سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مقتدی‌صدر: برخی گروه‌های وابسته به الحشد الشعبی موجب تضعیف شدید عراق و ملت و حکوم...

مقتدی‌صدر: برخی گروه‌های وابسته به الحشد الشعبی موجب تضعیف شدید عراق و ملت و حکومتش می‌شود/ ترورها به دست برخی افراد وابسته به حشد انجام می‌شود

چکیده :او گفت که «حملات راکتی و ترورها که به دست برخی افراد وابسته به حشد انجام می‌شود» هرچند همه می‌دانند که مورد رضایت مجاهدان حشد نیست، اما عدم رضایت کفایت نمی‌کند و آنان باید با حکمت تبدیل عراق به میدان نزاع دیگران پایان...


سید مقتدی صدر،رهبر جریان صدر عراق، با صدور بیانیه‌ای خطاب به «الحشد الشعبی» از آنان خواست که برای توقف اقدامات برخی نیروهای وابسته به حشد علیه منافع ملی عراق تلاش کنند.

او در این بیانیه تأکید کرد که اقدامات برخی گروه‌های وابسته به الحشد الشعبی موجب تضعیف شدید عراق و ملت و حکومتش می‌شود و این تضعیف معنایی جز تقویت نیروهای خارجی و در رأس آنها «شر بزرگ، امریکا» ندارد.

صدر از این نیروها خواست که عاقلانه و پخته و در راستای عشق به میهن و ملت رفتار کنند و به نیروهای حشد یادآور شد که دربرابر خدا و ملت مسئول‌اند.

او گفت که «حملات راکتی و ترورها که به دست برخی افراد وابسته به حشد انجام می‌شود» هرچند همه می‌دانند که مورد رضایت مجاهدان حشد نیست، اما عدم رضایت کفایت نمی‌کند و آنان باید با حکمت تبدیل عراق به میدان نزاع دیگران پایان دهند.

صدر خطاب به مجاهدان حشد گفت: «بیایید همه با هم برای استقلال و حاکمیت ارضی و سلامت و امنیت عراق بکوشیم که در غیر این صورت عراق از دستمان خواهد رفت».

او گفت که به نوبه خود از همگان می‌خواهد که در امور داخلی عراق دخالت نکنند و بر رفتار مسالمت‌آمیز در همه تعملات مربوط به عراق تأکید می‌کند زیرا عراق تحمل خشونت و جنگ و درگیری و نزاع سیاسی و آشوب بیشتر را ندارد.

صدر از مجاهدان خواست که «از سیاست مبتذل» فاصله بگیرند تا اعتبار و تاریخشان حفظ شود/میدل ایست نیوز


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.