سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت الهام صمیمی، دانشجوی انسان شناسی دانشگاه تهران...

بازداشت الهام صمیمی، دانشجوی انسان شناسی دانشگاه تهران

چکیده :در پی مقاومت او برای مراجعه به مکان مورد نظر و ادامه بازجویی، مامورین امنیتی اقدام به تهدید مکرر او و خانواده اش میکنند. پس از آخرین تماس نیروهای امنیتی و آزار و اذیت خانواده وی، او تحت فشار به زندان اوین مراجعه کند که نیروهای امنیتی او را بازداشت می...


الهام صمیمی، دانشجوی انسان شناسی دانشگاه تهران، که پیش از این منزلش توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفته بود، امروز بازداشت شد.

الهام صمیمی که از زمان یورش نیروهای امنیتی، با تهدید خود و خانواده اش، چندین بار احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود، امروز بازداشت شد‌. علاوه بر بازجویی این فعال دانشجویی در اوین، چندین جلسه بازجویی وی در مکانی غیررسمی و غیر قانونی (خانه امن ضابطین) در خیابان لبافی نژاد تهران صورت گرفته است.

در پی مقاومت او برای مراجعه به مکان مورد نظر و ادامه بازجویی، مامورین امنیتی اقدام به تهدید مکرر او و خانواده اش میکنند. پس از آخرین تماس نیروهای امنیتی و آزار و اذیت خانواده وی، او تحت فشار به زندان اوین مراجعه کند که نیروهای امنیتی او را بازداشت می کنند.

لازم به ذکر است نیمه شب ۲۵ مهر ماه ماموران امنیتی به خانه الهام صمیمی، یورش بردند و کتاب‌ها، لوازم شخصی و وسایل الکترونیکی از جمله موبایل و لپ‌تاپ وی و دیگر افراد ساکن در منزل از جمله وسایل بستگان و مهمان‌های او را ربودند. این فعال دانشجویی همچنین طی این یورش به احضار و برخورد امنیتی و قضایی تهدید شده بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.