سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حسین کروبی: مرحوم‌ هاشمی عین جمله حاج احمدآقای منتظری را به بنده گفتند که این حصر ن...

حسین کروبی: مرحوم‌ هاشمی عین جمله حاج احمدآقای منتظری را به بنده گفتند که این حصر نیست و به مراتب از زندان بدتر است

چکیده :این در حالی است که آقای داوری در همان ایام به دلیل آنکه می خواستند به نوعی خوش خدمتی خود را به حاکمیت نشان دهند با انتساب اتهامی به آقای کروبی از ایشان خواستند که درباره مذاکره با اسرائیلی‌ها در زمان جنگ به مردم توضیح بدهند! درست مانند همین اظهارات کذبی که بیان کرده اند که باید دید دنبال چه هستند که راجع به حصر این موارد را مطرح کرده...


عبدالرضا داوری مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد در سخنانی کذب مدعی شده که «آقای کروبی سال‌ها است دیگر در حصر نیست!»

فرزند شیخ مهدی کروبی گفت: وقتی شرایط حصر را در سال‌های اول برای مرحوم آیت‌الله ‌‌هاشمی‌رفسنجانی تعریف می‌کردم، مرحوم‌ هاشمی هم گفتند که این حَصر نیست و به مراتب از زندان بدتر است، چون در زندان فرد با یک جمعی معاشرت و زندگی می‌کند.

فرزند شیخ مهدی کروبی گفت: شرایطی که در حصر برای محصورین در این سال‌ها به وجود آمده است هیچ شباهتی به حصر ندارد و من خودم با فرزند مرحوم آیت‌الله منتظری که صحبت می کردم، خود احمدآقا می گفت: پدر من ۵ سال در حصر بود ولی شرایطی که آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد دارند هیچ شباهتی به حصر ندارد، چون از روز اول همه اقوام می‌توانستند به دیدن مرحوم منتظری بیایند. حتی در این بین برخی از دوستان هم می‌توانستند با ایشان دیدار کنند اما این حصر (آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد) کاملاً شبیه زندان است و از زندان هم بدتر است.

به دنبال انتشار گفت‌وگوی عبدالرضا داوری درباره شیخ مهدی کروبی که در آن ادعا کرده است که «آقای کروبی سال‌ها است دیگر در حصر نیست.» حسین کروبی، با اشاره به شرایط کنونی حصر مهدی کروبی و اظهارات مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد گفت: اولین نامه ای که آقای کروبی از حصر نوشتند بعد از انتخاب ریاست جمهوری سال ۹۲ بود که ایشان خطاب به آقای روحانی، رئیس جمهوری دولت یازدهم نوشتند: «دادگاه علنی من را پیگیری کنید و از حاکمیت بخواهید تا دادگاه علنی من را برگزار کند.»

این در حالی است که آقای داوری در همان ایام به دلیل آنکه می خواستند به نوعی خوش خدمتی خود را به حاکمیت نشان دهند با انتساب اتهامی به آقای کروبی از ایشان خواستند که درباره مذاکره با اسرائیلی‌ها در زمان جنگ به مردم توضیح بدهند! درست مانند همین اظهارات کذبی که بیان کرده اند که باید دید دنبال چه هستند که راجع به حصر این موارد را مطرح کرده اند.

حسین کروبی تصریح کرد: آقای کروبی تا شش ما پس از آغاز حصر از ملاقات با فرزندان و بستگان درجه یک محروم بودند و بعد از ۶ ماه هفته‌ای یک بار اجازه دیدار داشتندکه در همین ایام پیامی از آقای کروبی منتشر شد که در پی آن نیروهای امنیتی مجدداً ایشان را ممنوع‌الملاقات کردند.

وی ادامه داد: سال ۱۳۹۳ درحالیکه ۴ سال از حصر گذشته بود آقای کروبی از منزل وزارت اطلاعات به منزل خود در جماران نقل مکان کردند که همین موضوع باعث شد تا قدری ملاقات‌ها منظم شود و هفته‌ای یک بار کل اعضای خانواده می توانستند جمع شوند و با آقای کروبی ملاقات کنند.

فرزند مهدی کروبی خاطرنشان کرد: بعد از عمل قلب آقای کروبی که ایشان به منزل منتقل شد گفتند که بچه‌ها می توانند هر موقع خواستند با حاج آقا دیدار کنند که این موضوع ادامه داشت تا اینکه بعد از بیانیه ای که آقای کروبی در راربطه با سقوط هواپیمای اوکراینی منتشر کردند، باز گشایش‌ها و دیدار‌هایی که با برخی از دوستان و خانواده شهدا به صورت هفتگی صورت می گرفت لغو شد.

تا اینکه مجدداً طی یک ماه اخیر ماموران گفتند که حاج آقا می تواند هفته‌ای یکبار با برخی از دوستانشان دیدار داشته باشند که این دیدارها در دو مرحله با آقایان، علیخانی، جمارانی، بجنوردی، دوستی، عباسی‌فر و در مرحله بعد با آقای کرباسچی و قوچانی برگزار شد.

حسین کروبی خاطرنشان کرد: آقای داوری تصور می‌کند اگر کسی را در حَصر کردند باید حتماً دست‌های او را آویزان کنند و روزی یک لقمه نان به او بدهند و بگویند که شما در حَصر هستی!

وی افزود: شرایطی که در حصر برای محصورین در این سال‌ها به وجود آمده است هیچ شباهتی به حصر ندارد و من خودم با فرزند مرحوم آیت‌الله منتظری که صحبت می کردم، خود احمدآقا می گفت: پدر من ۵ سال در حصر بود ولی شرایطی که آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد دارند هیچ شباهتی به حصر ندارد، چون از روز اول همه اقوام می توانستند به دیدن مرحوم منتظری بیایند. حتی در این بین برخی از دوستان هم می‌توانستند با ایشان دیدار کنند اما این حصر (آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد) کاملاً شبیه زندان است و از زندان هم بدتر است.

حسین کروبی اظهار کرد: بنده وقتی شرایط حصر را در سال‌های اول برای مرحوم آیت‌الله ‌‌هاشمی‌رفسنجانی تعریف می‌کردم، مرحوم‌ هاشمی هم دقیقاً عین جمله حاج احمدآقای منتظری را به بنده گفتند که این حَصر نیست و به مراتب از زندان بدتر است، چون در زندان فرد با یک جمعی معاشرت و زندگی می کند. اما اینکه فردی را سال‌ها در یک آپارتمان زندانی کنی آن شخص از صبح تا شب تنها زندگی کند این نامش هر چه که هست، حَصر نیست.

فرزند مهدی کروبی با اشاره به آنچه درباره مخالفت محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت نهم و دهم درخصوص حصر آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد در رسانه‌ها مطرح می شود هم گفت: حَصر اگر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شده باشد آقای احمدی‌نژاد رئیس این شورا بودند اما اگر ایشان مدعی است که با مصوبه شورایعالی امنیت ملی نبوده و از سوی مقامات عالی رتبه دیگر نظام صورت گرفته است، بنده هم دقیقاً از این موضوع اطلاعی ندارم اما من هم شنیده‌ام که شورای عالی امنیت ملی مصوبه خیلی محکمی در خصوص حصر محصورین ندارد. البته قابل ذکر است که بنده هم شنیده ام و در همین حد اطلاع دارم که بعد از قضایای اعتراضات سال ۸۸ آقای احمدی‌نژاد درباره موضوع رفع حصر دوبار به رهبری نامه نوشته‌اند و در خواست کردند که حصر پایان یابد.

منبع: مدآرا


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.