سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیستم امنیتی در برخورد با کنشگران چالاک و با ترور و خرابکاری ناتوان...

سیستم امنیتی در برخورد با کنشگران چالاک و با ترور و خرابکاری ناتوان

چکیده :سیستم اطلاعاتی امنیتی جمهوری اسلامی در وضعیت دشواری قرار گرفته و از اقدامات تخریبی اسراییل ناتوان بوده و این خود پرسشی را مطرح کند چرا جاسوسان اسرائیلی هر کاری بخواهند میکنند و اصولا چرا در برخورد با کنشکران مدنی بی پناه اینقدر سیستم امنیتی چالاک و در برخورد با ترور و خرابکاری اینقدر...


مجتبى نجفى

“خرابکاری” یکی از محورهای راهبردی اسرائیل علیه برنامه هسته ای و موشکی ایران بوده. ترور محسن فخری زاده نخستین بار نیست حلقه ای از روند سابق است. اما زمان آن حامل پیام ویژه ای است.

مخاطبان این پیام گسترده هستند.

اول جمهوری اسلامی اینکه ترور تداوم دارد. چه در خاک عراق چه ایران. این ترور اهمیت کمتری از ترور قاسم سلیمانی دارد چون او علا‌وه بر وجهه داخلی چهره تاثیرگذار منطقه ای بود. اما از یک جهت مهم تر است. چون در خاک ایران صورت گرفته و این برای چندمین بار است شاهد رخدادهایی از این دست هستیم‌. یعنی سیستم امنیتی جمهوری اسلامی حفره های عمیقی دارد. اگر جمهوری اسلامی ترور فرماندهان نظامی اش را در خاک سوریه با مصلحت اندیشی بی پاسخ گذاشته عدم پاسخ به ترورهایی از این دست باعث تنزل جایگاهش حتی بین افکار عمومی اصولگرا میشود.

پیام دوم این ترور از جانب بلوک ترامپ اسرائیل و عربستان به بایدن و متحدان اروپایی اش است : روند عادی سازی برجام رو به احتضار به این سادگی نخواهد بود .
دو ماه آینده بسیار حساس و تنش زاست و احتمال تشدید اقداماتی از این دست بالاست.

آخر اینکه سیستم اطلاعاتی امنیتی جمهوری اسلامی در وضعیت دشواری قرار گرفته و از اقدامات تخریبی اسراییل ناتوان بوده و این خود پرسشی را مطرح کند چرا جاسوسان اسرائیلی هر کاری بخواهند میکنند و اصولا چرا در برخورد با کنشکران مدنی بی پناه اینقدر سیستم امنیتی چالاک و در برخورد با ترور و خرابکاری اینقدر ناتوان؟

هر رخداد در قلبش بحث های عمومی می آورد و این سوال برای بسیاری از کنشگران مدنی مطرح است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.