سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تجمع کادر درمانی بیمارستان روحانی در بابل: صدقه نه، حق‌مان را می‌خواهیم...

تجمع کادر درمانی بیمارستان روحانی در بابل: صدقه نه، حق‌مان را می‌خواهیم

چکیده :در پی تجمع و راهپیمایی کادر درمان و کارکنان بیمارستان روحانی بابل، رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت علت کمی کارانه پرداختی، کاهش درآمد بیمارستان است اما وعده داد «پیگیری‌های لازم از طریق وزارت بهداشت صورت...


جمع کثیری از کادر درمانی و کارکنان بیمارستان روحانی بابل صبح دوشنبه هفتم مهرماه در اعتراض به کمی حقوق، عدم پرداخت کارانه و حق اضافه‌کاری در محوطه بیمارستان راهپیمایی کردند. مسئولان پس از یک سال تاخیر، مبالغی بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به کادر درمانی کارانه و حق سختی کار در دوران شیوع کرونا پرداخت کرده‌اند. معترضان خشمگین شعار می‌دادند: ما صدقه نمی‌خواهیم، خواستار عدالت هستیم.

بیمارستان روحانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل قرار دارد و بزرگترین بیمارستان مختص بیماران کووید ۱۹ است که در حال حاضر ۱۳۶ بیمار کرونایی در آن بستری هستند. پرستاران و سایر کارکنان بیمارستان در هفت ماه گذشته تحت فشار کاری و استرس فراوان کار کرده‌اند اما حقوق آنان تناسبی با هزینه‌های زندگی ندارد و در شرایطی که قیمت دلار به ۳۰ هزار تومان رسیده، در ازای ماه‌ها کار شاق معادل دو تا سه دلار کارانه به آن‌ها پرداخته‌اند.

در پی تجمع و راهپیمایی کادر درمان و کارکنان بیمارستان روحانی بابل، رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت علت کمی کارانه پرداختی، کاهش درآمد بیمارستان است اما وعده داد «پیگیری‌های لازم از طریق وزارت بهداشت صورت گیرد».

کمی حقوق و تعویق پرداخت مطالبات، مشکل کادر درمان و به ویژه پرستاران بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است که در اثر ماه‌ها کار سخت فرسوده شده و خود و خانواده‌هایشان در معرض ابتلا به بیماری هستند. وزیر بهداشت هفته گذشته در یک پیام اینستاگرامی از عدم واریز بودجه این وزارتخانه انتقاد کرد و افزود قادر به تامین هزینه‌های درمان نیست.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.