سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » از هرگونه تملق و مدح و ستایش حاکمان دوری جست و هرگز هنر آسمانی‌اش را در خدمت دنیای ...

از هرگونه تملق و مدح و ستایش حاکمان دوری جست و هرگز هنر آسمانی‌اش را در خدمت دنیای آنها قرار نداد

چکیده :هنرمند درد آشنایی که در عرصه‌ی ادب و شعر و موسیقی در اوج خویش درخشید و با آثار ماندگار خود و بهره‌مندی از ذوق و حنجره‌ی خدادی اش چه بسیار جوانان این آب و خاک را از طریق خوانش اشعار عرفانی بسوی معنویت و کمال و اعتماد به خداوند و معرفت و ایمان...


تسلیت عبدالله نوری در پی درگذشت استاد شجریان

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

با کمال تأسف استاد محمدرضا شجریان خسرو آواز و پر آوازه‌ی ایران پس از تحمل دوران طولانی بیماری سخت با جهان خاکی وداع و جان به جان آفرین تسلیم کرد و انبوه دوستداران و علاقمندان اش را در غمی جانکاه فرو برد.

استاد محمدرضا شجریان نقش فاخر هنری و ادبی خویش را به شایستگی تمام در پیشگاه ملت بفرجام رساند و جاودانه شد.

هنرمند درد آشنایی که در عرصه‌ی ادب و شعر و موسیقی در اوج خویش درخشید و با آثار ماندگار خود و بهره‌مندی از ذوق و حنجره‌ی خدادی اش چه بسیار جوانان این آب و خاک را از طریق خوانش اشعار عرفانی بسوی معنویت و کمال و اعتماد به خداوند و معرفت و ایمان فراخواند.

هنرمند فرزانه‌ی ما پیمان دوستی و دلبستگی اش را با مردم بست و از قدرت و مکنت و سلطه گریزان بود. از هرگونه تملق و مدح و ستایش حاکمان دوری جست و هرگز هنر آسمانی‌اش را در خدمت دنیای آنها قرار نداد.

ایمان نیرومند و بلندای منزلت هنر فاخر، وی را از هرگونه پلیدی و هنر فروشی باز داشت و متکی بر این اراده‌ی سازش ناپذیرش، محبوب قلب ها شد.

اینجانب فقدان غم‌انگیز استاد محمدرضا شجریان را خدمت خانواده‌ی محترم ایشان، همسر گرامی و به ویژه هنرمندان فرزانه همایون شجریان و مژگان شجریان، ملت قدرشناس و جامعه‌ی هنری ایران و فرهیختگان عرصه ادب و هنر تسلیت می گویم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.