سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر بهداشت: اگر از کرونا شکست بخوریم پایه‌های نظام متزلزل خواهد شد...

وزیر بهداشت: اگر از کرونا شکست بخوریم پایه‌های نظام متزلزل خواهد شد

چکیده :نمکی روز یکشنبه با اعلام اینکه رییس بانک مرکزی دستور واریز «قسمت اندکی» از یک میلیارد دلار را صادر کرد،گفت: «با توجه به اینکه صبوری کردیم که خدایی نکرده این پول را وارد بازار نکنیم که باعث تغییر در پایه پولی شود و دلار دچار نوسان شود [به معاونم گفتم] همین میزان را هم...


سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران که چند روز پیش انتقاد کرده بود از مبلغ یک میلیارد دلار اختصاص‌یافته به مقابله با کرونا جز سهم کوچکی پرداخت نشده، روز یکشنبه گفت «قسمت اندکی» از این مبلغ دریافت شد اما دستور داد که آن را بازگردانند.

نمکی روز یکشنبه با اعلام اینکه رییس بانک مرکزی دستور واریز «قسمت اندکی» از یک میلیارد دلار را صادر کرد،گفت: «با توجه به اینکه صبوری کردیم که خدایی نکرده این پول را وارد بازار نکنیم که باعث تغییر در پایه پولی شود و دلار دچار نوسان شود [به معاونم گفتم] همین میزان را هم برگردانید.»

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه «اگر از کرونا شکست بخوریم پایه‌های نظام را دچار تزلزل خواهیم کرد» گفت: «از این به بعد ما لب فرو می‌بندیم.» او همچنین گفت: «من اشتباهی وزیر شدم و اشتباهی این راه را آمدم.»

پیشتر نیز نمکی در یادداشتی، از پرداخت نشدن کامل کمک یک میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا انتقاد کرده بود.

انتقاد سعید نمکی از عدم دریافت بودجه چند روز پیش منتشر شد. او در «دل‌نوشته‌ای» خطاب به قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، نوشته بود: «یک میلیارد دلاری که رهبری از صندوق توسعه موافقت کردند ماه‌هاست به جز سهم کوچکی نگرفته‌ام. نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند؟»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.