سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

آرزوی من “سکولاریسم” است؟

چکیده :معروف است که در اوج جنگ، امام راحل مطلع شدند که قرار است یکی از فرماندهان ارشد ارتش برکنار شود، چون در خلوت خانه خودش مرتکب خلاف شرع می‌شده، امام پرسیده بودند: کارش را درست انجام می دهد یا نه؟ وقتی پاسخ مثبت شنیدند، گفته بودند او باید این کار را درست انجام بدهد ‏شما به مسایل شخصیش چه کار...


محمدرضا زائری

نمی‌دانم، اسمش را مهم نیست چی می گذارید! من به عنوان یک شهروند مسلمان از این که می‌بینم توی اخبار تلویزیون، همه از فرمانده انتظامی و مسئول تعزیرات تا رییس اداره آبفا و مدیر شرکت دارویی دارند -به زبان عربی- آیه و حدیث می‌خوانند، اما ‏در همان حال کارهایی که مسئولش بوده اند روی هواست آزرده می‌شوم!

معتقدم رییس اداره آبفا باید آب شرب شهروندان را درست تأمین کند، می‌خواهد نماز بخواند یا بی نماز باشد! مسئول تعزیرات باید جلوی گرانفروشی را بگیرد، ریش دارد یا نه فرقی نمی کند! فرمانده انتظامی باید امنیت شهر را فراهم سازد می‌خواهد در روضه شرکت بکند یا نه! این را هم از اولیای دین یاد گرفته ام که پیش پزشک یهودی می‌رفتند! برای این که پزشک باید طبابتش خوب باشد، ولی وقتی امنیت شهر مشکل دارد و دزدها جولان می‌دهند و در همان حال نیروی انتظامی دارد حسینیه می سازد و مراسم عزاداری برگزار می‌کند! این را اسلامی ‏و دینی نمی‌دانم!

معروف است که در اوج جنگ، امام راحل مطلع شدند که قرار است یکی از فرماندهان ارشد ارتش برکنار شود، چون در خلوت خانه خودش مرتکب خلاف شرع می‌شده، امام پرسیده بودند: کارش را درست انجام می دهد یا نه؟ وقتی پاسخ مثبت شنیدند، گفته بودند او باید این کار را درست انجام بدهد ‏شما به مسایل شخصیش چه کار دارید؟

این که از خودم شروع کنم بسیار حرف درستی است؛ برای همین هیچ وقت تسلیم اصرارها و فشارها نشدم و نماینده مجلس و عضو شورای شهر نبودم، هیچ وقت هم در باره صنعت خودرو، مکانیزم ماشه، غنی‌سازی اورانیوم یا ‏راههای درمان کرونا حرف نزدم! تازه مدت‌ها هم هست که عکس پروفایلم را بدون عمامه گذاشته‌ام تا همین چندکلمه حرف فرهنگی اجتماعی در حوزه تجربه و تخصصم، به عنوان یک روزنامه‌نگار شنیده شود! نه یک روحانی.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.