سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » استبداد و اعمال خشونت در مقابل مردم، و محاکمات غیر شرعی و غیر قانونی و محکومیت های ...

استبداد و اعمال خشونت در مقابل مردم، و محاکمات غیر شرعی و غیر قانونی و محکومیت های سنگین، عاقبتی جز انزوای بیشتر کشور و نظام در دنیا و فاصله گرفتن بیشتر مردم از حاکمیت را به دنبال نخواهد داشت

چکیده :بدیهی است کسانی که در راه احقاق حقوق مردم تلاش می‎کنند و در حقیقت به وظیفه مهم شرعی و ملی امر به معروف و نهی از منکر عمل می‎کنند در درجه اول، باید خود عامل به حق و معروف، و تارک منکر و باطل باشند، و مرزهای دینی و اخلاقی را کاملا حفظ و مراعات نمایند تا عمل و حرکتشان در راه رضای خالق و مصالح مخلوق منشاء آثار خیر قرار...


بخشی از پاسخ آیت الله منتظری به پرسش هایی پیرامون جنبش سبز مردم ایران؛

تاریخ ۱۰ آذر ۸۸

مردم به کمتر از رسیدن به مطالبات بر حق خود قانع نمی شوند و کشتار و ارعاب و تهدید و بگیر و ببندها و محاکمات غیر شرعی و غیر قانونی و محکومیت های سنگین و غیر عادلانه فعالان سیاسی و آزادیخواهان و نیز تبلیغات دروغ و فریبنده، تأثیری در عزم و اراده آنان ندارد.

بدیهی است کسانی که در راه احقاق حقوق مردم تلاش می‎کنند و در حقیقت به وظیفه مهم شرعی و ملی امر به معروف و نهی از منکر عمل می‎کنند در درجه اول، باید خود عامل به حق و معروف، و تارک منکر و باطل باشند، و مرزهای دینی و اخلاقی را کاملا حفظ و مراعات نمایند تا عمل و حرکتشان در راه رضای خالق و مصالح مخلوق منشاء آثار خیر قرار گیرد.

برای چندمین بار به عنوان نصیحت و خیرخواهی برای حاکمیت یادآور می‎شوم: راهی که مسئولین و تصمیم گیرندگان نظام در پیش گرفته اند جز به ضرر دین و دنیای خودشان و مردم نخواهد بود. تمکین به همه اصول قانون اساسی و به رسمیت شناختن حقوق ملت و عمل به آن بهترین راه برای نشان دادن حسن نیت حاکمیت است. انحصارطلبی و خودمحوری و استبداد و اعمال خشونت در مقابل مردم، و محاکمات غیر شرعی و غیر قانونی فعالان سیاسی خدمتگزار و شناخته شده و محکومیت های سنگین برای آنان، عاقبتی جز انزوای بیشتر کشور و نظام در دنیا و فاصله گرفتن بیشتر مردم از حاکمیت و تخریب و مشوه نمودن چهره اسلام مظلوم و در نهایت غضب و خشم خداوند را به دنبال نخواهد داشت. امیدوارم مسئولین مربوطه هر چه زودتر مسیر باطل خود را اصلاح نمایند و رضایت خالق و خلق را تحصیل نمایند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
حسینعلی منتظری

کتاب دیدگاه‌ها جلد سوم صفحه ۴۷۲

منبع: کانال فقیه دور اندیش


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.