مردم تعیین تکلیف کنم، نهایتش این است که من از آن واکسن‌ها استفاده نمی‌کنم و توصیه‌هایم را به دیگران هم می‌گویم.

و در نهایت آنکه فارغ از کرونا و واکسن و هر اتفاق دیگری، آیا بهتر نیست که دولت (به معنای قوه مجریه) در کشور منحل شود که بیهوده آدرس غلط به مردم داده نشود؟ تصمیم‌ها جای دیگری گرفته شود و مردم برای چیز دیگری رأی می‌دهند و فحش‌هایشان را نیز به همان جای غلط می‌فرستند.

منبع: اینستاگرام نویسنده

*تیتر انتخاب کلمه است


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.