سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مطالبه ی پایان فوری حصر، همواره مطالبه ای به حق و در شرایط بیماری محصوران ضرورتی مض...

مطالبه ی پایان فوری حصر، همواره مطالبه ای به حق و در شرایط بیماری محصوران ضرورتی مضاعف است

چکیده :سالهاست بسیاری از دلسوزان دین و میهن و آگاهان به مبانی حقوقی، خواهان رفع همه ی موانع و بازگشت آقایان مهندس میر حسین موسوی و حجت الاسلام والمسلمین کروبی و خانم دکتر زهرا رهنورد به زندگانی عادی اجتماعی و سیاسی و شخصی هستند. اینک نیز با شرایط جدید ابتلا به بیماری خطرناک کرونا برای محصوران (که حتی برای مردمی که در شرایط طبیعی قرار دارند مدیریت و گذران این دوران بسیار دشوار است)، رفع کامل حصر ضرورتی مضاعف می...


کلمه – ابوالفضل فاتح

بسمه تعالی

خبر ابتلای آقای مهندس میرحسین موسوی و خانم دکتر زهرا رهنورد به ویروس خطرناک کرونا، نگرانی عمیقی را در نزد بسیاری از دلسوزان کشور و علاقمندان به ایشان دامن زد. حصر از پدیده های ناهنجاری است که ناشی از هاضمه ضعیف و تحمل ناپذیری سیستم سیاسی نسبت به شخصیت ها و دیدگاه های متفاوت با حاکمیت است. حال آن که هاضمه ی قوی در تحمل تمایزات و تفاوت ها و پذیرش چند صدایی و گفت و گوی انتقادی زیر بنای توسعه ی مدنی در هر جامعه و اولین اصل آزادی است. کما این که بسیاری از ملت ها که امروز حرفی برای گفتن دارند و از قضا سابقه ی تمدنی و انقلاب های ارزشمند صد ساله ی اخیر ما را نیز ندارند، توانسته اند، مراتب بسیار بالاتری از تحمل منتقدان و گفت و گوی درونی را در سطوح مختلف ملی و بین المللی نهادینه ساخته و به نمایش بگذارند و دریغ است که ملت بزرگ ایران با آن سوابق غنی فرهنگی از این موهبت محروم یا دچار ضعف باشد.

سالهاست بسیاری از دلسوزان دین و میهن و آگاهان به مبانی حقوقی، خواهان رفع همه ی موانع و بازگشت آقایان مهندس میر حسین موسوی و حجت الاسلام والمسلمین کروبی و خانم دکتر زهرا رهنورد به زندگانی عادی اجتماعی و سیاسی و شخصی هستند. اینک نیز با شرایط جدید ابتلا به بیماری خطرناک کرونا برای محصوران (که حتی برای مردمی که در شرایط طبیعی قرار دارند مدیریت و گذران این دوران بسیار دشوار است)، رفع کامل حصر ضرورتی مضاعف می یابد. امید می رود، مسئولان امر حتی اگر استدلال های پیشین را قبول ندارند، این مطالبه ی خیرخواهانه و انسانی را مد نظر قرار داده، و بدون تاخیر مشکل حصر را به طور کامل رفع نمایند.

خداوند منان، این بیماری را از ملت شریف ایران و یکایک ملت های جهان رفع فرماید.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

دو شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.