سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ظاهر و باطن ۸۸-جرم نابخشودنی محصوران از نگاهی دیگر!- در اسارتِ حصر هم اسیر صحنه آرای...

ظاهر و باطن ۸۸-جرم نابخشودنی محصوران از نگاهی دیگر!- در اسارتِ حصر هم اسیر صحنه آرایی ها نشدند!!

چکیده :آری، آنان درست می گفتند که اعتراض به دروغ و تقلب در انتخابات؛ ظاهرِ اعتراض میر حسین بود!! اما در اعلام باطن هدف جنبش سبز تقلب کرده و دروغ گفتند که جنبش سبزی ها قصد مقابله با کشور و جمهوری اسلامی و انقلاب مخملی دارند!! خیر، باطن ایستادگی میرحسین آن بود که کف نزدن را به مردم اموخت و جنبش سبز تلاش داشت تا از تهی شدن‌جمهوری اسلامی و تغییر ماهیتش به امارات اسلامی جلوگیری...


حسین جعفری

شجاعت کف نزدن!

در پایان کنفرانس حزبی از حضار خواستند برای رفیق استالین کف بزنند. همه برخاستند و پنج دقیقه مدام کف زدند. این کف زدن عذاب آور شده بود، تجسم دامی که مردم گرفتارش بودند. چه کسی جرات می کرد کف زدن را متوقف کند؟ از دبیر تا دربان جلسه مجبور به ادامه بودند و حالا ده دقیقه بود که همه کف می زدند. مدیر یک کارخانه کاغذسازی اولین نفری بود که نشست و پس از او مردم، بتدریج نشستند. آن شب او را دستگیر کردند. او محکوم به ده سال زندان شد. بازجو به او گفته بود: “این سزای کسی است که به دیگران شجاعت این را می دهد که دیگر کف نزنند!”.(الکساندر سولژنیتسین)

ظاهر و باطن آنچه در ۸۸ اتفاق افتاد!

تا قبل از سال ۸۸ جملگی سیاستمداران و مردان سپهر اجتماعی ایران در برابر آنچه می دیدند و می شنیدند؛ کارشان سکوت بود و در نهایت؛ واگذار کردن به خدایی که در این دنیا سکوت پیشه نموده و اصلاح امور و زندگی را به بندگان محول کرده است که؛ «انّ الله لایغیّر ما بقوم حتّی یغیّروا ما بانفسهم»- [به نحوه ی تعامل خاتمی در انتخابات مجلس هفتم بنگرید که با تهدید عدم برگزاری شروع اما به تمکین نسبت به انجام آن خلاف رسید و یا به نحوه ی تعاملش در خصوص لوایح دو قلو عنایت کنید و یا در ۸۸ حرف حق ولو محترمانه خطاب به رهبری را توهین می دانست و سکوت کرد، و یا به اعتراض نهایی هاشمی در انتخابات ۸۴ توجه کنید که علیرغم اعتقاد به نادرستی انتخابات کار را به خدا واگذار کرد و …]

… اما این میر حسین بود که “نه” گفتن را آغازگر شد! او نه تنها برای ارباب قدرت کف نزد که همگان را به شجاعت فرا خواند و قدرت را دچار مشکل کرد!

میر حسین رسماً و علناً و نه در نجوا با خدا! که در همنوایی و همراهی با ولی نعمتان و صاحبان واقعی این مرز و بوم یعنی ملت ایران فریاد بر می آورد که:

“نتایجی که برای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد، بهت آور است. مردمی که در صف های طولانی اخذ رای شاهد ترکیب آرا بودند و خود می دانند که به چه کسی رای داده اند با حیرت تمام به شعبده بازی دست اندرکاران انتخابات و صدا و سیما نگاه می کنند. آنان اینک بیش از همیشه به دنبال آن هستند که بدانند چگونه و توسط چه کسانی و مقاماتی طرح این بازی بزرگ ریخته شده است.

اینجانب ضمن اعتراض شدید به روند موجود و تخلفات آشکار و فراوان روز انتخابات هشدار می دهم که تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهیم شد.

اینجانب طبق وظیفه شرعی و ملی خویش به افشای رازهای پشت سر این روند پر مخاطره خواهم پرداخت و آثار نابودکننده آن را بر سر سرنوشت کشور توضیح خواهم داد.

و ترس آن دارم که ادامه وضع موجود همه نیروهای موثر در نظام را به توجیه گرانی دروغگو در مقابل مردم تبدیل کند و دنیا و آخرت آنان را در معرض لطمه های جبران ناپذیر قرار دهد.

به مسئولان توصیه می کنم پیش از آن که دیر شود این روند را فوراً متوقف کنند و همگی به خط قانون و امانتداری از آرای ملت بازگردند و ️بدانند که خروج از عدالت مشروعیت زداست….

و ما لنا الا نتوکل علی الله و قد هدانا سبلنا و لنصبرن علی ما آذیتمونا…”

لطفاً این بیانیه را مجدداً بخوانید!! آیا واقعاً میر حسین با این جرم نابخشودنی، مستحق حصر و بیشتر نیست؟

آری، آنان درست می گفتند که اعتراض به دروغ و تقلب در انتخابات؛ ظاهرِ اعتراض میر حسین بود!! اما در اعلام باطن هدف جنبش سبز تقلب کرده و دروغ گفتند که جنبش سبزی ها قصد مقابله با کشور و جمهوری اسلامی و انقلاب مخملی دارند!! خیر، باطن ایستادگی میرحسین آن بود که کف نزدن را به مردم اموخت و جنبش سبز تلاش داشت تا از تهی شدن‌جمهوری اسلامی و تغییر ماهیتش به امارات اسلامی جلوگیری کند.

مجدداً به این فراز توجه کنید! ببینید میر حسین چه می گوید و کجا را برای حفظ کشور نشانه می گیرد؛ “بدانند که خروج از عدالت مشروعیت زداست.” آیا واقعاً چنین گوینده ی شجاعی مستحق این نیست که جناب ذوالنور (جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران در سال ۸۸ به نمایندگی از برخی آقایان)، چنین بگوید که؛ “جایگزین رفع حصر آزادی نیست؛… چندین اعدام در انتظار سران فتنه است”

پ ن:

شیخ محصور اصلاحات؛ کروبی شجاع نیز علیرغم‌ اسارت در حصر با صدور بیانیه های دقیق و تحلیلی خطاب به خبرگان و رهبری، ریشه ی مشکلات کشور را نشانه گرفته و در همراهی و ایستادگی با مطالبات قانونی مردم سنگ‌ تمام گذاشت و به عهد خود با مردم وفادار بوده و شانه به شانه با میر حسین و زهرا رهنورد مظلوم، در اسارت حصر ماند؛ اما اسیر صحنه آرایی ها نشد!!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.